Last minute Last minute

LAST MINUTE – upoluj ostatnie miejsca!


Lubisz spontaniczne wyjazdy? Nie było możliwości zaplanowania urlopu z wyprzedzeniem?
Jesteś we właściwym miejscu. Last minute to doskonała opcja dla Ciebie!
 

Zobacz oferty LAST MINUTE ze swojego lotniska
 


Wybierz kierunek wymarzonych wakacji

Ładowanie...

Wyloty z Berlina

Wyloty z Gdańska

Wyloty z Krakowa

Wyloty z Katowic

Wyloty z Modlina

Wyloty z Poznania

Wyloty z Rzeszowa

Wyloty z Warszawy

Wyloty z Wrocławia

Last minute – co to znaczy? Jak szukać ofert last minute?

Z roku na rok coraz bardziej popularne są wycieczki last minute. Co to znaczy? Jak i gdzie wypatrywać takich ofert? I w końcu: kiedy szukać, by trafić na prawdziwe wyjazdowe perełki? Przedstawiamy kilka praktycznych wskazówek, które wyjaśnią wszelkie niejasności i pomogą w znalezieniu wymarzonych wakacji w bardzo atrakcyjnej cenie.

Co to znaczy last minute?

Podczas planowania wakacyjnego wyjazdu z pewnością natkniemy się na oferty last minute. Co to właściwie jest? Last minute to specjalne oferty wyjazdów, które wyróżnia bardzo atrakcyjna cena i krótki (czasem bardzo krótki) czas dzielący zakup wycieczki od jej rozpoczęcia. Tego typu oferty pojawiają się zazwyczaj na kilka lub kilkanaście dni (a nawet godzin!) przed wyjazdem, i zwykle stanowią niesprzedane wcześniej wakacyjne oferty biur podróży. Mówiąc inaczej, jeśli organizatorowi nie uda się sprzedać na czas wszystkich zaplanowanych miejsc, te, które zostały, wystawia w postaci gorących ofert last minute, kuszących swoją atrakcyjną ceną.

Wycieczki last minute – dla kogo są najlepsze?

Wiesz już, jak rozumieć określenie last minute: co znaczy i skąd się bierze. Zanim jednak zdecydujesz się na rozpoczęcie poszukiwań wakacji marzeń, zastanów się, czy tego typu oferty są dla Ciebie. Specyfika tych wakacyjnych propozycji nie każdemu bowiem przypadnie do gustu.

Last minute największym powodzeniem cieszą się wśród osób niezależnych i dobrze zorganizowanych, które nie boją się wyjazdów w nieznane bez skrupulatnie przygotowanego wcześniej planu. Jeśli więc masz możliwość spakowania plecaka czy walizki i wyruszenia w drogę w ciągu kilku dni lub nawet godzin, wycieczki last minute będą strzałem w dziesiątkę. Oferty last minute to też koło ratunkowe dla osób, które z jakichś powodów nie były w stanie zaplanować swoich wakacji wcześniej, a także tych, które po prostu lubią spontaniczne wypady lub mają ograniczone możliwości finansowe.

Wycieczki last minute nie są najlepszym wyborem, jeśli chcesz wybrać się na wymarzony urlop ze znajomymi lub rodziną. Takie oferty są zazwyczaj mocno ograniczone, zwłaszcza jeśli chodzi o liczbę miejsc. Znalezienie wczasów dla 4 czy 6 osób dorosłych może być problemem. Kwestią powodującą pewne niedogodności może być też ograniczona dostępność odpowiednich pokoi czy konieczność dopłaty do wyżywienia.

Wycieczki last minute – kiedy najtaniej?

Kiedy kupować last minute, by móc skorzystać z najbardziej atrakcyjnych ofert? W ciągu całego roku jest kilka istotnych okresów, w których możesz trafić na prawdziwe wakacyjne perełki. Pierwszym z nich jest czas od maja do połowy czerwca, czyli ten po weekendzie majowym, przed wakacjami. Właśnie wtedy biura podróży notują mniejszy popyt na wyjazdy i starają się sprzedać wcześniej wykupione miejsca w hotelach i loty czarterowe. To dobry czas na wyjazd, bo wakacyjne kierunki nie są jeszcze tak oblegane, a przecież równie piękne, jak w szczycie sezonu, który przypada na lipiec–sierpień.

Sporych wakacyjnych rabatów możesz spodziewać się też na początku grudnia, czyli tuż przed świętami Bożego Narodzenia, a także zaraz po Nowym Roku. To czas, kiedy niewiele osób decyduje się na wycieczkę, a organizatorzy i sami hotelarze są w stanie mocno obniżyć ceny wyjazdów. Atrakcyjnych ofert możesz spodziewać się także zaraz po sezonie wakacyjnym, czyli we wrześniu i październiku. Przy odrobinie szczęścia możesz znaleźć ofertę przecenioną nawet o 50% i zaoszczędzić sporo pieniędzy.

Gdzie i jak szukać wakacji last minute?

Zastanawiasz się, jak znaleźć wycieczki last minute, by nie poświęcić na to zbyt wiele czasu? Najlepszym rozwiązaniem jest internet, a konkretnie strony znanych i sprawdzonych biur podróży takich jak EXIM tours. Na naszej stronie znajdziesz wiele wakacyjnych ofert last minute, a wśród nich pełen przekrój destynacji wakacyjnych!

Jeśli uważasz, że wakacje na ostatnią chwilę są dla Ciebie, nie czekaj i rezerwuj interesujący Cię kierunek. Miej jednak na uwadze, że najlepsze wyjazdowe perełki potrafią znikać w mgnieniu oka!