Niezwykła Kreta, królowa wysp greckich, mieni się kolorami z całej palety barw. Lazurowa, krystalicznie czysta woda, złoty piasek, kamienne domki w pastelowych barwach, zielone gaje oliwne tworzą zachwycający obraz, przyciągający każdego roku rzeszę turystów. Niezwykłe smaki, porywające atrakcje i wieczorne biesiady na długo zagoszczą w sercu każdego kto choć raz odwiedził to piękne miejsce.

Kreta to największa wyspa grecka, której linia brzegowa ma długość ponad tysiąca kilometrów. Już same plaże pokazują jakim zróżnicowaniem charakteryzuje się ten skrawek ziemi zanurzony w lazurowym Morzu Śródziemnym. Poczynając od tych kamienistych z niezapomnianym widokiem do bajkowych piaszczystych plaż, takich jak: Elafonisi i Gramvousa, a także Vai i Falasarna.

Można tu znaleźć także miejsce porównywane do widoków znanych z Karaibów, czyli lagunę w Balos. Jest to idealne miejsce na romantyczną wycieczkę, która pozostawi po sobie niezwykłe wspomnienia. Na tych, którzy szukają spokoju i odosobnienia czeka cała masa dzikich, pięknych plaż, gdzie z dala od tłumów można spokojnie odpoczywać i podziwiać piękno wyspy.

Mapa - Kreta

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Kreta