1. Biuro podróży EXIM tours
 2. Blog
 3. Gran Canaria – atrakcje dla dzieci

Gran Canaria – najlepsze atrakcje dla dzieci. Sprawdź, gdzie wybrać się w czasie rodzinnych wakacji!

Wtorek, 30.4.2024

Gran Canaria – najlepsze atrakcje dla dzieci. Sprawdź, gdzie wybrać się w czasie rodzinnych wakacji!

Gran Canaria jest trzecią pod względem wielkości Wyspą Kanaryjską. Turystom spędzającym na niej wczasy nuda nie zagrozi. Przyjemny klimat sprawia, że można tu wypoczywać o każdej porze roku, a liczne atrakcje zapewniają moc wrażeń i dużym, i małym. Chcesz odwiedzić tę wyspę z dziećmi? Zobacz, co może zrobić na nich największe wrażenie. 

Zobacz nasze najlepsze oferty wakacji na Gran Canarii!

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Gran Canaria – najlepsze plaże dla rodzin z dziećmi 

Gran Canaria to przede wszystkim malownicze wybrzeże oceanu i kąpieliska przyciągające turystów spragnionych relaksu nad Atlantykiem. Choć miejsc do plażowania na wyspie nie brakuje, dla rodzin z dziećmi najważniejsze są dobre zagospodarowanie i bezpieczeństwo. Do najpopularniejszych plaż familijnych na wyspie zaliczają się:

 • Las Canteras – malownicza plaża w Las Palmas, wzdłuż której ciągnie się spacerowa promenada; 

 • Playa del Inglés – jedna z najpopularniejszych plaż na Gran Canarii; 

 • Puerto Rico – plaża w Mogán, będąca jednym z najpopularniejszych miejsc w południowej części wyspy; 

 • Amadores – spokojna plaża w południowo-zachodniej części wyspy, ceniona ze względu na jasny piasek, spokojne wody i liczne udogodnienia (w postaci boi i kładek) ułatwiające korzystanie z kąpieliska dzieciom i osobom mającym problemy z poruszaniem się. 

Jak Gran Canaria różni się od Teneryfy? Tu znajdziesz odpowiedź! 

Amadores, Gran Canaria

Amadores

Playa del Inglés, Gran Canaria

Playa del Inglés

Nauka surfingu

Gran Canaria idealne miejsce dla amatorów sportów wodnych. Twoje dziecko chce spróbować swych sił w surfingu? Jeśli tak, zapoznaj się z ofertą miejscowych ośrodków i prowadzonych przez nie kursów (wśród których nie brak zajęć dla najmłodszych).

Z małymi miłośnikami surfowania warto odwiedzić plażę Las Canteras, uznawaną za jedno z najlepszych miejsc do nauki tego sportu. Dobrym miejscem na rozpoczęcie przygody z tym sportem jest też plaża Alcaravaneras, chętnie odwiedzana przez całe rodziny. 

Skorzystaj z okazji i zwiedź też Małą Wenecję Gran Canarii.

Podwodna przygoda dla całej rodziny

Gran Canarię można podziwiać m.in. z pokładu wycieczkowego statku, który zabiera turystów w rejsy widokowe. W ich trakcie zobaczymy wybrzeża wyspy nazywanej „miniaturowym kontynentem”, a przy odrobinie szczęścia podejrzymy delfiny w ich naturalnym środowisku.

Można też skorzystać z innej atrakcji – wyprawy łodzią podwodną. Takimi ofertami kuszą biura w rejonie kurortu Puerto de Mogán. W czasie trwającej około 40 minut wycieczki można posłuchać ciekawych opowieści przewodnika, zobaczyć dno oceanu i wraki statków. Podwodna przygoda jest też szansą na zapoznanie się z bogactwem podwodnej fauny i flory, a dla młodych fotografów – okazją do zrobienia wyjątkowego reportażu o Oceanie Atlantyckim i tajemnicach jego głębin. 

Guaguatour – rodzinna przejażdżka po Las Palmas

Dla dzieci nie lada gratką będzie przejażdżka typu guaguatour. To wygodny sposób na zwiedzanie stolicy Gran Canarii, czyli tętniącego życiem miasta Las Palmas. Autobusem turystycznym można dotrzeć do najpiękniejszych zakątków miasta, a przewodnik audio pozwala lepiej poznać Las Palmas i jego dzieje. Dla dorosłych to świetna lekcja historii, dla maluchów – przygoda, która na długo zapisze się w ich pamięci. Z pokładu widokowego możecie zobaczyć m.in.: 

 • Veguetę, czyli starówkę Las Palmas; 

 • Dom Kolumba, obecnie służący jako siedziba muzeum; 

 • Park Santa Catalina – nadmorski park z kawiarniami i trefami relaksu;

 • Poema del Mar Aquarium (Poemat o morzu) – nowoczesne oceanarium, w którym młodzi podróżnicy mogą odkrywać podwodne bogactwo Gran Canarii. 

Vegueta, Las Palmas, Gran Canaria

Vegueta, Las Palmas

Poema del Mar, Las Palmas, Gran Canaria

Poema del Mar, Las Palmas

Muzeum Nauki Elder

Czy można skłonić dzieci do nauki w czasie wakacji? Tak – szczególnie w takich miejscach jak Muzeum Nauki Elder. Ta nowoczesna placówka jest najlepszym dowodem na to, że zdobywanie wiedzy może być rewelacyjną przygodą. Na gości czekają tu liczne multimedia i interaktywne stanowiska,  pozwalające młodym odkrywcom uczyć się przez doświadczanie. Kabina samolotu, wnętrze zabytkowej lokomotywy oraz nowoczesna sala kinowa – oto wybrane atrakcje, z których korzystać może cała rodzina. 

Wyprawa dla młodych botaników 

Gran Canaria przyciąga przyrodników, a bogactwo wyspiarskiej flory robi wrażenie. Chcesz zainteresować dzieci botaniką? Masz wiele możliwości. Cactualdea Parque to dobre miejsce dla rodzin z dziećmi. Kto odwiedzi największy park kaktusów w Europie, ten zobaczy około 1000 gatunków kaktusów (w tym giganta o wysokości 6 metrów), nacieszy się widokiem aloesu i odpocznie w cieniu palm. 

Ciekawą alternatywą dla parku kaktusów będzie Jardin Canario – ogród botaniczny zaprojektowany w taki sposób, by goście mogli w krótkim czasie docenić przyrodnicze bogactwo i różnorodność Wysp Kanaryjskich. I tu nie brak kaktusów, choć obok nich pojawia się wiele innych roślin powszechnie występujących na wyspach. Dodatkową atrakcją są zwierzęta, w tym gigantyczne jaszczurki kanaryjskie. 

Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć na Gran Canarii.

Jardin Canario

Jardin Canario

Aqualand Maspalomas

Aqualand Maspalomas to jeden z najsłynniejszych parków wodnych na Wyspach Kanaryjskich. Można tu podziwiać lwy morskie, można spędzać czas na wspólnej zabawie. Na gości czekają cztery strefy tematyczne:

 • Family Fun – strefa dla tych, którzy szukają rodzinnej rozrywki;

 • Kidzworld – Mini Park stworzony z myślą o najmłodszych gościach; 

 • Adrenaline Fun – strefa z dziką rzeką, zjeżdżalniami (w tym Race Twin Turbolance, zaliczaną do największych zjeżdżalni w Europie), przeznaczona dla nieco starszych gości; 

 • Chill out & Play – strefa relaksu, w której można pływać pontonami po dzikiej rzece lub relaksować się w jacuzzi. 

Aqualand Maspalomas, Gran Canaria

Aqualand Maspalomas

Aqualand Maspalomas, Gran Canaria

Aqualand Maspalomas

Gdzie jeszcze warto wybrać się z dziećmi?

Jakie atrakcje dla dzieci czekają jeszcze na Gran Canarii? W czasie rodzinnej wycieczki warto odwiedzić Gran Karting Club Gran Canaria – popularny tor kartingowy, oraz Adventure Park Hangar 37 – park rozrywki stworzony z myślą o miłośnikach laserów i gier wideo. Z dziećmi możesz wybrać się też do Palmitos Park – ogrodu zoobotanicznego, w którym lekcja przyrody staje się doskonałą zabawą. A jeśli twoje dziecko uwielbia klimat Dzikiego Zachodu, rodzinna wyprawa do parku Sioux City stanie się dla niego niezapomnianym przeżyciem. 

Więcej informacji o Palmitos Park znajdziesz w tym artykule.

Kolejne artykuły

Wakacje poza szczytem sezonu turystycznego to świetny pomysł. Podróż w tym czasie oznacza, że unikasz najwyższych cen, największych upałów i najdłuższych kolejek turystów. Sprawdź, gdzie warto się udać, by w październiku przedłużyć sobie lato.
Szukasz nowego kierunku na wakacje, który Cię zachwyci? Daj się oczarować tymi 10 najpiękniejszymi miastami świata według EXIM tours. Sprawdź, czym się wyróżniają i co warto w nich zobaczyć.  
Gdy szukasz ofert wczasów, możesz skorzystać nie tylko ze strony internetowej lub pojawić się w biurze podróży. Możesz zadzwonić, a daje to oszczędność czasu i ułatwia planowanie. Zobacz, jak kupić wakacje przez telefon i zadzwoń do naszego call center!  
Papierowe mapy czasem się przydają, ale zdecydowanie powszechniejsze stały się te w aplikacjach.Oprócz podstawowych funkcji dają inne możliwości. Oto najlepsze mapy turystyczne, które masz w kieszeni wraz ze swoim smartfonem.
Nie wiesz, co spakować do Egiptu? Jesteś w dobrym miejscu! Nasz przewodnik rozwieje Twoje wątpliwości i pomoże Ci odpowiednio się przygotować, uniknąć stresu i nieprzyjemnych niespodzianek na miejscu. Spakuj się z nami na urlop marzeń.
Planując wakacje w Egipcie, natkniesz się na dwa popularne kurorty turystyczne – Marsa Alam i Hurghadę. Każdy z nich oferuje unikalne atrakcje i niezapomniane przeżycia, ale który okaże się idealnym dla Ciebie?