Dalmacja północna

Dalmacja to kraina geograficzna z licznymi przylegającymi wyspami (np.: Brač, Pag, Lastovo, Korčula, Otok) rozciągająca się na długość około 400 km. Tradycyjnie dzieli się ją na Dalmację południową z Dubrownikiem, Dalmację środkową ze Splitem i Dalmację północną z Zadarem.
Chorwacja to dla Europejczyków niezmiennie jeden z najchętniej wybieranych kierunków na wakacje. Państwo leżące na pograniczu Europy Południowej i Środkowej z dostępem do krystalicznego Morza Adriatyckiego jest idealnym miejscem na letni wypoczynek, gdyż słoneczna pogoda trwa tam prawie pół roku ‒ od maja do października. Chorwacka Dalmacja jest regionem, który cieszy się największą popularnością wśród turystów. Obszar ten tradycyjnie dzieli się na Dalmację północną, środkową i południową, a każdy z nich oferuje niezliczone atrakcje turystyczne. 

Dalmacja północna

Dalmacja północna to region o bardzo zróżnicowanej linii brzegowej. Rozpościera się od wyspy Pag aż po miejscowości Marina i Rogoznica. Do tej części Chorwacji wczasowiczów przyciąga krystaliczna woda, przepiękne plaże i przyjemny śródziemnomorski klimat, a także liczne wysepki, urokliwe zatoczki oraz bogata roślinność. Region słynie z dużej ilości gajów oliwnych, lasów sosnowych oraz drzew figowych. Odwiedzając to miejsce, warto wybrać się na wycieczkę do parku krajobrazowego lub narodowego (np. Paklenica, Telašćica, Krka bądź Kornati. Na uwagę zasługuje również położona w samym sercu Morza Adriatyckiego Riwiera Zadar, idealne dla miłośników sportów wodnych wybrzeże Šibenik czy urokliwe wyspy ‒ Olib, Ugljan, Dugi Otok, Silba, Iz i Premuda.

Mapa - Dalmacja północna

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Dalmacja północna