Barbados - wakacje

Jeśli szukasz cudownych plaż z mięciutkim piaskiem, egzotycznej roślinności i fal rozbijających się o skały to jedź na Barbados. Wczasy w tym miejscu zapewniają mnóstwo niezapomnianych przeżyć. Wyspa jest położona na wschodzie Karaibów w archipelagu Małych Antyli. Stolicą jest Bridgetown. To miejsce, w którym poczujesz się jak w bajce i spędzisz rajskie wakacje.

Barbados - kultura i obyczaje

Planując wyjazd na Barbados, warto wiedzieć, że na wyspie panuje brak norm zwyczajowych dotyczących np. ubioru lub sposobu zachowania się w miejscach publicznych. 
Brak norm zwyczajowych dotyczących, np. ubioru lub sposobu zachowania się w miejscach publicznych. 

Co warto zobaczyć w stolicy wyspy - Bridgetown? Ogromny port, w którym cumują statki wycieczkowe, żaglówki oraz jachty CentrumMiasta - w którym skupione są sklepy i urzędy Budynek Parlamentu - wybudowany pod koniec XIX wieku w stylu neogotyckim Łuk Niepodległości, który został wybudowany w 1987 roku Plac Niepodległości, na którym znajdziesz wiele restauracji i barów

Co zjeść na wycieczce na Barbadosie?

Będąc na wakacjach na Barbadosie, trzeba spróbować owoców morza i ryb oraz narodową potrawę - fish fry. To danie przypomina brytyjskie fish and chips, ale zamiast klasycznych frytek dostaniemy zapewne placuszki ze smażonego platana.

Cou-cou- kaszka kukurydziana i okra
Cutters- kanapki ze słonego chleba
Rice and peas - ryż z fasolą i lub innymi roślinami strączkowymi.
A co warto pić? Tradycyjny karaibski rum oraz likier Malibu

Co warto kupić na wakacjach na Barbadosie?

Podczas wycieczki na Barbados warto zakupić rzeczy z wikliny, np. zaplatane kosze, przedmioty z drewna i biżuterię oraz obrazy wykonane przez lokalnych artystów.

Wycieczki na Barbados a pogoda

Kiedy najlepiej jechać na wczasy na Barbados? Decyzja należy do Ciebie - najcieplejsze miesiące to wrzesień, październik, sierpień. Z kolei do najzimniejszych należą: luty, marzec, styczeń.  Ale wtedy temperatura w dzień wskazuje 26-27 st. C więc to idealny czas na ucieczkę z zimnych krajów i relaks na plaży.

Barbados - wakacje dla aktywnych

Barbados to przede wszystkim raj dla surferów i amatorów sportów wodnych. Najpopularniejszym z kurortów jest Bathsheba. To kultowe miejsce na wschodzie wyspy. Kultowe wśród surferów, bo nikogo więcej na wschodnim wybrzeżu nie spotkacie. Co roku odbywają się tutaj zawody o surferski puchar Barbadosu. Nurkując w wodach Barbadosu na wczasach odkryjemy nie tylko egzotyczną florę ale także piękne okazy żółwi morskich.

Przydatne zwroty

  • Tak – Yes

  • Nie – No

  • Dzień dobry – Good Morning

  • Do widzenia – Good Bye

  • Przepraszam – I′m sorry

  • Przepraszam (zadając pytanie) – Excuse me

  • Proszę – Please

  • Dziękuję – Thank You.

Barbados z biurem podróży – dlaczego warto?

Waka­cje na Barbadosie to ide­alny pomysł zarówno dla tych, któ­rzy urlop wiążą z odpo­czyn­kiem na plaży, jak i tych, któ­rzy chcą spędzić aktywne wakacje. Wyspa ta to przede wszystkim kilometry piaszczystych plaż, rozwinięta infrastruktura hotelowa ale także wiele miejsc na chillout. Dopełnieniem tych rajskich wakacji na Barbadosie będzie smaczna karaibska kuchnia.

Wszystkie miejsca docelowe - Barbados

Mapa - Barbados


Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Barbados

Przepraszamy, obecnie nie ma dostępnych wycieczek. Zobacz naszą aktualną ofertę wakacyjną.