Wycieczki fakultatywne w Albanii

Tradycyjny wieczór w Kruji

W Kruji zapoznamy się z albańską tradycją i kulturą. Zwiedzimy zamek bohatera narodowego, bazar z rękodziełem oraz weźmiemy udział w tradycyjnej biesiadzie poprowadzonej przez lokalny zespół folklorystyczny.

Podczas widowiskowego zachodu słońca zaprosimy Was na albańską biesiadę w ogrodzie średniowiecznego zamku, gdzie spróbujcie charakterystycznych dla tego regionu potraw.

Wycieczka popołudniowa: wyjazd po 14:00.

W cenie: występ zespołu folklorystycznego, tradycyjna kolacja z kilku dań z winem i rakiją.

Cena wycieczki

 • Dorośli: 48 euro
 • Dzieci (3-12 lat): 25 euro 
 • Dzieci do 3. r.ż.: za darmo
Zamek w Kruji, Albania

Zamek w Kruji

Bazar w Kruji, Albania

Bazar w Kruji

Macedonia i Jezioro Ochrydzkie

Kulturoznawczo-przyrodnicza wycieczka, podczas której odwiedzisz kolejny bałkański kraj, Macedonię Północną, i poznasz dziedzictwo Ochrydu oraz Jeziora Ochrydzkiego wpisanych na listę UNESCO.

Ochryda to perła tego regionu. Miasteczko jest malowniczo położone na zboczach Jeziora Ochrydzkiego – najstarszego jeziora Europy. Miasto było kolebką prawosławia i słowiańskiej kultury. W czasach świetności mogło poszczycić się 365 kościołami i było nazywane Jerozolimą Europy. Poza dziedzictwem kulturowym trzeba zwrócić uwagę na walory przyrodnicze tego miejsca. Krystaliczne jezioro otoczone jest pięknymi górami, a w letnich miesiącach jego przyjemna temperatura zachęca do kąpieli. 

W cenie: rejsik łódkami po Jeziorze Ochrydzkim UNESCO, bilety wstępu do: Twierdzy Cara Samuela oraz na Plaoshnik, Starożytny Teatr oraz Kaneo.

Cena wycieczki

 • Dorośli: 50 euro
 • Dzieci (3-12 lat): 30 euro 
 • Dzieci do 3. r.ż.: za darmo
Ochryda, Macedonia Północna

Ochryda, Macedonia Północna

Jezioro Ochrydzkie, Macedonia Północna

Jezioro Ochrydzkie, Macedonia Północna

Góry Przeklęte Theth

Wyprawa do wioski Theth, która inspiruje i zachwyca pisarzy, artystów i podróżników. Kiedyś najbardziej niedostępna wioska Europy, dzisiaj, dzięki nowej drodze, mamy możliwość trochę łatwiejszego dojazdu niekończącymi się serpentynami.

Trasa wiedzie przez malowniczą Przełęcz Thore, a jej najwyższy punkt to 1700 m n.p.m. Po dojechaniu na miejsce zjemy śniadanie nad lazurową rzeką. Po posiłku rozpoczyna się trekking do Blue Eye, jednego z dwóch malowniczych wodospadów zachwycającego niezwykłym kolorem wody. Można się kąpać.

Następnie w planach jest wędrówka (strome 20 minut) do drugiego wodospadu, Grunasit, który ma wysokość ponad 100 metrów i zachwyca masywnym spadkiem wody. Po eksploracji wodospadów czeka nas obiad w gospodzie i lekcja historii w wieży odosobnienia, Kulla. Poznamy zasady prawa zwyczajowego Kanun, słynącego z zemsty krwi i zaprzysiężonych dziewic.  

W cenie: 2 posiłki (śniadanie i obiad), bilety wstępu do Kulli.

Cena wycieczki

 • Dorośli: 100 euro
 • Dzieci (3-12 lat): 90 euro 
 • Dzieci do 3. r.ż.: za darmo
Wioska Theth, Albania

Wioska Theth

Wodospad Grunasit, Albania

Wodospad Grunasit

Kanion Holta i trekking na Tervolit

Wyprawa dla aktywnych, realizowana autami terenowymi lub busem 19-osobowym. Zdobędziemy szczyt o wysokości 529 m n.p.m., do którego prowadzi wyłącznie pasterska ścieżka. Jest to spektakularny punkt widokowy na kanion Holta. Po drodze wizyta w domu pasterza na poczęstunek.

Po zejściu pod wejście do kanionu zjemy lokalny i pożywny obiad w restauracji pod figowym drzewem. Następnie wraz z przewodnikiem odpowiednio przygotowani rozpoczniemy eksplorację kanionu, miejscami przechodząc przez wodę. Kanion ma 3 kilometry długości, a jego klify osiągają nawet 100-150 metrów.

Dzięki autorskiemu programowi z wizytą na szczycie Tervolit w domu pasterza i eksploracji w kaskach wchodzimy w miejsca, do których nie dociera większość turystów, lepiej poznajemy ten dziewiczy region oraz wspieramy lokalnych mieszkańców tego terenu. Wycieczkę organizujemy w poszanowaniu dla natury w małych grupach.  

W cenie: kaski do eksploracji kanionu Holta, wizyta w pasterskim domu na lokalny poczęstunek, obiad w lokalnej restauracji

Cena wycieczki

 • Dorośli: 65 euro
 • Dzieci (3-12 lat): 50 euro 
 • Dzieci do 3. r.ż.: za darmo