W Bafrze letnia pogoda trwa przez cały rok. To ważne, bo główną atrakcją miejscowości są najlepsze ze wszystkich plaż Cypru. Kilometry piaszczystych wybrzeży i głębia kolorów ciepłej, morskiej toni jest tu naprawdę wyjątkowa, a woda kryształowo przejrzysta. Ale gdyby nawet pogoda nie dopisała, standard hoteli i opieka, jaką otoczeni są w nich goście rekompensuje wszystko.  

Ta cicha, położona na uboczu miejscowość przeznaczona jest na cudowne wczasy all inclusive. Hotele stoją tu nad samym morzem, a każdy z nich ma dostęp do wspaniałej, piaszczystej plaży. Standard obiektów sprawia, że kto pojedzie na wakacje do Bafry, na pewno się nie zawiedzie.

W najlepszych hotelach pokoje są z balkonem i z widokiem na morze. Przestronne i wygodne, zazwyczaj zajmują powierzchnię większą niż 20 m2. Pokoje rodzinne mogą mieć wielkość od 35 m2 do nawet 60m2.

Restauracje serwują tak różnorodne dania, że każdy bez trudu znajdzie tu coś dla siebie. Dla dzieci przygotowano tu specjalne menu. Wiele z nich oferuje wieczorne imprezy, także takie z muzyką na żywo. Atrakcją ciepłych wieczorów bywają także i hotelowe kasyna.

Potężne pomosty z platformami do opalania wybiegają daleko w morze, a na czekają na gości nich leżaki i parasole. Baseny kryte i kompleksy pływackie pod gołym niebem wyposażone są w różnorodne zjeżdżalnie i brodziki dla małych dzieci. Są tu także hotelowe aquaparki na przykład z siedmioma różnymi zjeżdżalniami. Wesołe miasteczka gotowe są na dorosłych gości i ich dzieci, można także umówić się na wynajęcie opiekunki. Animacje obejmują programy dzienne i wieczorne.

Dla gości zorganizowano różne strefy sportowe. Obejmują one boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki, a także oświetlone korty tenisowe wraz z wypożyczalniami sprzętu i dostęp do sportów wodnych na plaży. Można zagrać w tenisa stołowego, rzutki i szachy, a także siłownię, sauny, jacuzzi i łaźnie tureckie.

W hotelach działają strefy SPA, salony masażu i salony kosmetyczne, dostępne są pralnie i lekarz.

Z wyjątkiem przyjemności oferowanych przez hotele, w najbliższej okolicy nie ma atrakcji turystycznych. Bafra jest natomiast znakomitą bazą wypadową do odkrywania wyspy. Z niektórych hoteli darmowe busy kursują z gośćmi do Kyrenii. Można też wypożyczyć samochód i zrobić objazd wyspy na własną rękę.

Okolice miejscowości i najbliższe miasto - oddalona o 40 km. Famagusta - to cele warte polecenia i bardzo dobre na wycieczki jednodniowe. Inne cele wycieczkowe to już wyprawy w dalsze rejony Cypru.

Mapa - Bafra


Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Bafra