Tanzania wakacje

Zjednoczona Republika Tanzanii położona jest we wschodniej Afryce nad Oceanem Indyjskim. Kraj graniczy z Burundi, Kenią, Malawi, Mozambikiem, Ruandą, Ugandą, Zambią. Od wschodu wybrzeże Tanzanii oblewają wody Oceanu Indyjskiego. Do Tanzanii należą duże wyspy: Zanzibar, Pemba i Mafia oraz kilka mniejszych.
W północnej części kraju ciągną się równiny, które wchodzą w skład najsłynniejszego afrykańskiego parku narodowego Serengeti, a także step Masajów.
 

Państwo powstało z połączenia dwóch kolonii, niemieckiej Tanganiki oraz brytyjskiego Zanzibaru, co symbolizuje nazwa utworzona z początkowych sylab obu krajów. W Tanzanii mieszka około 120 grup etnicznych, które posługują się około 100 językami z rodziny bantu. Do najliczniejszych grup zaliczają się plemiona: Sukuma, Nyamwezi oraz Chagga. Większość plemion kultywuje plemienne religie i pielęgnuje tradycje przodków.

Największy kraj Afryki Wschodniej rozciąga się od wybrzeża Oceanu Indyjskiego po Wyżynę Wschodnioafrykańską. Niedaleko granicy z Kenią na wysokości 5895 m n.p.m. wznosi się najwyższa góra Czarnego Lądu - Kilimandżaro. Tanzania jest jednym z niewielu miejsc na świecie, w którym można podziwiać niezliczone ilości dzikich zwierząt żyjących w naturalnym środowisku. Na północy, w pobliżu jeziora Wiktorii znajduje się jeden z najsłynniejszych parków narodowych – Serengeti a także Ngorongoro, w którym żyje wiele drapieżnych zwierząt. Safari w Tanzanii w wakacje to spełnienie marzenia o prawdziwej afrykańskiej przygodzie.

 
 

 

Wszystkie miejsca docelowe - Tanzania

Mapa - Tanzania


Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Tanzania