Istria w Chorwacji to miejsce, gdzie na wczasowiczów czeka blisko 500 km plaż z urokliwymi zatoczkami i turkusową, przejrzystą wodą. Oprócz zażywania kąpieli turyści mogą korzystać z innych atrakcji znajdujących się w tym regionie Chorwacji ‒ zwiedzać jaskinie i odbywać piesze i rowerowe wycieczki.
Istria to półwysep w północno-zachodniej części Chorwacji, sąsiadujący z Zatoką Rijecką, Triesteńską oraz Kvarner. Istria prawie w całości należy do Chorwacji, wyjątek stanowią jedynie dwa niewielkie fragmenty na jego krańcach, które są własnością Słowenii oraz Włoch. Zachodnie wybrzeże półwyspu rewelacyjnie sprawdza się jako miejsce na wakacje, gdyż oferuje łagodną linię brzegową, z kolei wybrzeże wschodnie jest znacznie bardziej strome i kamieniste.

 

Istria ‒ wakacje na plaży

Jedną z największych atrakcji turystycznych na półwyspie Istria jest przepiękne wybrzeże z kamienistymi i żwirowymi plażami o łącznej długości prawie 500 km. Do kąpieli zachęca krystaliczna woda, której temperatura w sezonie letnim wynosi około 23℃. Urokliwe zatoczki i malownicze wapienne skały tworzą idealny krajobraz do wypoczynku. Na terenie Istrii znajdują się także miejsca dla zwolenników naturyzmu. 
Za jedną z najładniejszych plaż na półwyspie uważa się plażę Girandella w miejscowości Rabac, która jest idealnym miejscem do wypoczynku całymi rodzinami. Znajduje się na niej wiele atrakcji dla dzieci, a plaża każdego roku jest odznaczana „Błękitną Flagą”, co oznacza, że jest bezpieczna, czysta oraz przyjazna środowisku, przez co wprost stworzona do komfortowego letniego wypoczynku. Turyści mogą korzystać z licznych pobliskich kawiarni i restauracji oraz aktywnie spędzać czas. 

 

Aktywne wakacje w Istrii

Półwysep Istria to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego wypoczynku. Wczasowicze mogą udać się na pieszą wędrówkę masywem górskim Učka, zbudowanego w większości z wapiennych skał, w których utworzyła się duża liczba jaskiń. Atrakcją turystyczną, z której bardzo często korzystają wczasowicze odpoczywający na chorwackiej Istrii, jest obserwatorium usytuowane w mieście Visnjan. W niewielkiej odległości od miejscowości Poreč znajduje się krasowa jaskinia Baredine, gdzie organizowane jest zwiedzanie z przewodnikiem. Atrakcją dla całej rodziny jest także rejs statkiem po Wyspach Briońskich czy wyprawa do uroczo zalesionej wyspy Crveni Otok, na której znajduje się zabytkowy klasztor franciszkanów.

Mapa - Istria

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Istria