1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Ski Dubai - stok narciarski w Dubaju. Jak wygląda tu jazda na nartach?

Ski Dubai – stok narciarski w Dubaju.

Poniedziałek, 16.1.2023

Ski Dubai – stok narciarski w Dubaju.

Wybierasz się na urlop do Dubaju? Z pewnością wiesz, że czekają tam na Ciebie fantastyczna pogoda, piaszczyste plaże i wody Zatoki Perskiej. Możesz jednak nie zdawać sobie sprawy, że w jednym z tamtejszych centrów handlowych o nazwie Mall of the Emirates znajduje się jedna z najbardziej innowacyjnych atrakcji turystycznych na całym świecie! Mowa o Ski Dubai – kurorcie narciarskim na środku pustyni.

Sprawdź nasze propozycje wyjazdów do Dubaju

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Dubaj - miasto niezliczonych możliwości

Dubaj to miasto położone w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, które słynie przepychu i luksusu. Położone na środku pustyni zostało w całości stworzone przez człowieka. Ta niewielka metropolia słynie z najwyższych na świecie budynków, niebotycznie drogich hoteli, luksusu, nowoczesnej architektury, a także drogich samochodów. Cechą charakterystyczną Dubaju jest także gorący klimat – kiedy u nas panuje zima, tam temperatury sięgają 40°C! Fakt ten nie powstrzymał jednak inwestorów, którzy postanowili wybudować tam prawdziwy kurort narciarski po dachem – Ski Dubai, który stał się słynny na całym świecie. Nic w tym dziwnego. W końcu jazda na nartach, gdy temperatura na zewnątrz sięga ponad 30°C nie należy do codzienności.

Stok narciarski w Dubaju - odkryj Ski Dubai

Jazda na nartach w Dubaju to dziś nie mrzonka, a rzeczywistość. W drugim pod względem wielkości centrum handlowym Mall of the Emirates powstał kurort narciarski Ski Dubai. Atrakcja znajduje się pod zadaszeniem. Jak dostać się na stok narciarski Dubaj? Dotrzeć tam można przechadzając się klimatyzowanymi korytarzami pośród luksusowych sklepów i restauracji. Panuje tam stała temperatura, która utrzymuje się na poziomie -1/-2°C. Jeśli będąc w Dubaju nie przygotowałeś się na taką aurę, nic nie szkodzi! Na miejscu znajdziesz nie tylko wypożyczalnię sprzętu (nart i desek do snowboardu), ale również profesjonalnej odzieży – zimowych kombinezonów, ciepłych swetrów, szalików, rękawiczek i gogli. Obiekt otwarty jest przez cały rok, a oprócz białego szaleństwa na stokach oferuje również szereg innych atrakcji.

Narty w Dubaju - infrastruktura Ski Dubai

W Ski Dubai znajdziesz 5 profesjonalnie przygotowanych tras narciarskich ze sztucznym śniegiem. Każda z nich ma inny poziom trudności i stopień nachylenia. Coś dla siebie znajdą więc zarówno osoby, które profesjonalnie jeżdżą na nartach, jak i amatorzy białego szaleństwa na stokach.

Jakie warunki oferują stoki Ski Dubaj? Wysokość góry do jazdy na nartach to aż 85 m, a najdłuższa trasa liczy sobie 400 m. Biorąc pod uwagę fakt, że jest zlokalizowana w centrum handlowym długość ta jest naprawdę imponująca i pozwala na czerpanie z jazdy prawdziwej przyjemności. Na szczyt dostaniemy się za pomocą wyciągów krzesełkowych i orczykowych. Czekają tam na Ciebie instruktorzy jazdy.  W Ski Dubai z powodzeniem można jeździć też na snowboardzie. Oprócz śnieżnych tras czeka tam również rampa do akrobacji, której wysokość sięga 90 m.

Ski Dubai - nie tylko narty

Stok narciarski Dubai to nie tylko możliwość uprawiania sportów zimowych w samym centrum pustyni, ale również całe spectrum doświadczeń związanych z przebywaniem na śniegu. Szereg atrakcji, które przewidzieli autorzy projektu, obejmuje możliwość wejścia do Snow Parku, który szczególnie spodoba się dzieciom – należy pamiętać, że na teren całego kompleksu mogą wejść dzieci powyżej drugiego roku życia. Park ten jest największą taką atrakcją na świecie, a jego powierzchnia wynosi ponad 3000 m2. Będąc tam dzieci mogą spotkać prawdziwe pingwiny, lepić bałwana, szaleć do woli na dmuchanych oponach, rzucać się śnieżkami, a nawet błądzić po zbudowanym z lodu labiryncie. Niesamowitą atrakcją są również lodowe rzeźby.

Ski Dubai - cena atrakcji

Ile trzeba wydać na śnieżne atrakcje w Dubaju? To zależy od wybranego pakietu. Za 2-godzinny wstęp na stok zapłacimy w granicach 300 zł. Warto mieć na uwadze, że na teren Ski Dubai mogą wejść dzieci powyżej drugiego roku życia. Ze względów bezpieczeństwa dzieci poniżej 14. roku życia muszą przebywać pod stałą opieką osób dorosłych lub opiekunów w wieku 16+.

Czy atrakcje w Dubai Ski brzmią zachęcająco? Jeśli tak, już teraz zarezerwuj swoją wycieczkę!

A może by tak... odwiedzić Abu Dhabi?

Kolejne artykuły

Klimatyczne uliczki, historyczne zabytki, przytulne kawiarnie… Jeśli tak jak my po prostu uwielbiasz zatracać się w nowym mieście, ta lista jest dla Ciebie. Poznaj dziewięć najpiękniejszych miast Europy według EXIM tours, idealnych na city break.  
Daj się oczarować kierunkami spoza utartego szlaku i sprawdź, dokąd pojechać na wakacje w lipcu.
Strach przed lataniem to normalne zjawisko – latanie jest w pewnym sensie wbrew ludzkiej naturze. Pierwszym krokiem do pozbycia się lęku jest jego akceptacja. Sprawdź, jak pozbyć się strachu przed lataniem, aby przeżyć wymarzone wakacje.
Nie potrafisz cieszyć się wakacjami, gdy pot leje się z Ciebie wiadrami, a duszne powietrze nawet nocą nie daje spać? My też nie! Co nie znaczy, że jedyną ucieczką od letniej spiekoty jest biegun północny.
Paszport to Twoja przepustka w świat. Warto więc się dowiedzieć, jak wyrobić ten dokument, który otworzy Ci drzwi poza Unię Europejską. Sprawdź, jak to zrobić i kiedy Ci się przyda.
To zrozumiałe, że jako rodzic możesz obawiać się pierwszej podróży dziecka samolotem. Dlatego przygotowaliśmy ten niezbędnik, który ułatwi pobyt dziecka w samolocie i umili Waszą podróż.