1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Gran Canaria - co zobaczyć?

Gran Canaria – co zobaczyć? 5 miejsc wartych odwiedzenia

Poniedziałek, 3.4.2023

Gran Canaria – co zobaczyć? 5 miejsc wartych odwiedzenia

Gran Canaria jest niczym kontynent w miniaturze położony w sercu bardzo zróżnicowanego archipelagu. Niedaleka od Europy i tak różnorodna, jak tylko potrafi być sama natura. Na wyspie możesz niemal dotknąć gwiazd i obcować z wciąż nieskażonym środowiskiem naturalnym. Przedstawiamy listę 5 fascynujących miejsc.

Zobacz oferty wyjazdów na Gran Canarię

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Gran Canaria – co zobaczyć? Odkryj wyspę kontrastów, na której cały rok jest wiosna

Każdy, kto choć raz odwiedził Gran Canarię, przyzna, że jest to nieziemskie miejsce pełne kontrastów. Jednego dnia możesz tam leżeć na plaży, popijając drinka w cieniu palm i wspinać się na górskie szczyty, których wierzchołki porastają unikatowe sosny kanaryjskie. Drugiego dnia znajdziesz tam pradawne wulkany, które jeszcze do niedawna były aktywne oraz imponujące skaliste formacje, które nadają tej wyspie nieco księżycowy charakter. Istnieje wiele powodów (i miejsc), dla których warto tam pojechać.

Gran Canaria to przede wszystkim wielki rezerwat biosfery, w którym zieleń roślin mocno kontrastuje z czarną ziemią wulkaniczną. Jak największy skarb strzeżone są tutaj cenne gatunki kwiatów i roślin spotykanych tylko na obszarze Makaronezji. Na wyspie żyje wiele gatunków zwierząt, takich jak żółwie carreta i delfiny, których gatunki zagrożone są wyginięciem. Niesamowite bogactwo krajobrazowe wyspy odkryje przed Tobą świat, którego nie da się zobaczyć na pocztówkach.

Sprawdź nasze inne pomysły na wakacje na wyspie!

Gran Canaria - co warto zobaczyć?

Plaża Maspalomas

Bez cienia wątpliwości to właśnie linia brzegowa Gran Canarii i ciągnące się przez niemal 60 km plaże są jednym z największych skarbów wyspy. Szerokie i piaszczyste,
małe i kamieniste, pokryte czarnym lub białym piaskiem. Ich różnorodność jest tak duża, że coś dla siebie znajdą osoby, o różnych gustach.
Koniecznie wybierz się na jedną z plaż Maspalomas, by zanurzyć stopy w piasku znad Sahary i podziwiać spektakularne zachody słońca.

Wydmy Maspalomas

Gran Canaria w całej swojej różnorodności to również osiągająca niemal 400 hektarów piaszczysta pustynia Maspalomas. Jej obszar to jeden z najpilniej strzeżonych skarbów wyspy,
który w całości jest rezerwatem przyrody z wyznaczonymi szlakami dla turystów.
Pod wpływem silnych wiatrów piaszczyste wydmy uprawiają swoisty taniec, stale zmieniając kształty.

 
Maspalomas, Gran Canaria

Los Azulejos

Urzekająco piękne dzieła natury w postaci mieniących się różnymi kolorami skał to niesamowity pejzaż dla oczu. Właśnie na Gran Canarii w głębokich wąwozach znajdziesz kotlinę pochodzenia wulkanicznego, w której skały przybierają barwy błękitu, miedzi oraz złota. Wybierz się tam na pieszą wędrówkę, by w ciszy i spokoju delektować się cudem natury.

Tejeda

Wizytówką Gran Canarii są przytulne miasteczka i wiejskie domostwa, w których czas się zatrzymał. Jednym z nich jest Tejeda. Położona z dala od dużych miast, w głębi wyspy prowincja, która pachnie migdałami i jest swoistą wizytówką tradycyjnej kanaryjskiej wioski. Wybierz się tu, by zasmakować prawdziwej Gran Canarii, poczuć tempo życia, które tutaj zdecydowanie zwalnia. Spacerując wybrukowanymi ulicami miasteczka można podziwiać surową zabudowę domów, z których większość ma białe ściany i pokryta jest tradycyjną dachówką.
Wokół domostw w niewielkich ogrodach zobaczysz gliniane donice pełne kolorowych kwiatów, które rosną pięknie pod czujnym okiem tamtejszych kobiet.

 

Tejeda, Gran Canaria

Pico de las Nieves i zachód słońca

Jesteś kolekcjonerem wspomnień i pięknych widoków? Koniecznie zdobądź szczyt Pico de las Nieves (możesz to zrobić pieszo lub samochodem) i poczekaj na zachód słońca. Możesz być pewien, że widok, który pojawi się przed Twoimi oczami, zostanie w Twojej pamięci na długo.

Gran Canaria – co zwiedzać, żeby poczuć prawdziwy klimat wyspy?

Gran Canaria to wyspa równie piękna, co tajemnicza. Możesz tutaj podziwiać powulkaniczne formacje skalne i eksplorować teren kawałek po kawałku lub – jak wielu turystów – wylegiwać się na plaży. Nie ma znaczenia, jaką formę aktywności preferujesz. Znajdziesz tu wszystko, czego szukasz, by prawdziwie wypocząć, zregenerować siły, nacieszyć oczy i po prostu miło spędzić czas.

Będąc na Gran Canarii warto zmienić perspektywę zwiedzania wyspy i zamiast eksplorować ląd, można przesiąść się do jednej z wielu łódek i podziwiać ją z linii wody. Czekają na Ciebie spektakularne widoki. Wyspa ma bardzo zróżnicowaną linię brzegową – znajdziesz tam wiele urokliwych zatoczek i plaż oraz monumentalne powulkaniczne formacje skalne, o które rozbijają się fale. Każdy z tych widoków jest wart zobaczenia.

A może wybierzesz się na Fuerteventurę? Przeczytaj artykuł o jej atrakcjach.

Kolejne artykuły

Klimatyczne uliczki, historyczne zabytki, przytulne kawiarnie… Jeśli tak jak my po prostu uwielbiasz zatracać się w nowym mieście, ta lista jest dla Ciebie. Poznaj dziewięć najpiękniejszych miast Europy według EXIM tours, idealnych na city break.  
Daj się oczarować kierunkami spoza utartego szlaku i sprawdź, dokąd pojechać na wakacje w lipcu.
Strach przed lataniem to normalne zjawisko – latanie jest w pewnym sensie wbrew ludzkiej naturze. Pierwszym krokiem do pozbycia się lęku jest jego akceptacja. Sprawdź, jak pozbyć się strachu przed lataniem, aby przeżyć wymarzone wakacje.
Nie potrafisz cieszyć się wakacjami, gdy pot leje się z Ciebie wiadrami, a duszne powietrze nawet nocą nie daje spać? My też nie! Co nie znaczy, że jedyną ucieczką od letniej spiekoty jest biegun północny.
Paszport to Twoja przepustka w świat. Warto więc się dowiedzieć, jak wyrobić ten dokument, który otworzy Ci drzwi poza Unię Europejską. Sprawdź, jak to zrobić i kiedy Ci się przyda.
To zrozumiałe, że jako rodzic możesz obawiać się pierwszej podróży dziecka samolotem. Dlatego przygotowaliśmy ten niezbędnik, który ułatwi pobyt dziecka w samolocie i umili Waszą podróż.