Sprawdź najlepsze oferty wakacji w Dubaju!

Ładowanie...

Dubaj – wakacje

Dubaj to najbardziej ekskluzywne i modernistyczne miasto Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zachwyca niezwykłą fuzją nowoczesności i tradycji arabskich zabarwionych mieszanką kultur z całej Azji. To miejsce nieskończonych możliwości i atrakcji, pokonujące wszelkie ludzkie ograniczenia, dlatego wycieczka do Dubaju to spełnienie marzeń każdego turysty. 

Dubaj to najbardziej znane miasto i jednocześnie ekskluzywna wizytówka całych Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Podzielone jest na dwie części: wschodnią Deira Dubai oraz zachodnią Bur Dubai, które rozdziela rzeka Khor. Wycieczka do Dubaju to podróż do przyszłości pełnej futurystycznych budynków i najnowszych rozwiązań technologicznych. Tu wszystko musi być „naj”!

Dubaj – miejsce rekordów: Burj Khalifa, Burj Al Arab i nieograniczone możliwości

To miejsce bije wszystkie światowe rekordy – to właśnie tu znajduje się najwyższy budynek na ziemi, Burj Khalifa, który jako pierwszy uzyskał status 7-gwiazdkowego, największe na świecie sztuczne wyspy, a także najbardziej ekskluzywny hotel, Burj Al Arab. Na terenie hotelu znajduje się pięć restauracji, łaźnia parowa i pokój relaksu. Goście mogą korzystać z zajęć fitnessu, koszykówki, aerobiku czy wszelkiego rodzaju sportów wodnych, motorówek i skuterów.

Wydawać by się mogło, że możliwości tego wspaniałego miasta są niemal nieograniczone. Burj Khalifa miał mieć 560 m wysokości; dziś ma 206 pięter i mierzy 829 m. Budowla składa się z betonowego trzonu głównego i bocznych ramion, które wraz z rosnącą wysokością stają się mniejsze. Smukły wieżowiec ma szczyt o lekkiej, stalowej konstrukcji, która przy mocniejszym wietrze u góry delikatnie się porusza. Najniższe piętra wieży przeznaczono na hotel, którego wyposażeniem zajął się Giorgio Armani.

Nasze gorące oferty pobytu w Dubaju z wylotem z Polski

Mekka zakupów, rozrywki i niezliczonych atrakcji

Wczasy w Dubaju to również atrakcja dla miłośników zakupów, których zachwyci bogaty wybór i ogromne centra handlowe. Największe z nich, The Dubai Mall, oszałamia rozmiarami i różnorodną ofertą. Oprócz sklepów i restauracji można tu znaleźć park, wodospad, fontanny oraz olbrzymie Dubai Aquarium. To podwodne zoo oferuje nieskończoną liczbę atrakcji, np. możliwość podziwiania ponad 33 tysięcy gatunków podwodnych zwierząt, przejażdżkę łodzią ze szklanym dnem, a nawet nurkowanie z rekinami. W ciągu tygodnia odwiedza to miejsce 2 miliony osób! Sufit Dubai Mall wygląda jak imitacja nieba. Można zobaczyć szkielet dinozaura i podziwiać największe akwarium na świecie, gdzie w 100 milionach litrów wody pływa 400 rekinów. W centrum działa 1200 sklepów, 100 kawiarni, są 22 sale kinowe i lodowisko. Wydawać by się mogło, że atrakcje w Dubaju nie mają końca.

Przy wejściu do centrum znajduje się największy na świecie system multimedialnych fontann tworzących niezwykłe spektakle – strumienie wody sięgają nawet 150 metrów! Z kolei w Mall of the Emirates znajduje się trzeci co do wielkości kryty stok narciarski na świecie. Życie w Dubaju to nie tylko zgiełk, tłum turystów i nowoczesne centra handlowe. Jedynie kilkadziesiąt kilometrów od tej olbrzymiej metropolii można znaleźć niezmąconą ciszę i spokój.

The Dubai Mall

Dubaj: miasto kontrastów, luksusu i bezpieczeństwa

Niekończące się wydmy mieniące się na złoto w gorącym słońcu tworzą tajemniczy, niemal mityczny pejzaż – Pustynię Arabską. Surowość terenu koresponduje z nowoczesnością miasta w sposób zupełnie nieoczywisty, tworząc niezwykły, unikatowy krajobraz. 

Miasta Zjednoczonych Emiratów Arabskich są bardzo bezpieczne, należy jednak pamiętać o tym, że kultura jego mieszkańców nieco różni się od polskiej. To, na co trzeba uważać w Dubaju, to przede wszystkim strój – zwłaszcza w meczetach. Zakryte ramiona i nogi są także wyrazem szacunku do muzułmańskiego kraju. W Dubaju można dostać mandat za żucie gumy czy jedzenie w pociągu. Picie alkoholu w miejscu publicznym jest zakazane, z kolei przytulanie się i całowanie w takich miejscach może być uznane za nietakt. 

baner kampania maj 2024

Atrakcje turystyczne w Dubaju

Emirates Palace

Przystanki komunikacji miejskiej w Dubaju są klimatyzowane, a dekoracje na gorącej kawie są zrobione z… 24-karatowego złota. Złotej kawy napijesz się na przykład w opływającym złotem Emirates Palace – jednym z najbardziej luksusowych hoteli świata. W jego lobby stoi automat sprzedający sztabki złota. Złoto z automatu ma cenę aktualizowaną co minutę, zgodnie z kursami giełdy. Jest kupowane w ramach ekskluzywnego upominku lub jako drobna inwestycja. 

The World Island

U wybrzeży miasta powstała grupa 300 sztucznych wysp, nazwana The World Island. Oglądany z lotu ptaka archipelag przypomina mapę. Mimo że cena każdej z wysp przewyższa 20 milinów USD, większość już dawno została sprzedana.

Jezioro Burj

Jezioro Burj rozpościera się przed Dubai Mall. Ma wielkość dwóch boisk do piłki nożnej, a pod taflą kryje największy system fontannowy świata. Dwa potężne strumienie wyrzucają 90 tysięcy litrów wody na wysokość niemal 150 metrów. Płynąca w powietrzu woda oświetlana jest przez ponad 6 tysięcy punktów świetlnych i 25 projektorów. Każdego wieczoru można tu podziwiać prawdziwy show dźwięku, światła i wody. Oświetlone strumienie i krople poruszają się w takt znanych melodii. Widzowie mogą podziwiać spektakl z umieszczonej w odległości 10 metrów od fontann pływającej platformy o długości niemal 300 metrów.

Jezioro Burj, fontanny w nocy, Dubaj

Ski Dubai

W Dubaju wszystko musi być najlepsze, zatem są również… ośrodek i stok narciarski. Ski Dubai stworzono w centrum handlowym Mall of the Emirates. W mieście, w którym temperatura w dzień jest zawsze wyższa niż 25°C, można szusować na snowboardzie, lepić bałwana i jeździć na sankach. Temperatura wewnątrz wynosi -2°C. Odwiedzający mają do dyspozycji trasy zjazdowe o różnej skali trudności. Kilka razy dziennie na śnieg wychodzą żywe pingwiny. 

Dubai Miracle Garden

Tuż obok stacji metra i Mall of the Emirates leży magiczne miejsce na pustyni i największy ogród botaniczny świata, Dubai Miracle Garden. Gromadzi ponad 150 milionów kwiatów i 15 tysięcy motyli. Na stałe ustawiono tu model samolotu Emirates, który jest ozdabiany żywymi kwiatami. Ogród działa od listopada do maja – latem jest zbyt gorąco, by rośliny mogły przeżyć.

Luksusowe rejsy

Ogromne luksusowe jachty zabierają turystów na leniwe i romantyczne rejsy widokowe, doskonałe także dla rodzin z dziećmi. Jachty wypływają z Dubai Marina – luksusowej dzielnicy miasta. Jednostka przepływa obok jednego z droższych hoteli świata Atlantis Hotel, i dalej obok Bluewaters Island z największym diabelskim młynem na świecie. Kolejną atrakcją jest sztuczna wyspa Palm Jumeirahzbudowana w kształcie palmy. Punktem kulminacyjnym i wisienką na torcie podczas rejsu jest sławny hotel żagiel – Burj Al Arab, leżący przy plaży w Zatoce Perskiej.

Pustynne safari

Pustynne safari w Dubaju to wyprawa do arabskich korzeni. Wrażenia z pobytu na pustyni są niezapomniane. Widoki zachodu słońca, gwiazd i ogromu pustynnej przestrzeni zapierają dech w piersiach. Przejazd jeepami po wydmach do beduińskiej wioski, jazda quadami po pustyni, kolacja przy ognisku przy lokalnym menu i z tańcami to właśnie smak nocy na pustyni.

Pustynia Al Marmoom

Życie w Dubaju to nie tylko zgiełk, tłum turystów i nowoczesne centra handlowe. Jedynie kilkadziesiąt kilometrów od tej olbrzymiej metropolii można znaleźć niezmąconą ciszę i spokój. Niekończące się wydmy mieniące się na złoto w gorącym słońcu tworzą tajemniczy, niemal mityczny pejzaż – Pustynię Al Marmoom. Surowość terenu koresponduje z nowoczesnością miasta w sposób zupełnie nieoczywisty, tworząc niezwykły, unikatowy krajobraz.

Turystka na pustyni w Dubaju patrząca na panoramę miasta


 

Zobacz, dokąd zabierze Cię Dubaj!

Obszar w miejscu docelowym - Dubaj

Mapa - Dubaj

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Dubaj