Wycieczki po Stambule, dostępne w kreatorze pojedynczych rezerwacji lub w pakiecie Istanbul Tourist Pass.

Pałac Topkapi:
(zamknięty we wtorki)
Zapraszamy do odwiedzenia jednego z najpiękniejszych pałaców na świecie - Topkapi.  Miejsce to przez ponad 400 lat było domem władców imperium Osmańskiego. To tutaj miały miejsce wszystkie intrygi dworskie znane z serialu “Wspaniałe stulecie”. Razem z przewodnikiem zobaczysz ten klejnot architektury islamskiej oraz poznasz najpilniej strzeżone tajemnice sułtańskiego haremu. 
Cena: 180 zł / os.  Dziecko: 90 zł
Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł


Pałac Dolmabahce:
(zamknięty w poniedziałki)
Poznaj niesamowite historie. Zobacz niezliczone skarby i dowiedz się jak żyli Sułtani, tuż przed upadkiem swojego imperium. To wszystko czeka na was w Pałacu Dolmabahce. Wybudowany  przez sułtana Abdulmecida w  XIX wieku, stanowił centrum administracyjne kraju w jego ostatnich dziesięcioleciach istnienia.
Cena: 160 zł / os.  Dziecko: 80 zł
Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł
 
Hagia Sophia:
Hagia Sophia to jedno z najsłynniejszych miejsc na świecie.  Wybudowana jako główny kościół cesarstwa bizantyjskiego, następnie przekształcona w meczet, była do niedawna jedną z największych budowli na świecie.  Dzisiaj stanowi  niesamowity przykład połączenia kultury chrześcijańskiej z islamską, dając przykład na to że te dwie religie mogą wspólnie żyć obok siebie. 
Cena: 120 zł / os.  Dziecko: 70 zł
Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł
 
Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej:
(zamknięte w poniedziałki)
Muzeum Sztuki Tureckiej i Islamskiej to największy tego typu obiekt na świecie, z najpiękniejszą kolekcją dywanów. Tutaj również znajduje się jedna z najpiękniejszych kolekcji kaligrafii arabskiej i wielu innych arcydzieł świata orientu. Wizyta z przewodnikiem pozwoli wam bliżej poznać tą sztukę i kulturę.
Cena: 80 zł / os.  Dziecko: 50 zł
Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł
 

Wieczorny rejs po cieśninie Bosfor wraz z wieczorem tureckim:

Nie ma nic piękniejszego, niż wieczorny Stambuł z perspektywy morza, gdy miliony świateł oświetlają miasto. Romantyczna sceneria, doskonałe dania lokalnej kuchni serwowane na pokładzie, z pokazem ludowych tańców tureckich dopełniających całości to znakomity sposób na zakończenie pobytu.
WAŻNE ! Wycieczka odbywa się codziennie o wyznaczonej porze, jednak ze względu na ograniczoną liczbę miejsc na statku, prosimy w momencie rezerwacji podać w uwagach preferowany dzień rejsu. Bez tej daty atrakcja będzie dostępna w pierwszym wolnym terminie w trakcie waszego pobytu. Jeżeli w wyznaczonym przez was dniu zabraknie miejsc na statku, nasz zespół skontaktuje się z wami w celu ustalenia innej daty.
cena: 280 zł / os.  Dziecko: 150 zł
Cena w pakiecie Istanbul Tourist Pass: 0 zł
 
Błękitny Meczet:
Sułtan Ahmed I był zafascynowany architekturą Hagi Sophi. Widząc, że kultura chrześcijańska potrafiła wznieść tak wspaniały obiekt, tuż po objęciu tronu nakazał wybudowanie meczetu, który swoją wielkością i pięknem będzie dorównał budowli sakralnej cesarza Konstantyna. I tak właśnie powstał Błękitny Meczet. Czy słutan osiągnął swój cel ? Dowiedz się tego w trakcie wycieczki z przewodnikiem!
Wycieczka dostępna tylko w pakiecie Istanbul Tourist Pass w cenie: 0 zł
 
Wielki Bazar
(zamknięty w niedzielę)
To największy, działający bez przerwy od czasów Bizancjum bazar w Turcji. Znajduje się tutaj ok. 61 uliczek, gdzie mieszczą się niezliczone sklepiki, restauracje, a nawet  meczety i fontanny. Podczas wycieczki z przewodnikiem poznaj tradycyjne towary orientu i najlepsze przyprawy, którymi się tu handluje.         
Wycieczka dostępna tylko w pakiecie Istanbul Tourist Pass w cenie: 0 zł
 
Bursa
Miasto założone w III wieku przed naszą erą było głównym ośrodkiem handlu jedwabiem. Kolebka dynastii Osmańskiej i pierwsza stolica imperium. Ma piękną, średniowieczną starówkę, która zachwyca dziś spokojnym urokiem historycznych miejsc. Miasto wraz z pobliską wioską Cumalikzik, zostały wpisane na światową listę UNESCO i stanowią ciekawą odskocznię od gwaru Stambułu. Wycieczka możliwa za wcześniejszą rezerwacją.
Wycieczka dostępna tylko w pakiecie Istanbul Tourist Pass w cenie: 0 zł
 

Ważne informacje:
· W cenie wycieczek jest  wejście do zwiedzanych obiektów oraz usługa profesjonalnego, anglojęzycznego przewodnika.
· Na miejscu każdej zbiórki należy stawić się na 10 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia atrakcji.
· Miejsce spotkań jest określone w Tabeli Spotkań, można je sprawdzić w aplikacji - po zalogowaniu.
· Organizatorem wycieczek oraz właścicielem aplikacji Istanbul Toursit Pass jest  CitiBerry z siedzibą w Stambule. Exim tours zaznacza że jest jedynie pośrednikiem w sprzedaży dodatkowych usług. W razie reklamacji względem wykonania usług prosimy o kontakt bezpośrednio z organizatorem.
· W razie problemów z aplikacją i jej działaniem, Klienci mają dostęp do bezpłatnej pomocy poprzez numer telefonu lub numer WhatsApp, dostępny po zalogowaniu się do aplikacji. Obsługa pracuje w języku angielskim.
· Login ID wraz z linkiem do aplikacji oraz tabelą spotkań jest dołączony do dokumentów podróży.
· Powyższe usługi można anulować jedynie wraz z całą imprezą, na zasadach OWU do 3 dni przed wylotem. Po tym terminie pobierana jest opłata w wysokości 100 % wartości karnetu.
· Pakiety są imienne i nie można ich odsprzedać, lub wykorzystać przez osoby trzecie.
· Dzieci każdorazowo są zobligowane do okazania przewodnikowi paszportu, w celu weryfikacji wieku.
      · Organizator zastrzega sobie możliwość zmian godzin wycieczek z przewodnikiem oraz anulacji niektórych atrakcji, związaną np. z czasowym zamknięciem obiektów lub brakiem dostępnych miejsc (w szczególności imprez z dodatkową rezerwacją). Wszystkie aktualności i zmiany są dostępne w aplikacji.