Słoneczny Brzeg

Słoneczny Brzeg nigdy nie śpi. To letnisko, wzniesione dla relaksu i zabawy turystów w każdym wieku. Żadne miejsce w Bułgarii nie skupia tylu restauracji, dyskotek, klubów, pubów, galerii i innych atrakcji. Czyste plaże i ciepłe, lazurowe morze obiecują udany wypoczynek i najlepsze wakacje.

Słoneczny Brzeg to najsłynniejszy z kurortów Bułgarskiej Riwiery. Rozłożony wzdłuż najszerszych plaż, szczyci się liczbą 800 hoteli i 400 restauracji. Morze jest tu spokojne, dno opada łagodnie i woda długo jest płytka. Dlatego to w tej okolicy znajdziecie najwięcej ofert All inclusive.
Fanów wakacyjnego plażowania zachwyci delikatny piasek ciągnących się przez  8 kilometrów plaż. Równolegle do plaży leży Promenada - miejsce spacerów i licznych rozrywek, ulubione miejsce wypoczynku rodzin z dziećmi. Odbywają się tu wieczorne pokazy uliczne, tu stoją karuzele i pasaże handlowe. Słoneczny Brzeg aż kipi od atrakcji.

Na gości czekają letnie kina i teatry, ośrodki rehabilitacyjne i SPA. Jest też miejsce do jazdy konnej. Są pola golfowe, korty do tenisa i wiele boisk sportowych. Poszukiwacze ekstremalnych  wrażeń mogą latać na paralotni.
Oferta sportów wodnych zawiera żeglarstwo, windsurfing, narty wodne i wiele innych wrażeń. W Słonecznym Brzegu są dwa duże parki wodne - w tym znany Action Aquapark ze 120 metrową zjeżdżalnią i własnym małym zoo.

Są także pola golfowe i korty do tenisa. W odległości pieszego spaceru (ok. 4 km.) leży jedno z najpiękniejszych miast Bułgarii - Nessebar. Ten skalisty cypel, połączony z lądem wąskim przesmykiem, jest idealnym miejscem na romantyczny spacer lub pyszną kolację w jednej z restauracji. Istniejąca od starożytności osada rybacka zachwyca swoją atmosferą i klimatem. Warto zobaczyć ruiny murów obronnych z IV i V wieku, zabytki sakralne i całą architekturę. Założony 1000 lat p.n.e., władany przez Traków, Greków, Ormian i Osmanów niezwykły Nessebar jest miejscem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Mapa - Słoneczny Brzeg

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Słoneczny Brzeg