Meksyk - wakacje

Położony w południowej części Ameryki Północnej Meksyk oblewany jest ciepłymi wodami Oceanu Spokojnego oraz wodami Morza Karaibskiego, Zatoki Meksykańskiej i Zatoki Kalifornijskiej. Zajmuje on powierzchnię prawie 2 mln km2, co ma wpływ na niezwykłe zróżnicowanie zarówno krajobrazowe, jak i kulturowe, chętnie podziwiane przez turystów spędzających wakacje w Meksyku.

Najdawniejsze dzieje kraju to historia wielkich cywilizacji. Do najstarszych z nich należała cywilizacja Olmeków, jednak najpiękniejsze i najbardziej okazałe zabytki, które do dziś imponują swymi rozmiarami, należały do Majów i Azteków. W dobie wielkich odkryć geograficznych teren ten opanowali Hiszpanie, którzy pozostawili po sobie liczne miasta z typowo kolonialną architekturą.
 

Meksyk z biurem podróży Exim Tours

Na krajobraz Meksyku składają się długie piaszczyste plaże, idealne na słoneczne wczasy w Meksyku, wybrzeża porośnięte bujną roślinnością równikową, zielone lasy tropikalne, jeziora lagunowe, wodospady, pustynie pełne kaktusów, wysokie góry i wulkany pokryte śniegiem. Niepowtarzalny klimat tworzą miejscowi ludzie: Indianie i Metysi. Wykazują oni niezwykłe przywiązanie do tradycji i religii, co stanowi prawdziwą esencję tego kraju. Meksykanie są bardzo otwarci, cechuje ich duże zamiłowanie do tańca i muzyki, a także do alkoholu, a zwłaszcza tequili. Duże, nowoczesne i tętniące życiem miasta kontrastują z małymi i spokojnymi wioskami Indian. Całe to bogactwo i zróżnicowanie składa się na barwny krajobraz Meksyku, który w połączeniu ze skąpanymi słońcem plażami jest prawdziwym rajem dla turystów przybywających co roku na wycieczki do Meksyku.

Korona Jukatanu 3 miasta w 1 dzień

Wycieczka Korona Jukatanu przeznaczona jest dla niecierpliwych lub dla osób, które przylatują do Meksyku tylko na tydzień, a chciałyby zobaczyć wszystkie strefy archeologiczne ważne dla kultury Maya znajdujące się na półwyspie jukatańskim. Odwiedzimy Chichen Itze - jeden z 7 Współczesnych Cudów Świata, Tulum - miasto portowe malowniczo położone przy jednej z najpiękniejszych plaż świata  i Coba największy ośrodek zaszyty w zielonej dżungli półwyspu. Proszę dodać do tego jeszcze kąpiel w cenocie Ikkil i mamy przed sobą dzień pełen przygód. Wycieczkę po Meksyku prowadzi polski przewodnik na stałe mieszkający w Meksyku. Zapewniamy również pełne wyżywienie, komfortowe przejazdy oraz zwiedzanie bez pośpiechu.

Wyjazd z Playa del Carmen / Tulum
Dorosły: 165 USD
dzieci do 3 lat: GRATIS
dzieci 3 - 11 lat: 85 USD

Wyjazd z Cancun
Dorosły: 175 USD
dzieci do 3 lat: GRATIS
dzieci 3 - 11 lat: 95 USD

 

Rajskie wyspy

Jeden dzień - dwie rajskie wyspy położone na morzu Karaibskim. Ta wycieczka fakultatywna z Meksyku to gratka dla wszystkich miłośników dzikiej, karaibskiej przyrody i typowych morskich, turkusowych krajobrazów. Dodatkowymi atrakcjami są niewątpliwie: snurkeling na jednym z najpiękniejszych kawałków rafy koralowej zlokalizowanej przy Isla Contoy, którą dziennie może odwiedzić tylko 200 osób, marsz przez dżunglę do miejsc lęgowych dzikiego ptactwa, wizyta na Isla Mujeres, której otaczające wody słyną z dużej ilości żółwi morskich i delfinów. Całodniowe wyżywienie oraz napoje w formie all inclusive . Zapraszamy na tę wyjątkową wycieczkę w najpiękniejsze zakątki meksykańskich Karaibów.

Wyjazd z Playa del Carmen / Tulum
Dorosły: 135 USD
dzieci do 3 lat: 13 USD
dzieci 4 - 11 lat: 100 USD

Wyjazd z Cancun
Dorosły: 135 USD
dzieci do 3 lat: 13 USD
dzieci 4 - 11 lat: 100 USD

 

Coba Tulum Royal

Jest to wycieczka fakultatywna bez długich, uciążliwych przejazdów o bardzo bogatym programie zarówno dla miłośników natury, przyrody, jak i fascynatów historii. Odwiedzamy w jednym dniu cztery niezwykłe miejsca. Tulum - najpiękniej położone portowe miasto Majów z plażą, która pojawia się w rankingach najpiękniejszych plaż świata  na czołowych miejscach. Coba - największe miasto Majów na Jukatanie ukryte w sercu dżungli oraz piękną studnię wapienną o nazwie: Cho-ha - imponującą swoim rozmiarem i urodą. W tym dniu zobaczymy również jak wygląda życie małej indiańskiej społeczności po środku lasu jukatańskiego. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia z nami tych magicznych miejsc Meksyku. Wycieczka objazdowa prowadzona jest przez polskiego przewodnika, na stałe mieszkającego w Meksyku. Zapewniamy również pełne wyżywienie, komfortowe przejazdy oraz zwiedzanie bez pośpiechu.

Wyjazd z Playa del Carmen / Tulum
Dorosły: 125 USD
dzieci do 5 lat: GRATIS
dzieci 5 - 11 lat: 75 USD

Wyjazd z Cancun
Dorosły: 135 USD
dzieci do 5 lat: GRATIS
dzieci 5 - 11 lat: 85 USD

 

Holbox discovery

Zatoka Meksykańska, podobnie jak Morze Karaibskie, kryje wiele pięknych miejsc, które swoją urodą mogą zaskoczyć. U jej początku leży piękna wyspa Holbox należąca do Meksyku, otoczona dziką przyrodą i oceanem koloru szafirowego. Zapraszamy do innego świata Meksyku, na wycieczkę fakultatywną, która opowie historię trzech pięknych wysp położonych na północ półwyspu Jukatańskiego. Holbox - miejsce, relaksu i wypoczynku - przemierzymy ją meleksami. Wyspa Pajaros - miejsce lęgowe wielu gatunków ptaków i Passion - urokliwa wysepka, którą upodobały sobie delfiny. Proszę do tego dodać polskiego przewodnika i pyszne jedzenie i mamy przed sobą dzień pełen przygód i relaksu.

Wyjazd z Playa del Carmen / Tulum
Dorosły: 135 USD
dzieci do 3 lat: 13 USD
dzieci 4 - 11 lat: 100 USD

Wyjazd z Cancun
Dorosły: 135 USD
dzieci do 3 lat: 13 USD
dzieci 4 - 11 lat: 100 USD

Wszystkie miejsca docelowe - Meksyk

Mapa - Meksyk


Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Meksyk