1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Gdzie jechać na narty?

Gdzie na narty za granicę?

Piątek, 2.12.2022

Gdzie na narty za granicę?

Miłośnicy białego szaleństwa na stokach narciarskich mają bardzo duży wybór ośrodków narciarskich zarówno w Polsce, jak i za granicą. Gdzie na narty, by w odpowiednich warunkach szusować po stoku i czerpać z tego maksymalną przyjemność? Poznaj najlepsze narciarskie destynacje dla początkujących, zaawansowanych i rodzin z dziećmi.

Sprawdź gdzie pojechać na narty

Ładowanie...

Gdzie na narty za granicę? Sprawdź popularne kierunki

Warunki pogodowe w Polsce lubią płatać figle i nie są idealne dla narciarzy. Jeśli więc chcesz mieć pewność, że wypad na narty będzie udany, wybierz się za granicę. Gdzie na narty? W wielu znanych destynacjach na nartach możesz jeździć praktycznie przez cały rok! Zastanawiasz się, gdzie jechać na narty? Sprawdź najlepsze kierunki Exim Tours z dojazdem własnym.

Jeśli rozważasz narty za granicą, koniecznie weź pod uwagę włoskie Dolomity, a konkretniej region Trentino. To wprost idealne miejsce na zimowy urlop. Będziesz mieć doskonałą okazję, by obcować z pięknem natury i skorzystać z wielu kilometrów narciarskich tras. Dobre warunki zastaną tam także narciarze biegowi oraz osoby, które zamiast nart wolą snowboard. Bardzo bogata oferta rozrywkowa, szeroka baza hoteli i dobre warunki na pobyt z dzieckiem, m.in. ze względu na szkółki narciarskie czy przedszkola na śniegu, sprawiają, że wraz z początkiem sezonu zjeżdżają tam narciarze z całej Europy.

Zastanawiasz się, gdzie można pojeździć na nartach w Austrii? Ten malowniczy kraj ma wiele znanych ośrodków narciarskich, wśród których warto wyróżnić Hintertux. Na miejscu znajdziesz aż 86 km tras narciarskich dla osób o różnym stopniu zaawansowania. Są tam zarówno łagodne i szerokie stoki, jak i bardziej strome i kręte zjazdy dla profesjonalistów, którzy w narciarstwie poszukują m.in. sportowej adrenaliny. Warto wspomnieć, że dzięki obecności lodowca z zimowych atrakcji możesz korzystać tam właściwie cały rok. 

Gdzie na narty w Europie powinny wybrać się osoby o zasobniejszym portfelu? Oczywiście do szwajcarskiego St. Moritz. To jeden z najbardziej znanych i luksusowych kurortów dla miłośników białego szaleństwa na świecie, w którym słońce świeci przez okrągły rok. Długości tras narciarskich sięgają bagatela 350 km, a wśród nich każdy znajdzie coś dla siebie. Oprócz szerokiej oferty atrakcji związanych z narciarstwem znajdziesz tam także wystawne hotele, ekskluzywne butiki znanych marek, a także wykwintne restauracje.

Ciekawym i stosunkowo nowym kierunkiem narciarskim jest Bułgaria, a konkretnie najnowocześniejsze centrum sportów zimowych w Europie Wschodniej – Bansko. Znajdziesz tam niemal 50 tras narciarskich i wygodne wyciągi, którymi możemy dostać się nawet na wysokość 2560 m n.p.m. Wspominając o Bansko koniecznie należy podkreślić, że znajduje się tam jedna z najdłuższych tras zjazdowych na całym świecie, licząca 16 km trasa prowadząca ze szczytu Todorka.

Na miejsce zimowego szaleństwa można wybrać też francuski Val Thorens, czyli najwyżej położoną stację narciarską w całej Europie. Kurort położony jest na poziomie 2300 m n.p.m, a zatrzymując się w nim można korzystać z 600 km tras i aż 200 wyciągów. Wiele stoków jest sztucznie naśnieżanych, a białe szaleństwo możesz rozpocząć nawet w listopadzie.

 

 

narty we Włoszech

narty we Włoszech

narty w Austrii

narty w Austrii

Gdzie na narty w Polsce? Poznaj sprawdzone ośrodki

Wbrew wielu błędnym opiniom w naszym kraju wcale nie brakuje świetnych ośrodków dla fanów narciarstwa. Jednym z nich jest tatrzański Kasprowy Wierch położony na wysokości 1985 m n.p.m, do którego można dostać się za pomocą bardzo wygodnej kolei kabinowej. Na miejscu znajdziesz szkółki narciarstwa oraz wypożyczalnię sprzętu, w której bez problemu zaopatrzysz się w kompletny strój na stok.

Gdzie na narty z dziećmi? Dobrym kierunkiem będzie położony w Beskidzie Śląskim Szczyrk. Ten ośrodek posiada liczne szkółki narciarskie, przedszkola i infrastrukturę dostosowaną również do potrzeb najmłodszych, dlatego bez problemu powierzysz malucha wykwalifikowanym instruktorom, żeby oddać się szusowaniu po stoku. Możesz skorzystać z aż 23 różnorodnych tras, dla osób o różnym stopniu zaawansowania.

Czy nasze propozycje Cię zainteresowały? Nie zwlekaj i już teraz zaplanuj wyjazd na narty z Exim Tours! Zobacz nasze oferty na zimę.

Kolejne artykuły

Klimatyczne uliczki, historyczne zabytki, przytulne kawiarnie… Jeśli tak jak my po prostu uwielbiasz zatracać się w nowym mieście, ta lista jest dla Ciebie. Poznaj dziewięć najpiękniejszych miast Europy według EXIM tours, idealnych na city break.  
Daj się oczarować kierunkami spoza utartego szlaku i sprawdź, dokąd pojechać na wakacje w lipcu.
Strach przed lataniem to normalne zjawisko – latanie jest w pewnym sensie wbrew ludzkiej naturze. Pierwszym krokiem do pozbycia się lęku jest jego akceptacja. Sprawdź, jak pozbyć się strachu przed lataniem, aby przeżyć wymarzone wakacje.
Nie potrafisz cieszyć się wakacjami, gdy pot leje się z Ciebie wiadrami, a duszne powietrze nawet nocą nie daje spać? My też nie! Co nie znaczy, że jedyną ucieczką od letniej spiekoty jest biegun północny.
Paszport to Twoja przepustka w świat. Warto więc się dowiedzieć, jak wyrobić ten dokument, który otworzy Ci drzwi poza Unię Europejską. Sprawdź, jak to zrobić i kiedy Ci się przyda.
To zrozumiałe, że jako rodzic możesz obawiać się pierwszej podróży dziecka samolotem. Dlatego przygotowaliśmy ten niezbędnik, który ułatwi pobyt dziecka w samolocie i umili Waszą podróż.