1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Wyżywienie HB i BB - co to znaczy? Full Board i Half Board w hotelu

Wyżywienie HB i BB – co to znaczy?

Poniedziałek, 30.1.2023

Wyżywienie HB i BB – co to znaczy?

Jeśli wybierasz się na upragniony urlop, dokonania wyboru wymaga nie tylko sama destynacja i hotel, w którym się zatrzymasz, ale również forma wyżywienia. To, na jaką opcję się zdecydujesz, będzie warunkować komfort Twojego wypoczynku, niezależnie od sposobu spędzania czasu. Co oznacza wyżywienie HB, a jak rozwinąć skrót BB i FB? Oto odpowiedzi od Exim Tours.

Zobacz oferty na wakacje z EXIM tours

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Wyżywienie BB - dobry start w dobry dzień

Zastanawiało Cię kiedyś, co oznacza wyżywienie w hotelu BB? Te tajemnicze literki można w bardzo prosty sposób rozwinąć. BB to nic innego, jak Bed&Breakfast, czyli opcja zakwaterowana, w której oprócz wygodnego noclegu na terenie hotelu w cenie otrzymujesz także śniadanie. Taka formuła nie obejmuje już innych posiłków, takich jak obiad czy kolacja ani napojów czy przekąsek w ciągu dnia.

Dla kogo najlepsza będzie formuła BB? Powinny skorzystać z niej osoby, które mają zamiar zostać w hotelu tylko na jedną noc, a kolejnego dnia ruszyć w dalszą podróż. W takiej sytuacji pożywne śniadanie to podstawa i zdecydowane umilenie poranka. Bieganie po okolicznych bistrach i restauracjach z bagażami w poszukiwaniu smacznej kawy i czegoś na ząb nie dla każdego może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli więc cenisz sobie komfort i wygodę śniadania na miejscu, to opcja wyżywienia B&B jest dla Ciebie. Formuła Bed&Breakfast to też dobry wybór dla osób, które hotel traktują bardziej jako bazę wypadową do zwiedzania niż miejsce, w którym będą spędzać urlop. Skorzystaj z niej również wtedy, gdy lubisz odkrywać nowe smaki i kosztować lokalnej kuchni w klimatycznych knajpkach i restauracjach, których przecież nie brakuje w większości miejscowości turystycznych.

Wyżywienie HB - co to takiego?

Wiesz już, co oznacza skrót BB. Co w takim razie kryje się pod literami HB? HB z języka angielskiego to po prostu half board. Co to znaczy dla naszego komfortu podróżowania? Wyżywienie Half Board uwzględnia zarówno śniadanie, jak i obiadokolację, przy czym napoje zwyczajowo wliczone są tylko do śniadania. Jeśli więc do kolacji zamarzy Ci się szklanka świeżo wyciskanego soku pomarańczowego będziesz musiał dodatkowo za nią zapłacić. Formuła HB często występuje także w formie Half Board Plus. Jest to nieco bardziej rozbudowana opcja wyżywienia, która od zwykłego HB różni się dostępnością napoi do kolacji. Każdy hotel może jednak indywidualnie ustalać szczegóły formuły, więc jeśli ta kwestia jest dla Ciebie istotna, warto ją sprawdzić przed zakwaterowaniem.

Wyżywienie HB to opcja dobra dla osób, które będąc w podróży lubią mieć zapewnione takie kwestie jak wyżywienie. Nie każdy przecież lubi chodzić po restauracjach, kiedy czas ten może spożytkować na wiele innych sposobów. Śniadanie i obiadokolacja w hotelu to jednak nie jest trafione rozwiązanie dla turystów, którzy swój urlop spędzają aktywnie i często się przemieszczają. Godziny posiłków są ściśle określane przez hotel
i należy się ich trzymać. W przeciwnym razie opłacony posiłek po prostu przepadnie.

 

Śniadanie w hotelu

Wyżywienie FB - dla bardziej wymagających

Wyżywienie Full Board to pełna opcja wyżywienia, która uwzględnia śniadanie, obiad i kolację w cenie jednego noclegu. To bardzo wygodna opcja, zwłaszcza jeśli planujesz wyjazd do miejsca, które nie jest otoczone restauracjami i sklepami. Zapewnione w ciągu dnia posiłki likwidują problem szukania sklepów spożywczych czy lokali gastronomicznych, w których na jedzenie trzeba zazwyczaj trochę poczekać, a przy okazji wydać sporo pieniędzy.

Wyżywienie Full Board jest dla Ciebie, jeśli lubisz mieć kontrolę nad każdym aspektem swojej podróży i nie chcesz zawracać sobie głowy samodzielnym przygotowywaniem posiłków. Opcja FB nie zapewnia jednak przekąsek czy napoi alkoholowych. Warto wziąć to pod uwagę, zanim się na nią zdecydujemy.

Wyżywienie HB, BB czy FB? Jaką formułę wybrać?

Wybierając opcję wyżywienia w danym hotelu, kieruj się nie tylko ceną pakietu, ale też własnymi potrzebami i (co istotne!) ulubioną formą spędzania czasu czy planem zwiedzania (jeśli oczywiście taki posiadasz).
Nie warto decydować się na formułę Full Board, jeśli hotel będzie dla Ciebie jedynie przystankiem i bazą wypadową do zwiedzania. Z kolei, jeśli masz w planach na co dzień korzystać z hotelowych atrakcji, właśnie ten wariant wyżywienia będzie dla Ciebie najlepszy.

Kolejne artykuły

Klimatyczne uliczki, historyczne zabytki, przytulne kawiarnie… Jeśli tak jak my po prostu uwielbiasz zatracać się w nowym mieście, ta lista jest dla Ciebie. Poznaj dziewięć najpiękniejszych miast Europy według EXIM tours, idealnych na city break.  
Daj się oczarować kierunkami spoza utartego szlaku i sprawdź, dokąd pojechać na wakacje w lipcu.
Strach przed lataniem to normalne zjawisko – latanie jest w pewnym sensie wbrew ludzkiej naturze. Pierwszym krokiem do pozbycia się lęku jest jego akceptacja. Sprawdź, jak pozbyć się strachu przed lataniem, aby przeżyć wymarzone wakacje.
Nie potrafisz cieszyć się wakacjami, gdy pot leje się z Ciebie wiadrami, a duszne powietrze nawet nocą nie daje spać? My też nie! Co nie znaczy, że jedyną ucieczką od letniej spiekoty jest biegun północny.
Paszport to Twoja przepustka w świat. Warto więc się dowiedzieć, jak wyrobić ten dokument, który otworzy Ci drzwi poza Unię Europejską. Sprawdź, jak to zrobić i kiedy Ci się przyda.
To zrozumiałe, że jako rodzic możesz obawiać się pierwszej podróży dziecka samolotem. Dlatego przygotowaliśmy ten niezbędnik, który ułatwi pobyt dziecka w samolocie i umili Waszą podróż.