Wyspa na Morzu Jońskim, niewielka, górzysta, zielona z drzewami oliwnymi i cyprysami. Swoją nazwę (od lefkos-biały) zawdzięcza miejscowym skałom. Wyspa posiada połączenie drogowe ze stałym lądem. Wyspa była znana już w starożytności – ze świątyni Apollina w Dukato i skały, z której podobno strącano do morza zbrodniarzy. Legenda głosi że to tutaj słynna poetka grecka Safona rzuciła się do morza z tzw Białej Skały.  

Od 1962 r. na wyspie corocznie odbywał się jeden z najstarszych na świecie międzynarodowych festiwali folklorystycznych, trwający przez całe lato, z imprezami usytuowanymi głównie w zamku Santa Maura, którego historia sięga czasów weneckich. Na wyspie urodziło się wielu poetów i ludzi kultury Grecji, w tym też bardzo znany magnat finansowy Aristotelis Onasis.

Skarbem wyspy są malownicze plaże, piękne klify z porozrzucanymi skałami, wodospady, kaniony – słowem wszystko czego miłośnicy przyrody, pięknych widoków i spokojnego wypoczynku oczekują. Można tutaj leniuchować na białym piasku, można wybrać się na wędrówkę, uprawiać sporty wodne a wieczorem skoczyć do knajpki i napić się wina w rytm greckich przebojów.

Mapa - Lefkada

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Lefkada

Przepraszamy, obecnie nie ma dostępnych wycieczek. Zobacz naszą aktualną ofertę wakacyjną.