1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Kreta - atrakcje dla dzieci i rodzinne parki rozrywki

Kreta – atrakcje dla dzieci i rodzinne parki rozrywki

Środa, 8.3.2023

Kreta – atrakcje dla dzieci i rodzinne parki rozrywki

Wakacje to czas, na który wszyscy czekamy przez cały rok. A w szczególności dzieci. Najmłodsi powinni mieć zapewnione wiele atrakcji tak by upragnione wczasy nie okazały się nudne. Jak w takim razie możemy wspólnie spędzić czas na Krecie? Atrakcje dla dzieci i dorosłych czekają na odkrycie!

Zobacz sprawdzone oferty wyjazdów na Kretę

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Kreta to największa grecka wyspa, skrywająca wiele tajemnic, urokliwych zakątków oraz zabytków kultury helleńskiej. Wyspa ta, to nie tylko atrakcje dla dorosłych, ale także doskonałe miejsce na rodzinne wakacje. Z pewnością najmłodsi większość czasu spędzą w hotelowym basenie lub na jednej  z pięknych plaż. Warto podkreślić, że wyspa Kreta dla rodzin z dziećmi jest bardzo bezpiecznym kierunkiem. Mieszkańcy i władze Krety bardzo dbają o to, by wszyscy czuli się tu komfortowo. Warto wybrać hotel z szeroką ofertą atrakcji dla dzieci takich jak: minikluby z animatorami, baseny, parki wodne czy place zabaw. Świetnym rozwiązaniem byłoby także gdyby hotel był położony bezpośrednio przy plaży lub blisko niej tak, by szybko znaleźć się pod parasolem w cieniu lub w orzeźwiającym morzu.

Wiele hoteli oferuje także przygotowywanie posiłków dla najmłodszych. Oprócz tego Kreta to wyśmienita kuchnia, piękne krajobrazy, zachwycające miasteczka oraz masa zabytków. A co poza świetnymi hotelami oferuje
Kreta
na rodzinne wakacje?
 

Rodzinny spacer na Krecie

Dinosauria Park Kreta

Dinosauria Park to park dinozaurów na Krecie położony w miejscowości Gournes, 15 kilometrów na wschód od miasta Heraklion. W parku znajdują się repliki skamielin i kilka modeli dinozaurów. Modele dinozaurów są wystawione wzdłuż trasy spacerowej o długości około 500 metrów, a przy każdym z nich znajduje się tablica informacyjna z historią danego osobnika. Oprócz tego na terenie parku rozrywki znajduje się muzeum dinozaurów, gdzie możemy oglądać szkielety gadów, szpital, gdzie zobaczymy, jak wykluwa się młody dinozaur oraz jak wygląda opieka nad nim.

W trójwymiarowym kinie obejrzymy kilka krótkich filmów przedstawiających życie dinozaurów. Na koniec wycieczki po Dinosauria Park na Krecie możemy zjeść lunch w restauracji i oczywiście zakupić pamiątki w sklepiku.

Kreta - parki wodne

Na Krecie znajdują się 4 parki wodne. Jednak największym z nich jest Water City. Położony jest w Anapolis, między Heraklionem a Hersonissos. Na terenie tego parku wodnego znajdziemy 13 basenów, 2 wodospady, 23 zjeżdżalnie a także mnóstwo barów i restauracji. Wszystko to położone na powierzchni  80 000 m2. Do najciekawszych atrakcji dla dzieci w parku należą: basen ze sztuczną falą, leniwa rzeka o długości 385 metrów oraz najszybsza ślizgawka na wyspie. Już od rana park wodny jest pełen wczasowiczów chętnych na wodne zabawy.

Park tematyczny Aquaworld

To największe akwarium na Krecie, które jednocześnie jest ośrodkiem ratującym rzadkie gatunki zwierząt. Żyje tu ponad 2500 gatunków ryb. Oprócz tego w Aquaworld na Krecie znajdziemy mini zoo, ciekawe szczególnie dla najmłodszych interesujących się biologią. A w nim legwany, gekony, kameleony, anakondy, oraz żółwie. Wszystkich zwierząt można dotknąć, pogłaskać czy nakarmić pod nadzorem opiekunów. Aquaworld na Krecie ma także na celu odtworzenie niektórych gatunków w środowisku naturalnym.

Park botaniczny i ogrody w Chanii

Park botaniczny usytuowany jest kilka kilometrów od miasta Chania u podnóża Gór Białych. Chania to drugie co do wielkości miasto na Krecie, z klimatyczną portową dzielnicą oraz murami obronnymi z z XVI w. Wspaniała fauna i flora wzbudzi zachwyt nie tylko u najmłodszych. To ponad 20 hektarów z wieloma drzewami owocowymi i kwiatami z całego świata oraz tymi występującymi tylko na wyspie. Na terenie parku botanicznego w Chanii znajduje się także jezioro, gdzie spotkamy wiele ptaków wodnych oraz skupiska jastrzębi. W parku jest amfiteatr - gdzie w sezonie są organizowane tutaj różne występy artystyczne. Na koniec wycieczki możemy zjeść obiad składający się z kreteńskich potraw oraz napić się greckiej kawy. Świetne miejsce na wypoczynek wśród natury.
 
Park botaniczny, Kreta

Muzeum Archeologiczne w Chanii

Chęć do wiedzy o świecie należy kultywować u dzieci już od najmłodszych lat. Dlatego podczas wakacji z dziećmi na Krecie warto zajrzeć do Muzeum Archeologicznego, które mieści się w Chanii na zachodzie wyspy. Zobaczymy tutaj eksponaty pochodzące z okresu od neolitu do czasów rzymskich. Muzeum dawniej mieściło się w Kościele San Francesco, zbudowanym przez Wenecjan, a następnie wykorzystywanym jako meczet. W muzealnym ogrodzie znajduje się fontanna, która przypomina o czasach kiedy funkcjonował tutaj meczet. Warto wspomnieć, że w Muzeum Archeologicznym w Chanii znajdują się mozaiki przedstawiające Dionysosa oraz Posejdona, odnalezione na terenach prywatnych domów. W ubiegłym roku siedziba muzeum została przeniesiona do nowego surowego budynku w dzielnicy Chalepa, gdzie już nie czuć tego klimatu antyku.

Jeśli jedziemy ze starszymi dziećmi, to najlepszym okresem na wyjazd na wakacje rodzinne na Krecie będzie maj i czerwiec. Temperatura jeszcze do zniesienia, a turystów dużo mniej niż w szczycie sezonu i unikniemy wielu kolejek do atrakcji. Dla młodszych dzieci Kretę polecamy w pierwszej połowie września, kiedy to temperatura spada a większość turystów już wróciła ze swoich wakacji.


Wyspy greckie – najpiękniejsze i największe. Ile ich jest? Przeczytaj na blogu.

Kolejne artykuły

Klimatyczne uliczki, historyczne zabytki, przytulne kawiarnie… Jeśli tak jak my po prostu uwielbiasz zatracać się w nowym mieście, ta lista jest dla Ciebie. Poznaj dziewięć najpiękniejszych miast Europy według EXIM tours, idealnych na city break.  
Daj się oczarować kierunkami spoza utartego szlaku i sprawdź, dokąd pojechać na wakacje w lipcu.
Strach przed lataniem to normalne zjawisko – latanie jest w pewnym sensie wbrew ludzkiej naturze. Pierwszym krokiem do pozbycia się lęku jest jego akceptacja. Sprawdź, jak pozbyć się strachu przed lataniem, aby przeżyć wymarzone wakacje.
Nie potrafisz cieszyć się wakacjami, gdy pot leje się z Ciebie wiadrami, a duszne powietrze nawet nocą nie daje spać? My też nie! Co nie znaczy, że jedyną ucieczką od letniej spiekoty jest biegun północny.
Paszport to Twoja przepustka w świat. Warto więc się dowiedzieć, jak wyrobić ten dokument, który otworzy Ci drzwi poza Unię Europejską. Sprawdź, jak to zrobić i kiedy Ci się przyda.
To zrozumiałe, że jako rodzic możesz obawiać się pierwszej podróży dziecka samolotem. Dlatego przygotowaliśmy ten niezbędnik, który ułatwi pobyt dziecka w samolocie i umili Waszą podróż.