1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Podwodny wodospad na wyspie Mauritius

Podwodny wodospad na wyspie Mauritius – gdzie jest? Jak go zobaczyć?

Wtorek, 29.8.2023

Podwodny wodospad na wyspie Mauritius – gdzie jest? Jak go zobaczyć?

Są na świecie miejsca, które trudno opisać słowami. Cuda natury, których obecność pozwala uwierzyć w istnienie raju. Jednym z nich jest wyspa Mauritius i jedna z największych iluzji stworzonych przez naturę – podwodny wodospad. To jedno z niewielu miejsc na świecie, w którym woda sprawia wrażenie, że spływa w bezkresną toń oceanu. Gdzie znaleźć podwodny wodospad na Mauritiusie?

Zobacz nasze oferty wyjazdów na Mauritius

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Mauritius - raj na Oceanie Indyjskim

Mauritius jest jedną z wysp pochodzenia wulkanicznego, która leży w archipelagu Maskarenów. Oblany wodami Oceanu Indyjskiego znajduje się ok. 800 km od Madagaskaru. Stolicą wyspy, a zarazem największym miastem jest Port Louis. Terytorium Mauritiusa zamieszkuje około 1,2 mln osób, przy czym stanowią oni prawdziwą mieszankę kulturową. Na Mauritiusie można odczuć wpływy dziedzictwa Indii, Afryki, Chin oraz Francji.

Ten, kto choć raz był na Mauritiusie, może śmiało powiedzieć, że raj na ziemi istnieje. Niesamowite piękno krajobrazów wyspy to połączenie ponad 160 km plaż z drobniutkim, niemalże białym piaskiem, błękitu nieba, które zlewa się z turkusem wody i szmaragdowej zieleni roślin, które bujnie porastają wyspę. Narodowy kwiat Mauritiusa (Trochetia boutoniana) rośnie tylko na szczycie jednej góry i stanowi unikat na skalę światową. Mauritius otacza też niesamowita rafa koralowa (trzecia, co do wielkości na całym świecie), która jest domem dla setek gatunków zwierząt morskich. Wyspa słynie też z wyjątkowo malowniczych wodospadów, wśród których zdecydowanie warto wyróżnić ten o nazwie Charamel, który wpada wprost do krateru nieaktywnego już wulkanu.

Mauritius - wodospad podwodny zupełnie inny niż wszystkie

Na wybrzeżu Mauritiusa, nieopodal półwyspu Le Mourne Barbant, znajduje się oceaniczne dzieło sztuki. Miejsce tak niesamowite, że patrząc na nie, można odnieść wrażenie, że zatarła się granica pomiędzy rzeczywistością a iluzją. Podwodny wodospad na wyspie Mauritius, bo o nim mowa, pozwala podziwiać potęgę natury i płynące z niej wprost niesamowite piękno.

Podwodny wodospad w pobliżu Mauritiusa to prawdziwy spektakl i najlepiej podziwiać go z lotu ptaka. Zjawisko to w rzeczywistości nie jest wielkim lejem wodnym, a jego istnienie ma swoje logiczne, naukowe wytłumaczenie. Okalające wyspę dno oceaniczne jest w dużej mierze płytkie i równe. W tym miejscu jednak gwałtownie się zapada, tworząc oceaniczny wąwóz, do którego stale wpada poruszany przez silne prądy piasek i muł. Ciągłe przelewanie się piaszczystych strumieni i ich wpadanie w głębinę stwarza zjawisko iluzji, którą najlepiej widać z powietrza. Spoglądając na nie z góry ma się wrażenie, jakby hektolitry wody niczym wodospad, z impetem wpadały w oceaniczną toń. Warto zobaczyć to dzieło natury choć raz w życiu, by już na zawsze zachować je w pamięci.

A może odwiedzisz Tajlandię? Przeczytaj artykuł
Tajlandia – kiedy jechać? Pogoda, temperatury i pora deszczowa.

 

 

Podwodny wodospad na Mauritiusie z lotu ptaka

Podwodny wodospad na wyspie Mauritius najlepiej jest podziwiać z powietrza. Tylko z tej perspektywy można cieszyć oczy zapierającym dech w piersiach widokiem. Wyspa już dawno zadbała, aby była to możliwość nie tylko dla wybranych. Na dość szeroką skalę rozwinął się tam sektor wycieczek helikopterem, których cena waha się między 300 a 1500 dolarów (w zależności od liczby uczestników oraz trasy). Zazwyczaj wycieczka rozpoczyna się od lądowiska dla helikopterów, które znajduje się najbliżej hotelu. Sam lot trwa średnio 30 minut, a oprócz podwodnego wodospadu można zobaczyć inne cuda natury i przepiękne krajobrazy, których na Mauritiusie nie brakuje. Z perspektywy powietrza cudnie prezentuje się Rezerwat 7 Kolorów Ziemi, czyli niezwykle malowniczy region, w którym ziemia rzeczywiście mieni się różnymi odcieniami tęczy, a także wulkan Trou Aux Cerfs czy chociażby plantacja herbaty Bois Cheri.

Trou Aux Cerfs oznacza „dziurę jelenia”, a wulkan od ponad tysiąca lat jest uśpiony. Dlatego też jego powierzchnię porastają zielone drzewa i krzewy, spomiędzy których rozciąga się fantastyczny widok na Mauritius.

Zdecydowanie warto wybrać się na podniebną wycieczkę, by zobaczyć prawdziwie rajskie krajobrazy tej egzotycznej wyspy. Dobrze jednak pamiętać, że panorama wyspy z góry wygląda inaczej o różnych porach dnia. Najlepiej udać się w podróż rankiem, kiedy słońce nie świeci jeszcze pełnią swojego blasku i pozwala wodom oceanu mienić się różnymi odcieniami turkusu.
 

Góra Le Morne, Mauritius

Mauritius - wakacje, których nie zapomnisz

Mauritius z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Wpływają na to prawdziwie rajskie widoki i bogata baza hoteli o bardzo wysokim standardzie. Znajdziesz tam przepiękne pola golfowe, malownicze plaże, restauracje, a przede wszystkim spokój i egzotykę – słowem wszystko, czego można spodziewać się po wymarzonych wakacjach. Od niedawna możesz się tam dostać bez przesiadki, lotem bezpośrednim, co znacznie skraca czas podróży. Lot z Warszawy zajmuje około 11 godzin.

Kolejne artykuły

Wciąż nie masz zaplanowanego urlopu i gorączkowo głowisz się, gdzie na wakacje w sierpniu? Jeszcze nie jest zbyt późno, żeby coś zarezerwować – dla siebie, paczki przyjaciół lub całej rodziny. Przygotowaliśmy kilka propozycji na udany sierpniowy urlop na każdą kieszeń. Przejdźmy więc od razu do rzeczy!
Jeśli „Pożegnanie z Afryką” brzmi znajomo, zapewne zaciekawi Cię fakt, że autorka tej książki, Karen Blixen, mieszkała właśnie w Kenii – i to całkiem długo, bo aż przez 17 lat swojego życia. Jej głównym zajęciem nie było wówczas pisanie książek, a… uprawa kawy. Jednak dziś nie żegnamy się z Afryką, lecz przeciwnie – witamy się z nią, podróżując w głąb Kenii z ciekawostkami, które przybliżą Ci ten fascynujący kierunek.
Wolisz góry czy morze? Aktywny wypoczynek, całodniowe zwiedzanie, czy błogi relaks? Często szukamy takich atrakcji za granicą, lecz okazuje się, że Polska jest obfita we wszystkie z tych opcji. Jeśli teraz zastanawiasz się, gdzie na weekend w Polsce, czytaj dalej! Mamy dla Ciebie ciekawe propozycje kierunków na krótki wypoczynek, które pozwolą Ci doświadczyć czegoś nowego bez wydawania czasu i pieniędzy na zagraniczne podróże.
Dziś mamy dla Was coś naprawdę wyjątkowego! EXIM tours jeszcze bardziej otwiera się na świat z nowym, ekscytującym kierunkiem – Bahrajn. To pierwsza taka okazja w Polsce i niepowtarzalna możliwość odkrycia „nowego” lądu!
Marzysz o przeżyciu wakacji na wyspie, gdzie zapomnisz o troskach i obowiązkach codzienności? Wybierz się z nami w podróż po najpiękniejszych wyspach świata. Którą z nich odwiedzisz w pierwszej kolejności?
Pytanie „dokąd wybrać się w podróż poślubną?” potrafi spędzać sen z powiek. Dlatego dziś mamy dla Was ciekawe propozycje romantycznych kierunków na każdą kieszeń.