Polinezja Francuska

  1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Polinezja Francuska

Polinezja Francuska – wakacje

Polinezja Francuska, otoczona wodami Pacyfiku, jest jednym z ciekawszych kierunków egzotycznych podróży i rajem dla miłośników plażowania. W skład tego terytorium wchodzi pięć dużych archipelagów i ok. 150 wysp, wśród których znajdują się słynne Tahiti i Bora Bora.

Kojarzona ze wspaniałymi lagunami, rafami koralowymi i palmami, Polinezja Francuska przyciąga ciekawą przeszłością, bogatą kulturą oraz kuchnią, której nie oprą się najwięksi smakosze. Nie brak tu cennych zabytków, znajdujących się głównie w stolicy Polinezji Francuskiej – mieście Papeete, ciekawych placówek muzealnych (wśród których wyróżnia się Muzeum Pereł) oraz parków, w których można odpocząć wśród intrygujących gatunków roślin.

Polinezja Francuska przyciąga też tropikalnym klimatem, słońcem i wysokimi temperaturami, dzięki którym można tu spędzać wakacje o każdej porze roku. 

Sprawdź nasze oferty wakacji w Polinezji Francuskiej

PAMIĘTAJ!
Loty Paryż-Papeete oraz Papeete-Paryż obejmują międzylądowanie w USA. Pasażerowie przed wylotem muszą spełnić wymagania wjazdowe władz USA. Każdy obywatel RP musi być zarejestrowany w elektronicznym systemie weryfikacji ESTA lub mieć wizę tranzytową do USA.

Ładowanie...
Pacyfik, Polinezja Francuska
Bora Bora, Polinezja Francuska
Moorea, Polinezja Francuska

6 powodów, dla których warto odwiedzić Polinezję Francuską

Pogoda 

Wyspy Polinezji Francuskiej leżą w strefie klimatu równikowego, dla którego typowe są dwie pory roku: sucha i deszczowa. Choć od listopada do kwietnia trzeba się tu liczyć z deszczowymi dniami, na wyspach przez cały rok panuje temperatura minimum 20°C, a dzięki temu – dobre warunki do wypoczynku. 

Kultura 

Miłośnicy kultury docenią Polinezję Francuską za Heiva i Tahiti – coroczny festiwal organizowany w lipcu na wyspie Tahiti. Jest on jedną z najlepszych okazji do poznania miejscowych tańców (Hula oraz Ori Tahiti) i pieśni, które wciąż zajmują ważne miejsce w życiu Polinezyjczyków. 

Kuchnia 

Polinezja przyciąga ciekawą tradycją kulinarną, w której widoczne są silne wpływy kuchni francuskiej. W wyspiarskim menu ważną rolę odgrywają ryby i owoce morza, lokalne owoce (m.in. mango i ananasy) oraz mleczko kokosowe, będące ważnym składnikiem wielu tradycyjnych potraw. 

Przyroda i krajobrazy 

Polinezja Francuska znana jest z licznych atrakcji przyrodniczych, a pływanie z rekinami lub wielorybami jest tu równie popularne, jak nurkowanie wśród raf koralowych. Wulkaniczne zbocza na Bora Bora, wodospad Vaipo na Nuku Hiva oraz szczyt Temiteu są z kolei ważnymi punktami dla tych, którzy stawiają na piękne widoki i aktywny wypoczynek na łonie natury. 

Atrakcje sportowe 

Polinezja Francuska przyciąga amatorów sportów wodnych, a podwodne szaleństwa wśród tutejszych raf koralowych na długo zapiszą się w pamięci każdego amatora nurkowania lub snorkelingu. Wielką popularnością cieszy się tu również Kanu Moana (pływanie po oceanie wąskim, długim kajakiem) – dyscyplina, która na wyspach polinezyjskich ma długą tradycję. 

Zabytki 

Polinezja Francuska nie rozczaruje miłośników zabytków, które można zobaczyć m.in. w najważniejszym mieście Papeete. Na wyspie Tahiti można też zwiedzić Cmentarz Królewski, na Bora Bora starożytne świątynie w Vaitape, z kolei na pobliskiej Wyspie Moorea czeka skansen Tiki Village, stworzony z myślą o promowaniu polinezyjskiej kultury. 

Czy wiesz, że...

Najbardziej intrygującą grupą zabytków, z jaką można się spotkać na wyspach należących do Polinezji Francuskiej, są posągi Tiki. Przedstawiają one mitycznego Pierwszego Człowieka i są najlepszym dowodem na to, jak ważny w okresie przedchrześcijańskim był tu kult przodków.

Najczęściej zadawane pytania

Z czego słynie Polinezja Francuska?
Kiedy najlepiej lecieć na Polinezję Francuską?
Ile leci się na Polinezję Francuską?
Czy na Polinezji Francuskiej jest drogo?
Czy Polinezja Francuska jest państwem?
Czy mogę znaleźć oferty wakacji w Polinezji Francuskiej All Inclusive?

Wszystkie miejsca docelowe - Polinezja Francuska