All inclusive

Wakacje All Inclusive – wczasy z luksusem w cenie!

Robienie śniadań na wakacjach i gotowanie dla całej rodziny to nie Twoja bajka? Doskonale to rozumiemy! Wakacje są od tego, żeby od rana do wieczora robić to, co tylko się chce. Jeśli właśnie tak wyobrażasz sobie swój urlop, to wakacje All Inclusive z EXIM tours są właśnie dla Ciebie.

Wybierz najlepszą ofertę dla siebie i Twoich towarzyszy podróży!

Wybierz jeden z kierunków na wymarzone wakacje all inclusive

Ładowanie...

AII Inclusive – wszystko, co chciałbyś wiedzieć

Od wielu sezonów coraz większą popularnością cieszą się wczasy All Inclusive. Co to znaczy? Jest to formuła dedykowana osobom, które na wakacje wybierają się z myślą o prawdziwym wypoczynku, bez konieczności zamartwiania się o regularne posiłki czy napoje. Brzmi rewelacyjnie, choć w praktyce wiele zależy od samego rodzaju all inclusive. Dowiedz się, na czym polega All Inclusive, co to jest Ultra All Inclusive oraz czym różni się od wersji Soft.

All Inclusive – co to znaczy?

Choć w Polsce wczasy typu all inclusive są bardzo popularne, to czy Klienci wiedzą, czym charakteryzują się poszczególne ich rodzaje? W dosłownym tłumaczeniu All Inclusive można rozumieć jako „wszystko w cenie”. Pakiet określa zazwyczaj rodzaj wyżywienia, jaki będziesz mieć wliczony w cenę wycieczki. W opcji klasycznego All Inclusive będzie to najpewniej 3 główne posiłki (śniadanie, obiad, kolacja), napoje ciepłe i zimne bez ograniczeń oraz przekąski. Oprócz gastronomii do ofert All Inclusive można dobierać wiele hotelowych atrakcji i udogodnień, jednak zazwyczaj trzeba za nie dodatkowo zapłacić. Warto wymienić tu na przykład hotelowy basen, siłownię, salę zabaw dla dzieci czy restaurację à la carte.

Rodzaje pakietów all inclusive

Wczasy typu All Inclusive różnią się ze względu na rodzaj pakietu, a dokładniej korzyści, które się w nim kryją. Najpopularniejsze są klasyczne oferty All Inclusive. Oprócz nich Klienci hoteli i biur podróży mogą korzystać także z All Inclusive Soft (Light) oraz Ultra All Inclusive. Co to znaczy i czym różnią się od siebie poszczególne opcje?

Przeglądając oferty wakacyjnych wycieczek, pewnie nie raz miałeś okazję spotkać się z określeniem All Inclusive Soft lub All Inclusive Light. Co to znaczy? Jak sama nazwa wskazuje, jest to nieco lżejsza (można powiedzieć: odchudzona) forma klasycznego All Inclusive. Tego rodzaju pakiety obejmują zazwyczaj trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad i kolację) oraz napoje bezalkoholowe. Dodatkowe opłaty musimy uiszczać za napoje procentowe i korzystanie z wybranych hotelowych atrakcji. Limitowane mogą być także trunki do posiłków.

Przeciwieństwem ofert typu light jest All Inclusive Ultra – co to znaczy? To najbogatsza i najbardziej rozbudowana wersja pakietów All Inclusive i doskonały wybór dla osób, które nie lubią, gdy podczas wypoczynku na wakacjach cokolwiek je ogranicza. Taka formuła – oprócz wszystkich posiłków i napoi dostępnych w nielimitowanych ilościach – obejmuje także dostępne przez cały dzień różnorodne przekąski, wyśmienite kolacje w restauracjach à la carte, napoje, alkohole wraz z lokalnymi trunkami oraz większość hotelowych udogodnień i atrakcji.

Wczasy All Inclusive – dlaczego warto?

Wycieczki All Inclusive są wyraźnie droższe od pobytów, w których cenę nie są wliczone wyżywienie, napoje i dodatkowe udogodnienia. Czy warto więc „przepłacać”? Odpowiedź brzmi: tak! Wybierając wakacje w formule All Inclusive możesz skorzystać z wielu udogodnień. Przez cały pobyt w danym kompleksie hotelowym nie będziesz myśleć o konieczności zorganizowania czegoś na śniadanie, obiad czy kolację. Wydając jedną, konkretną kwotę, masz zapewniony cały pobyt i wszystkie Twoje wydatki są pod kontrolą.

Rezygnując z formuły All Inclusive musisz mieć na uwadze, że poniesiesz wiele dodatkowych kosztów związanych z zakupami spożywczymi czy stołowaniem się w lokalnych barach i restauracjach. Bardzo często po zsumowaniu wydatków okazuje się, że wczasy All Inclusive będą bardziej oszczędne niż wyjazd z opcją przelotu i zakwaterowania. Doskonałym przykładem miejsca, do którego warto wybrać się na wczasy All Inclusive, są Malediwy. Z racji tego, że wyspa jest swego rodzaju hotelem, nie ma innych sklepów niż właśnie te hotelowe, w których zarówno przekąski, jak i napoje oraz alkohol są drogie.

Wiesz już, co to znaczy All Inclusive Soft, Ultra oraz klasyczna wersja All Inclusive. Warto jednak zaznaczyć, że oferty typu All Inclusive określane są przez hotele, nie touroperatorów. Szczegółowe informacje odnośnie do konkretnego pakietu powinny zawsze znaleźć się w opisie oferty danej wycieczki. Dobrze zapoznać się z nimi już na etapie wyboru wycieczki, żeby później móc w pełni oddać się wypoczynkowi i ulubionym aktywnościom.

W ramach oferty All Inclusive wszystko za Ciebie zrobimy – zaopiekujemy się Tobą, dopilnujemy formalności, zorganizujemy posiłki, dowieziemy Cię na miejsce, zapewnimy dodatkowe atrakcje i open bar. To bardzo wygodne, prawda? W niektórych hotelach prócz posiłków i napojów Klienci na wakacjach All Inclusive mają w cenie dostęp do sauny, siłowni czy strefy SPA. Zanim kupisz wczasy All Inclusive, zapoznaj się dokładnie z warunkami, jakie są oferowane w konkretnej ofercie, gdyż w różnych hotelach usługi mogą się różnić. Poniżej znajdziesz link do bogatej oferty na wakacje All Inclusive z biurem podróży EXIM tours.

SPRAWDŹ OFERTY NA WAKACJE ALL INCLUSIVE