Jamajka wakacje

Słońce, piękna natura, rytmiczna muzyka reggae… To tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje Jamajka. Wycieczki do tego regionu świata zyskują coraz większą popularność. Wyspa przyciąga bowiem również ciekawą kulturą i obyczajami. Wakacje na Jamajce z biurem podróży mogą stanowić niezapomnianą przygodę.

Jamajka to wyspa, a zarazem państwo zlokalizowane na Morzu Karaibskim, wchodzące w skład archipelagu Wielkich Antyli. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest niezwykłe zróżnicowanie terenu. Na powierzchni wyspy znajduje się bowiem wiele wzniesień. Najwyższy szczyt to Blue Mountain Peak o wysokości aż 2256 m n.p.m.

Wakacje na Jamajce pełne atrakcji

Stolicą Jamajki jest miasto Kingston. Na turystów spędzających wakacje na Jamajce czeka tam wiele klubów, pozwalających zaznać nocnego życia wyspy. Podobnie jak na pozostałych terenach Jamajki, króluje tam muzyka reggae. Podczas wycieczki na Jamajce do stolicy, oprócz przysłuchiwania się rytmicznym melodiom, warto odwiedzić muzeum poświęcone Bobowi Marleyowi, czyli najbardziej znanemu przedstawicielowi tego gatunku.

Jednym z najbardziej znanych miast na wyspie jest także Montego Bay. To doskonałe miejsce na wakacje na Jamajce. Słynie ze wspaniałych, piaszczystych plaż, wysokich palm oraz mineralnych źródeł. Oprócz wypoczynku na Jamajce w otoczeniu pięknej przyrody oferuje wiele innych atrakcji. Wśród nich warto wspomnieć rozbudowane zaplecze gastronomiczne, dzięki któremu można spróbować specjałów kuchni jamajskiej, a także skosztować słynnej, miejscowej kawy. Dodatkowo w Montego Bay każdego roku w lipcu odbywa się Reggae Sumfest, czyli największy na świecie festiwal poświęcony tej muzyce.
Równie interesującym miejscem jest Negril, gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże  Jamajki. Wczasy w tym miejscu ucieszy więc zwolenników leniwego odpoczynku w blasku słońca. Co ciekawe, każdego dnia można usłyszeć tu muzykę reggae, co dopełnia całości niezwykłego doświadczenia.

Kolejnym miasteczkiem odpowiednim na wczasy na Jamajce jest Falmouth. Miejsce to, dzięki budynkom w stylu gregoriańskim, pozwala przenieść się w czasie i poczuć dawny klimat tych terenów. Atmosfera jest również podsycana przez wspaniałe cuda natury.

Kuchnia Jamajki

Kuchnia jamajska zawiera tradycji karaibskich. Jest to kuchnia pełna przypraw, wykorzystująca lokalne składniki. W skład dania głównego często wchodzi ryż zmieszany z czarną fasolką, groch, kurczak, pierogi lokalne „Patty”, dania z dodatkiem sosów i dużą ilością warzyw gotowanych i owoców. Lokalną specjalnością jest kurczak jamajski na oleju kokosowym z marchewką, cebulą, słodkimi ziemniakami, pomidorami i pieprzem. Jeśli chodzi o napoje, to na Jamajce najpopularniejsze są soki i smoothie owocowe, rum jamajski, piwo.

Jamajka - wakacje dla aktywnych

Jamajka to przede wszystkim sporty wodne takie jak nurkowanie czy surfing. Szczególnie polecane Lime Cay. Oprócz tego na wyspie możemy wypróbować wiele tras do trekkingu pomiędzy tropikalną dżunglą, nizinami, wzgórzami i malowniczymi wodospadami. Jeśli ktoś czuje się na siłach, polecamy w ramach wycieczki po Jamajce wspiąć się na najwyższy szczyt wyspy – Górę Błękitną, na wysokość 2256 metrów n.p.m.

Klimat na Jamajce na wakacje

Miesiące, kiedy na Jamajce jest najcieplej, to sierpień, wrzesień, lipiec. Z kolei do najzimniejszych należą: luty, styczeń, marzec. Jeśli planujesz urlop w nasze polskie wakacje. Najwyższe notowane temperatury w lipcu na Jamajce to 31 st. C, w sierpniu termometry wskazują 28-31 st. C.

WAŻNE:
z uwagi zmieniające się przepisy sanitarne w poszczególnych krajach prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych

Miesiące, kiedy na Jamajce jest najcieplej, to sierpień, wrzesień, lipiec. Z kolei do najzimniejszych należą: luty, styczeń, marzec. Jeśli planujesz urlop w nasze polskie wakacje, Na Jamajce najwyższe notowane temperatury w lipcu to 31 st. C, w sierpniu termometry wskazują 28-31 st. C.

WAŻNE:
z uwagi zmieniające się przepisy sanitarne w poszczególnych krajach prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych
 

jamajka.jpg