Oman - wycieczki fakultatywne


Salalah - Stolica południa

Piękno i historia Omanu w jednej półdniowej wycieczce autokarowej. Zwiedzanie Salalah, trzeciego największego miasta Omanu, nazywanego "arabską stolicą perfum", które pełniło w XX wieku rolę stolicy sułtanatu.
Pierwszy punkt programu to przejazd przez zielone sady do Wielgiego Meczetu (obowiązuje odpowiedni strój: kobiety spodnie lub spódnica do kostek, bluzka z długim rękawem i chusta na głowę, kolorystyka dowolna
z wyjątkiem bieli; mężczyźni spodnie do kostek, koszula zakrywająca ramiona), największej świątyni w kraju. Wizyta w Salalah Grand Mall Shopping Center. Następnie przejazd pod Pałac Sułtański Al Hosn i czas na zdjęcia.

Po południu przejazd na tradycyjny omański souk, położny tuż nad brzegiem morza, gdzie wszystkimi zmysłami można będzie poczuć niezwykłość orientu Salali.

Cena

 • dorosły - ok 60 USD
 • dziecko - ok 34 USD

 

Oman Tour

Wycieczkę fakultatywną w Omanie rozpoczyna odbiór z hotelu samochodem 4x4 na dzień pełen piękna i eksploracji Dżabal Safari. Zachwyć się, patrząc na Tawi Atair Sinkhole, jeden z najgłębszych naturalnych zapadlisk na świecie, mający 100 metrów szerokości i 211 metrów głębokości. Emocje nie opadają, gdy wjeżdżamy na najwyższą górę Zufaru, znaną również jako Wielki Kanion Zufaru, gdzie zobaczysz piękne widoki na Ocean Indyjski. Aby Twoja podróż była jeszcze bardziej niezapomniana, udamy się do Anti Gravity Point lub Magic Point, gdzie samochody mogą jechać na neutralnym biegu i zaczną jechać pod górę z prędkością do 35 km/h.
Po pysznej przerwie na lancz zobaczysz zapierającą dech w piersiach rzekę Wadi Darbat w Omanie, którą wielu zna jako „wiecznie zieloną oazę regionu”.

Pamiętaj, aby spakować aparat na tę wycieczkę po Omanie, ponieważ na pewno zobaczysz zabytki i widoki, które musisz uwiecznić.

Cena

 • dorosły - ok 115 USD
 • dziecko - ok 47 USD

 

Zachód słońca nad pustynią

Przygotuj się na gorące wiatry, największej ciągłej pustyni na Ziemi. Pusty Krater, zajmujący ok 650 000 km2, obejmuje części Arabii Saudyjskiej, Omanu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich  i Jemenu. Po drodze odwiedzimy Zaginione Miasto Ubar, znane również jako „Atlantyda Pustyni” oraz Wadi Dawkah, gdzie odkryjesz naturalnie rosnące drzewa kadzidłowca.

Jeśli zależy Ci na połączeniu natury, kultury i emocji, ta wycieczka po Omanie jest idealna, ponieważ weźmiemy udział w ekscytującej wyprawie na wydmy i odwiedzimy farmę wielbłądów. W trakcie wycieczki oferujemy wodę, przekąski, oraz przerwę na kawę, aby cały dzień spędzić w sułtańskich warunkach i być odświeżonym cały dzień. Czy jest lepszy sposób na zakończenie niezapomnianego dnia niż obserwowanie, jak kolory i odcienie wydm zmieniają się podczas zachodu słońca?

Cena

 • dorosły - ok 127 USD
 • dziecko - ok 94 USD

 

Off Road - na zachód od Salalah do najpiękniejszej plaży Omanu

Czy jest lepszy sposób na rozpoczęcie podróży niż 6 km nieprzerwanego pięknego białego piasku na plaży Al Mughsail? Popularne miejsce wśród mieszkańców, AinGarziz jest jednym z najczęściej odwiedzanych źródeł w Salalah z obfitym przepływem wody, dużymi drzewami figowymi i pięknymi formacjami wapiennymi. Trasa wiedzie przez góry Qamar, w trakcie której można podziwiać niesamowitą Księżycową Górę. Następnie pojedziemy zygzakowatą szosą i krętym odcinkiem drogi, który poprowadzi nas przez pustynię Omanu w kierunku Jemenu. Z tej trasy wjedziemy na plażę Fazayah, jedna z najbardziej malowniczych plaż w kraju, z krystalicznie czystą wodą i zapierającym dech w piersiach pasmem górskim. Czas na kąpiel. W cenie wyjazdu z Omanu napoje bezalkoholowe, woda i lunch.

Cena

 • dorosły - ok 91 USD
 • dziecko - ok 47 USD

 

Popołudniowy rejs w poszukiwaniu delfinów

Wyrusz w wyjątkowe przeżycie podczas rejsu Salalah Dhow. Łodzie typu Dhow były pierwotnie używane do łowienia ryb i handlu oraz do przewozu towarów, takich jak owoce, świeża woda itp., wzdłuż wybrzeży krajów arabskich. Podróżuj stylowo, obserwując magię delfinów powabnie wskakujących i wyskakujących z wody, i zobacz piękne odcienie i kolory nieba zmieniającego się podczas zachodu słońca. W trakcie rejsu z Omanu czas na pływanie.

Cena

 • dorosły - ok 65 USD
 • dziecko - ok 35 USD

 

Omańska przygoda

Jeśli masz pasję do przygód i odkrywania, ta całodniowa wycieczka po Omanie, Salalah Adventure, jest idealna dla Ciebie! Łączy przyrodę, kulturę i emocje. Zaczynając od pięknego rezerwatu przyrody Taqah, od samego początku będziesz zachwycony widokami.

Mijając kolejne atrakcje, które trzeba zobaczyć podczas wakacji w Omanie, docieramy do naszego pierwszego przystanku pływackiego przy wodospadzie. Stąd udamy się do jednego z najbardziej malowniczych miejsc w Salalah z dwoma niesamowitymi wodospadami, WadiDarbat.

Udaj się do kawiarni Darbat na kawę lub moktajl aby poczuć się odświeżonym na niezapomniany dzień. Przygotuj się na przypływ adrenaliny, gdy przeżyjesz ekscytującą przejażdżkę po wydmach w terenie. Poznaj kulturę, mijając zamek Sadah, wioskę rybacką i kolejny zamek Mirbat. Czy jest lepszy sposób na ukończenie tej jedynej w życiu podróży, niż zakończenie jej na plaży dla zabawy i relaksu. Od pływania i jazdy na quadach po siatkówkę plażową — na tej wycieczce fakultatywnej po Omanie nigdy nie będzie nudno!

Zanim wyruszysz w drogę powrotną, delektuj się pysznymi daniami z grilla, przekąskami i moktajlami, oraz podziwiaj zachód słońca.

Cena

 • dorosły - ok 125 USD
 • dziecko - ok 78 USD