Barbados - wakacje

Jeśli szukasz cudownych plaż z mięciutkim piaskiem, egzotycznej roślinności i fal rozbijających się o skały to jedź na Barbados. Jest położony na wschodzie Karaibów w archipelagu Małych Antyli. Stolicą jest Bridgetown. To miejsce, w którym poczujesz się jak w bajce i spędzisz rajskie wakacje.

Kultura i obyczaje

Brak norm zwyczajowych dotyczących, np. ubioru lub sposobu zachowania się w miejscach publicznych. Co warto zobaczyć w stolicy wyspy - Bridgetown? Ogromny port, w którym cumują statki wycieczkowe, żaglówki oraz jachty CentrumMiasta - w którym skupione są sklepy i urzędy Budynek Parlamentu - wybudowany pod koniec XIX wieku w stylu neogotyckim Łuk Niepodległości, który został wybudowany w 1987 roku Plac Niepodległości, na którym znajdziesz wiele restauracji i barów

Kuchnia

Będąc na Barbadosie trzeba spróbować owoców morza i ryb oraz narodową potrawę - fish fry. To danie przypomina brytyjskie fish and chips, ale zamiast klasycznych frytek dostaniemy zapewne placuszki ze smażonego platana.

Cou-cou- kaszka kukurydziana i okra
Cutters- kanapki ze słonego chleba
Rice and peas - ryż z fasolą i lub innymi roślinami strączkowymi.
A co warto pić? Tradycyjny karaibski rum oraz likier Malibu

Co warto kupić?

Warto zakupić rzeczy z wikliny, np. zaplatane kosze, przedmioty z drewna i biżuterię oraz obrazy wykonane przez lokalnych artystów.

Pogoda

Kiedy najlepiej jechać na Barbados? Decyzja należy do Ciebie - najcieplejsze miesiące to wrzesień, październik, sierpień. Z kolei do najzimniejszych należą: luty, marzec, styczeń.  Ale wtedy temperatura w dzień wskazuje 26-27 st. C więc to idealny czas na ucieczkę z zimnych krajów i relaks na plaży.

Dla aktywnych

Barbados to przede wszystkim raj dla surferów i amatorów sportów wodnych. Najpopularniejszym z kurortów jest Bathsheba. To kultowe miejsce na wschodzie wyspy. Kultowe wśród surferów, bo nikogo więcej na wschodnim wybrzeżu nie spotkacie. Co roku odbywają się tutaj zawody o surferski puchar Barbadosu. Nurkując w wodach Barbadosu odkryjemy nie tylko egzotyczną florę ale także piękne okazy żółwi morskich.

Przydatne zwroty

  • Tak – Yes

  • Nie – No

  • Dzień dobry – Good Morning

  • Do widzenia – Good Bye

  • Przepraszam – I′m sorry

  • Przepraszam (zadając pytanie) – Excuse me

  • Proszę – Please

  • Dziękuję – Thank You.

Dla­czego Barbados?

Waka­cje na Barbadosie to ide­alny pomysł zarówno dla tych, któ­rzy urlop wiążą z odpo­czyn­kiem na plaży, jak i tych, któ­rzy chcą spędzić aktywne wakacje. Wyspa ta to przede wszystkim kilometry piaszczystych plaż, rozwinięta infrastruktura hotelowa ale także wiele miejsc na chillout. Dopełnieniem tych rajskich wakacji będzie smaczna karaibska kuchnia.

Mapa - Barbados


Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Barbados

Przepraszamy, obecnie nie ma dostępnych wycieczek. Zobacz naszą aktualną ofertę wakacyjną.