1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Blog
  3. Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg - gdzie jechać?

Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg – gdzie lepiej pojechać i jaka odległość dzieli te miejsca w Bułgarii?

Wtorek, 21.2.2023

Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg – gdzie lepiej pojechać i jaka odległość dzieli te miejsca w Bułgarii?

Bułgaria to kraj ze sprzyjającą relaksowi linią brzegową. Piękne i szerokie plaże Morza Czarnego, których łączna długość sięga ponad 100 km, jak magnes przyciągają turystów z całego świata. Wśród najchętniej wybieranych kierunków dominują dwa popularne kurorty. Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg – który z nich wybrać?

Zobacz najciekawsze oferty wyjazdów do Bułgarii

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Bułgaria - nowoczesne kurorty i ciekawe atrakcje

Jeszcze całkiem niedawno Bułgaria uznawana była za synonim wakacji czasów PRL. Wielu Polaków pakowało wtedy walizki i wyruszało w długą podróż, by pod słońcem Bałkanów rozkoszować się przerwą od pracy. Kraj ten nie miał wtedy do zaoferowania więcej niż piękne plaże, dostęp do morza i nie pierwszej klasy pensjonaty i hotele. Jeśli i Ty masz przed oczyma właśnie taki obraz Bułgarii, teraz możesz mocno się zdziwić.

Dziś Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski to nowoczesne kurorty z bogatą liczbą hoteli (również tych bardzo luksusowych), wspaniałą kuchnią i szerokim spectrum najróżniejszych atrakcji. I choć ta doskonała linia brzegowa stanowi najważniejszą kartę przetargową tych regionów, to właśnie rozwinięta infrastruktura i ciągłe innowacje sprawiają, że Bułgaria na nowo staje się atrakcyjnym wakacyjnym kierunkiem.

Złote Piaski - słoneczne plaże z rajskimi widokami

Wyobraź sobie upalne lato, które będziesz dzielić między plażowanie na jednej z najpiękniejszych plaż w Europie, niespieszne spacery po leśnych wzgórzach a smakowanie lokalnych specjałów w licznych tawernach
i restauracjach. Region ten położony jest w cichej zatoce Morza Śródziemnego, na terenie Parku Krajobrazowego Złote Piaski. Wyróżnia go pokryta drobniutkim piaskiem plaża z łagodnym zejściem do morza
i znakiem Błękitnej Flagi.

Ponieważ kurort powstał dopiero w latach 50-tych, próżno szukać w nim historycznych zabytków i architektonicznej zabudowy. Nie oznacza to jednak, że będziesz się nudzić. Zobaczysz tam raczej nowoczesne hotele, liczne bary i kluby. Chęć zwiedzania pozwoli zaspokoić położona nieopodal historyczna Warna – przez wielu określana najpiękniejszym miastem w całej Bułgarii. Warto wybrać się też na wyprawę po Parku Krajobrazowym Złote Piaski, w którym znajdziesz lekkie orzeźwienie i będziesz mógł podziwiać różne gatunki dzikich zwierząt i roślin. Doskonałą atrakcją dla najmłodszych oraz osób, które lubią dobrą zabawę, jest jeden z najnowocześniejszych parków wodnych w Europie – Aquapolis.

Złote Piaski, Bułgaria

Słoneczny Brzeg - wschodnie Las Vegas

Ten największy kurort bułgarskiego wybrzeża określany jest mianem wschodniego L.A. Co sprawiło, że zasłużył sobie na ten przydomek? Na Słonecznym Brzegu po prostu nie sposób się nudzić. Pełno tam ludzi, kolorów, atrakcji, knajp, straganów, luksusowych hoteli i klubów nocnych z muzyką do białego rana.

Choć imprezowy charakter Słonecznego Brzegu jest powszechnie znany, to coś dla siebie znajdą również zwolennicy nieco spokojniejszej formy wypoczynku. Chcesz poznać odrobinę historii? Odwiedź starożytne miasto Nessebar, które zostało wpisane na listę UNESCO. Pragniesz spokojnego relaksu? Wybierz się na dziką plażę Irakl, która pozwoli odpocząć od turystów i miejskiego zgiełku. Masz ochotę poobcować
z przyrodą? Udaj się na wycieczkę nad pobliskie jezioro Pomorie, które od akwenu Morza Czarnego oddziela piękna piaszczysta laguna.
 

Słoneczny Brzeg, Bulgaria

Bułgaria - Złote Piaski czy Słoneczny Brzeg

Złote Piaski to kurort nieco mniej zatłoczony niż Słoneczny Brzeg. Nie ma w nim takiego tłoku, co stwarza lepsze warunki do złapania wakacyjnego oddechu. Piaski stwarzają dobre warunki do pieszych wędrówek
w otoczeniu zieleni i dzikich zwierząt, mają piękną promenadę i wiele uroczych lokalnych knajpek i restauracji.
Pozwalają spokojniej spędzić czas, choć i tu nie brakuje miłośników klubowego szaleństwa.
W Słonecznym Brzegu wieczory upływają z kolei na głośnej muzyce i niekończącej się ilości atrakcji.

A może by tak wybrac się do Turcji? Przeczytaj o najciekawszych regionach na naszym blogu.

Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski z dziećmi?

Ze względu na fakt, że Słoneczny Brzeg jest znacznie większy, ma też bogatszą ofertę rozrywki dla dzieci. Znajdziesz tu więcej Aquaparków i ciekawych sposobów na spędzenie czasu. Właśnie dlatego kurort ten bardzo często wybierany jest na wakacje z pociechami. Zastanawiasz się, gdzie jest cieplej? Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski? W tym zestawieniu nieznacznie wygrywa Słoneczny Brzeg.

Ile kilometrów dzieli Słoneczny Brzeg i Złote Piaski? Odległość między nimi to nieco ponad 100 km, którą można pokonać w około 2 godziny jazdy samochodem. Będąc w Bułgarii, możesz więc śmiało odwiedzić obydwa kurorty.

Kolejne artykuły

Wciąż nie masz zaplanowanego urlopu i gorączkowo głowisz się, gdzie na wakacje w sierpniu? Jeszcze nie jest zbyt późno, żeby coś zarezerwować – dla siebie, paczki przyjaciół lub całej rodziny. Przygotowaliśmy kilka propozycji na udany sierpniowy urlop na każdą kieszeń. Przejdźmy więc od razu do rzeczy!
Jeśli „Pożegnanie z Afryką” brzmi znajomo, zapewne zaciekawi Cię fakt, że autorka tej książki, Karen Blixen, mieszkała właśnie w Kenii – i to całkiem długo, bo aż przez 17 lat swojego życia. Jej głównym zajęciem nie było wówczas pisanie książek, a… uprawa kawy. Jednak dziś nie żegnamy się z Afryką, lecz przeciwnie – witamy się z nią, podróżując w głąb Kenii z ciekawostkami, które przybliżą Ci ten fascynujący kierunek.
Wolisz góry czy morze? Aktywny wypoczynek, całodniowe zwiedzanie, czy błogi relaks? Często szukamy takich atrakcji za granicą, lecz okazuje się, że Polska jest obfita we wszystkie z tych opcji. Jeśli teraz zastanawiasz się, gdzie na weekend w Polsce, czytaj dalej! Mamy dla Ciebie ciekawe propozycje kierunków na krótki wypoczynek, które pozwolą Ci doświadczyć czegoś nowego bez wydawania czasu i pieniędzy na zagraniczne podróże.
Dziś mamy dla Was coś naprawdę wyjątkowego! EXIM tours jeszcze bardziej otwiera się na świat z nowym, ekscytującym kierunkiem – Bahrajn. To pierwsza taka okazja w Polsce i niepowtarzalna możliwość odkrycia „nowego” lądu!
Marzysz o przeżyciu wakacji na wyspie, gdzie zapomnisz o troskach i obowiązkach codzienności? Wybierz się z nami w podróż po najpiękniejszych wyspach świata. Którą z nich odwiedzisz w pierwszej kolejności?
Pytanie „dokąd wybrać się w podróż poślubną?” potrafi spędzać sen z powiek. Dlatego dziś mamy dla Was ciekawe propozycje romantycznych kierunków na każdą kieszeń.