1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Podwodny wodospad na wyspie Mauritius

Podwodny wodospad na wyspie Mauritius – gdzie jest? Jak go zobaczyć?

Wtorek, 29.8.2023

Podwodny wodospad na wyspie Mauritius – gdzie jest? Jak go zobaczyć?

Mauritius - raj na Oceanie Indyjskim

Mauritius jest jedną z wysp pochodzenia wulkanicznego, która leży w archipelagu Maskarenów. Oblany wodami Oceanu Indyjskiego znajduje się ok. 800 km od Madagaskaru. Stolicą wyspy, a zarazem największym miastem jest Port Louis. Terytorium Mauritiusa zamieszkuje około 1,2 mln osób, przy czym stanowią oni prawdziwą mieszankę kulturową. Na Mauritiusie można odczuć wpływy dziedzictwa Indii, Afryki, Chin oraz Francji.

 

Ten, kto choć raz był na Mauritiusie, może śmiało powiedzieć, że raj na ziemi istnieje. Niesamowite piękno krajobrazów wyspy to połączenie ponad 160 km plaż z drobniutkim, niemalże białym piaskiem, błękitu nieba, które zlewa się z turkusem wody i szmaragdowej zieleni roślin, które bujnie porastają wyspę. Narodowy kwiat Mauritiusa (Trochetia boutoniana) rośnie tylko na szczycie jednej góry i stanowi unikat na skalę światową. Mauritius otacza też niesamowita rafa koralowa (trzecia, co do wielkości na całym świecie), która jest domem dla setek gatunków zwierząt morskich. Wyspa słynie też z wyjątkowo malowniczych wodospadów, wśród których zdecydowanie warto wyróżnić ten o nazwie Charamel, który wpada wprost do krateru nieaktywnego już wulkanu.

Mauritius - wodospad podwodny zupełnie inny niż wszystkie

Na wybrzeżu Mauritiusa, nieopodal półwyspu Le Mourne Barbant, znajduje się oceaniczne dzieło sztuki. Miejsce tak niesamowite, że patrząc na nie, można odnieść wrażenie, że zatarła się granica pomiędzy rzeczywistością a iluzją. Podwodny wodospad na wyspie Mauritius, bo o nim mowa, pozwala podziwiać potęgę natury i płynące z niej wprost niesamowite piękno.

 

Podwodny wodospad w pobliżu Mauritiusa to prawdziwy spektakl i najlepiej podziwiać go z lotu ptaka. Zjawisko to w rzeczywistości nie jest wielkim lejem wodnym, a jego istnienie ma swoje logiczne, naukowe wytłumaczenie. Okalające wyspę dno oceaniczne jest w dużej mierze płytkie i równe. W tym miejscu jednak gwałtownie się zapada, tworząc oceaniczny wąwóz, do którego stale wpada poruszany przez silne prądy piasek i muł. Ciągłe przelewanie się piaszczystych strumieni i ich wpadanie w głębinę stwarza zjawisko iluzji, którą najlepiej widać z powietrza. Spoglądając na nie z góry ma się wrażenie, jakby hektolitry wody niczym wodospad, z impetem wpadały w oceaniczną toń. Warto zobaczyć to dzieło natury choć raz w życiu, by już na zawsze zachować je w pamięci.

 

Podwodny wodospad na Mauritiusie z lotu ptaka

Podwodny wodospad na wyspie Mauritius najlepiej jest podziwiać z powietrza. Tylko z tej perspektywy można cieszyć oczy zapierającym dech w piersiach widokiem. Wyspa już dawno zadbała, aby była to możliwość nie tylko dla wybranych. Na dość szeroką skalę rozwinął się tam sektor wycieczek helikopterem, których cena waha się między 300 a 1500 dolarów (w zależności od liczby uczestników oraz trasy). Zazwyczaj wycieczka rozpoczyna się od lądowiska dla helikopterów, które znajduje się najbliżej hotelu. Sam lot trwa średnio 30 minut, a oprócz podwodnego wodospadu można zobaczyć inne cuda natury i przepiękne krajobrazy, których na Mauritiusie nie brakuje. Z perspektywy powietrza cudnie prezentuje się Rezerwat 7 Kolorów Ziemi, czyli niezwykle malowniczy region, w którym ziemia rzeczywiście mieni się różnymi odcieniami tęczy, a także wulkan Trou Aux Cerfs czy chociażby plantacja herbaty Bois Cheri.

Trou Aux Cerfs oznacza „dziurę jelenia”, a wulkan od ponad tysiąca lat jest uśpiony. Dlatego też jego powierzchnię porastają zielone drzewa i krzewy, spomiędzy których rozciąga się fantastyczny widok na Mauritius.

Zdecydowanie warto wybrać się na podniebną wycieczkę, by zobaczyć prawdziwie rajskie krajobrazy tej egzotycznej wyspy. Dobrze jednak pamiętać, że panorama wyspy z góry wygląda inaczej o różnych porach dnia. Najlepiej udać się w podróż rankiem, kiedy słońce nie świeci jeszcze pełnią swojego blasku i pozwala wodom oceanu mienić się różnymi odcieniami turkusu.

Mauritius - wakacje, których nie zapomnisz

Mauritius z roku na rok staje się coraz bardziej popularny. Wpływają na to prawdziwie rajskie widoki i bogata baza hoteli o bardzo wysokim standardzie. Znajdziesz tam przepiękne pola golfowe, malownicze plaże, restauracje, a przede wszystkim spokój i egzotykę – słowem wszystko, czego można spodziewać się po wymarzonych wakacjach. Od niedawna możesz się tam dostać bez przesiadki, lotem bezpośrednim, co znacznie skraca czas podróży. Lot z Warszawy zajmuje około 11 godzin.

Ładowanie...

Kolejne artykuły

Ibiza to jedna z najpiękniejszych wysp hiszpańskich Balearów. Ten niewielki punkt na mapie świata oferuje nieskończenie wiele możliwości na spędzanie wolnego czasu i rozkocha w sobie każdego, kto choć raz zdecyduje się ją odwiedzić. Mimo że Ibiza słynie z niesamowitych klubów i imprez do białego rana, to ma w zanadrzu również prawdziwe cuda natury i historyczne zabytki, które zdecydowanie warto odwiedzić. Co zobaczyć na Ibizie? Oto lista najciekawszych atrakcji.  
Malediwy to piękny zakątek świata składający się z ponad 1000 wysp na Oceanie Indyjskim. Idealne miejsce by wybrać się tam z rodziną lub na podróż poślubną. Przygotowaliśmy dla Was garść porad, z którymi warto się zapoznać planując wczasy na Malediwach. Jaką wyspę wybrać? Jak dotrzeć do hotelu? Czy warto wybrać wakacje na Malediwach z all inclusive? Te przydatne informacje znajdziesz poniżej.
Rozrzucone pomiędzy kontynentami dwóch Ameryk Karaiby są synonimem rajskich wakacji. Setki wysp i wysepek kuszą swoją różnorodnością i widokami, które na długo zapadną w pamięć. Różne kultury, tradycje i obyczaje, a także zróżnicowana fauna i flora archipelagu sprawiają, że każda z wysp jest jedyna w swoim rodzaju i warta zobaczenia. Na szczególną uwagę zasługują nieco niedoceniane Małe Antyle. Wyspy tak wyjątkowe, jak każdy spędzony na nich dzień. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć i gdzie najlepiej się udać.  
Malownicze jeziora, rajskie plaże, lasy, majestatyczne wodospady, doliny i górskie szczyty. Świat jest piękny i różnorodny. Warto go odkrywać i kolekcjonować chwile, a w pamiętniku wspomnień gromadzić klatki pamięci z poszerzających horyzonty podróży. Oto bajkowe miejsca w Polsce i na świecie, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu.
Bułgaria kusi pięknymi plażami, ciepłym morzem i prawdopodobnie jedną z najpyszniejszych, a przy tym najzdrowszych kuchni w całej Europie. Wśród najpopularniejszych bułgarskich destynacji bez wątpienia jest Słoneczny Brzeg. Atrakcje tego miejsca są tak zróżnicowane, że można dopasować je do osób o różnych oczekiwaniach. Malownicze plaże, parki rozrywki, promenady, restauracje i dyskoteki tętnią życiem, co sprawia, że nie sposób się tam nudzić. Czy warto udać się do Słonecznego Brzegu? Co warto zobaczyć? Podpowiadamy.
Wrzesień oficjalnie kończy wakacje, co nie oznacza, że nie jest to dobry czas, by wyjechać na urlop. Kiedy w Polsce dni stają się krótsze, a słońce coraz częściej ustępuje miejsca deszczowym chmurom, w wielu krajach wciąż panuje piękna wakacyjna pogoda. Gdzie na wakacje we wrześniu? Przedstawiamy 5 topowych destynacji, które pozwolą wypocząć w promieniach słońca i nacieszyć oczy pięknem przyrody.