Złote Piaski

Sprawdź nasze oferty wakacji w Złotych Piaskach!

Ładowanie...

Złote Piaski - wakacje w Bułgarii

Złote Piaski to jeden z najpiękniejszych kurortów Bułgarii. Według legendy pozostawiony przez piratów na brzegu morza skarb zmienił się tu w aksamitny, złoty piasek. Patrząc na roziskrzoną w słońcu, 4-kilometrową plażę, łatwo uwierzyć, że w tej historii jest więcej niż ziarnko prawdy. Wymarzona pogoda, ciepłe morze i niskie ceny sprawiają, że jest to idealne miejsce na  najlepsze wakacje w Bułgarii, w Złotych Piaskach.
Kurort powstał na terenie Parku Narodowego "Złote Piaski". Położony nad wyjątkowo czystą zatoką, otoczony leśnymi wzgórzami nazywany jest letnią stolicą Bułgarii. Ze względu na dbałość o najwyższe standardy, jest honorowany Błękitną Flagą - prestiżową, europejską nagrodą ekologiczną.
 

Jak spędzić wczasy w Złotych Piaskach w Bułgarii?

Błogie lenistwo przy beach barze na rozgrzanej słońcem plaży to tylko jedna wakacyjnych opcji podczas wczasów w Bułgarii. Złote Piaski są wprost stworzone dla aktywnych. Na śmiałków czekają wypożyczalnie sprzętu wodnego, a w nich rowery i narty wodne, skutery i motorówki. W szkółkach odbywają się zajęcia nauki windsurfingu, można nurkować i uprawiać parasailing, a nawet żeglarstwo, bo w Złotych Piaskach jest też przystań dla jachtów.

Na stałym lądzie deptaki i parki wypełnione są atrakcjami dla najmłodszych. Działa baza jazdy konnej i szkółka jeździecka, są też boiska sportowe do gry w siatkówkę i koszykówkę, dostępnych jest wiele kortów tenisowych.

Dużą atrakcją jest Aquapolis - jeden z najnowocześniejszych i najciekawszych aquaparków naszej części Europy, zaprojektowany w stylu mauretańskim. Znajduje się tu wiele basenów i rozmaitych zjeżdżalni, jest sztuczny wodospad i jezioro, można się też sprawdzić na ściance wspinaczkowej. Długie, ciepłe wieczory upłyną wspaniale na wakacjach w Złotych Piaskach w przytulnych tawernach i kameralnych restauracjach, przy aromatycznych potrawach regionalnych, z kieliszkiem bułgarskiego wina.

Złote Piaski na wycieczki są doskonałym centrum wypadowym do zwiedzania regionu.  W odległości 17 km od tego miejsca leży Warna – piękne, zabytkowe miasto portowe i kolejny wakacyjny kurort, w którym i w dzień i w nocy wiele się dzieje.

Mapa - Złote Piaski

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Złote Piaski