1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Palmitos Park - park tematyczny na Gran Canarii

Palmitos Park – park tematyczny. Czy warto odwiedzić zoo na Gran Canarii?

Wtorek, 6.6.2023

Palmitos Park – park tematyczny. Czy warto odwiedzić zoo na Gran Canarii?

Gran Canaria nazywana jest wyspą wiecznej wiosny. Oprócz wspaniałych plaż, skalistych klifów, oceanu i słońca, które świeci tam przez 365 dni w roku, znajdziesz jedną z największych atrakcji wyspy – zoologiczny park botaniczny Palmitos Park. To wyjątkowe miejsce jest domem dla wielu gatunków zwierząt i roślin. Położone w bajkowej scenerii w otoczeniu gór i lasów oferuje mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Zobacz nasze oferty wtyjazdów na Gran Canarię

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Palmitos Park – ogród zoobotaniczny pełen cudów natury

Czym poza nieziemskimi krajobrazami może zaskoczyć Cię Gran Canaria? Zoo i park botaniczny w Palmitos Park to miejsce, które z pewnością zapadnie Ci w pamięć.  Położony w pustynnym kanionie w niedalekiej odległości od jednego z najbardziej popularnych miast Gran Canarii – Maspalomas – powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, a jego powierzchnia liczy bagatela (!) 20 ha. Teren parku Palmitos jest domem dla wielu gatunków niezwykłych zwierząt, kolorowych ptaków, gadów i ryb. Znajdziesz tam także niesamowitą roślinność. Warto przyjechać do Palmitos Park całą rodziną, bo coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci w różnym wieku.

Palmitos Park – rośliny i zwierzęta

Na terenie parku znajdziesz niezliczone wręcz gatunki zwierząt, w tym ssaki, gady, płazy i setki ryb. Przechadzając się wśród bujnej roślinności, zobaczysz leniwie huśtające się na pnączach orangutany, tukany dziobiące owoce czy wypoczywające na rozgrzanych w słońcu głazach warany z Komodo. To jednak nie wszystko. W samym centrum ogrodu w czarujących okolicznościach przyrody znajduje się staw, który jest przystanią dla kaczek i łabędzi. W prawdziwym terrarium mieszkają egzotyczne pająki, a wysoko na drzewach swój dom znalazły egzotyczne ptaki. Zoo Palmitos Park to także prawdziwe delfinarium i pawilon motyli, wśród których można zobaczyć gatunki z całego świata.

Palmitos Park to jednak nie tylko zwierzęta, ale również ciekawa roślinność. Oprócz charakterystycznych dla Gran Canarii palm i wielu gatunków kaktusów na terenie ogrodu można natknąć się na wyjątkowe dla całego regionu okazy, a także gatunki endemiczne, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu na świecie. Z pewnością zachwyci Cię dom orchidei, pełen kwitnących kolorowych kwiatów, których zapach unosi się w powietrzu i otumania zmysły. Będziesz mógł podziwiać także ogród kaktusów z imponującymi okazami, których wysokość wynosi nawet 4 metry.
 

Delfinarium, Gran Canaria

Park tematyczny Palmitos – atrakcje dla dzieci i dorosłych

Na terenie parku możesz spędzić czas na nieśpiesznych spacerach, podziwiając faunę i florę, lub wziąć udział w różnych pokazach, które cieszą się dużą popularnością. Z czego słynie Palmitos Park? Pływanie z delfinami to jedna z największych atrakcji tego miejsca. Wybierając się na pokaz, możesz zobaczyć taneczne układy tych najmądrzejszych ssaków na świecie, które pląsają w rytm muzyki i wykonują przeróżne sztuczki. Co prawda w wodzie towarzyszą im tylko opiekunowie, ale za opłatą można zrobić sobie z delfinem zdjęcie i zyskać wspaniałą pamiątkę.

W Palmitos Park zobaczysz również humorystyczny pokaz kolorowych papug, podczas którego te mądre ptaki wykonują różne sztuczki. Jest to wydarzenie, które szczególnie spodoba się najmłodszym. Osoby, szukające wrażeń mogą wziąć też udział w pokazie ptaków drapieżnych – orłów i sępów – wykonujących widowiskowe akrobacje. Pokazy odbywają się codziennie. Szczegółowy harmonogram dnia można znaleźć na oficjalnej stronie Palmitos Park. Warto zajrzeć tam przed wyprawą, by zaplanować sobie dzień.

Palmitos Park – czy warto odwiedzić?

Zastanawiasz się, czy warto odwiedzić Palmitos Park? Gran Canaria nie będzie przez Ciebie odkryta do końca, jeśli tego nie zrobisz. To miejsce równie popularne, co piękne i zachwycające, które pozwoli otoczyć wszystkie zmysły prawdziwą naturą i niespiesznie delektować się jej obecnością. Ze względu na rozmiary parku nawet w szczycie sezonu nie odczujesz tam tłumów. Warto jednak pamiętać, żeby bilety kupić z małym wyprzedzeniem. Zyskasz wtedy pewność, że wejdziesz do środka i unikniesz stania w długiej kolejce.

Ile kosztuje wizyta w Palmitos Park? Ceny biletów są zróżnicowane. Koszt wejściówki zależy od wybranej opcji biletu oraz tego, czy podróżujesz z rodziną czy w pojedynkę.

Sprawdź:
Fuerteventura – atrakcje. Co zobaczyć? Przewodnik po wyspie.

Kolejne artykuły

Klimatyczne uliczki, historyczne zabytki, przytulne kawiarnie… Jeśli tak jak my po prostu uwielbiasz zatracać się w nowym mieście, ta lista jest dla Ciebie. Poznaj dziewięć najpiękniejszych miast Europy według EXIM tours, idealnych na city break.  
Daj się oczarować kierunkami spoza utartego szlaku i sprawdź, dokąd pojechać na wakacje w lipcu.
Strach przed lataniem to normalne zjawisko – latanie jest w pewnym sensie wbrew ludzkiej naturze. Pierwszym krokiem do pozbycia się lęku jest jego akceptacja. Sprawdź, jak pozbyć się strachu przed lataniem, aby przeżyć wymarzone wakacje.
Nie potrafisz cieszyć się wakacjami, gdy pot leje się z Ciebie wiadrami, a duszne powietrze nawet nocą nie daje spać? My też nie! Co nie znaczy, że jedyną ucieczką od letniej spiekoty jest biegun północny.
Paszport to Twoja przepustka w świat. Warto więc się dowiedzieć, jak wyrobić ten dokument, który otworzy Ci drzwi poza Unię Europejską. Sprawdź, jak to zrobić i kiedy Ci się przyda.
To zrozumiałe, że jako rodzic możesz obawiać się pierwszej podróży dziecka samolotem. Dlatego przygotowaliśmy ten niezbędnik, który ułatwi pobyt dziecka w samolocie i umili Waszą podróż.