Kenia

 Kenia oferty.

Sprawdź nasze oferty wakacji w Kenii!

Ładowanie...

Kenia – wakacje

Kenia leży we wschodniej części Afryki, a dostęp do malowniczego wybrzeża Oceanu Indyjskiego zapewnił jej duże uznanie w oczach turystów. Republika Kenii zajmuje 582 650 km², a na powierzchni tej żyje ponad 45 milionów osób. Są to głównie ludy z grupy Bantu, choć w większych miastach można spotkać się z Arabami, Azjatami i Europejczykami. Wszystko to przekłada się na bogactwo kulturowe oraz panującą w kraju atmosferę. 

Piękne widoki, zróżnicowane krajobrazy oraz dobre warunki pogodowe to czynniki, które najskuteczniej zachęcają gości z całego świata do wizyty w Kenii. Kraj ten zachwyca również kontrastami. Z jednej strony nie brak tu luksusowych i nowoczesnych ośrodków turystycznych, z drugiej – wciąż można się tu spotkać z Masajami, którzy starają się żyć zgodnie ze swą tradycją.

Kraj, z którego pochodziła pierwsza Afrykanka wyróżniona Nagrodą Nobla, nadal zadziwia bogactwem etnicznym i przyrodniczym, dzięki czemu staje się coraz ciekawszym celem egzotycznych podróży. 
Diani Beach, Mombasa, Kenia

Diani Beach, Mombasa

Malindi, Kenia

Drzewo w Malindi

Chale Island, Kenia

Chale Island

6 powodów, dla których warto odwiedzić Kenię

  • Pogoda. W Kenii panuje klimat typowo równikowy, dla którego charakterystyczne są wysokie temperatury i duża wilgotność powietrza. Rok dzieli się tu na pory deszczowe i suche. Krótka pora deszczowa występuje w listopadzie i grudniu, a dłuższa – od marca do maja.
  • Kultura. Pobyt w Kenii to szansa na odkrycie świata Masajów i ich fascynującej kultury. Fakultatywne wycieczki po tym kraju są też szansą na spotkanie z ludami Bantu oraz przedstawicielami plemion Somalów, Galla oraz Boni. 
  • Atrakcje sportowe. Kenia to raj dla miłośników sportów wodnych. Na kenijskim wybrzeżu panują bardzo dobre warunki do nurkowania, snorkelingu i windsurfingu, wielkim powodzeniem cieszą się też wyprawy wędkarskie oraz pływanie na nartach wodnych. 
  • Safari. Kenia to jeden z najlepszych kierunków dla miłośników safari. W rejonie Mombasy kusi Haller Park z żyrafami i krokodylami, wielkim powodzeniem cieszy się też Sea Safari na Wasini oraz klasyczna wyprawa safari na teren najpopularniejszych parków narodowych i rezerwatów: Masai Mara, Nakuru czy Naivasha.
  • Kuchnia. Kenia słynie z bogatej tradycji kulinarnej, na którą spory wpływ mają naleciałości z epoki kolonialnej oraz duża różnorodność etniczna. Dzięki temu można zjeść tu potrawy typowo europejskie, można też sięgnąć po tradycyjne dania afrykańskie, suahilijskie oraz hinduskie. 
  • Atrakcje dla dzieci. Wakacje w Kenii mogą się okazać dobrym rozwiązaniem dla rodzin z dziećmi. Dla młodych podróżników wyprawa do masajskiej wioski lub udział w safari mogą stać się przygodą życia, nie lada gratką jest też wizyta w parku wodnym Wild Waters w Mombasie. 

Czy wiesz, że...

W Kenii przez 17 lat mieszkała Karen Blixen – duńska pisarka, której sławę zapewniła powieść „Pożegnanie z Afryką”. Do Kenii trafiła ona w 1914 roku, a jej głównym zajęciem stała się uprawa kawy.

Najczęściej zadawane pytania

Z czego słynie Kenia?
Kiedy najlepiej lecieć do Kenii?
Czy w Kenii jest bezpiecznie?
Kto rządzi w Kenii?
Jak długo trwa podróż do Kenii?

Wszystkie miejsca docelowe - Kenia

Mapa - Kenia


Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Kenia