Zatoka Kvarner w Chorwacji przyciąga turystów malowniczym krajobrazem: pięknymi plażami, krystalicznym morzem i urokliwymi miasteczkami. W regionie znajdują się liczne plaże, a do najpiękniejszych z nich należą te znajdujące się na wyspach: Rab, Cres, Lošinj oraz Krk. Na uwagę zasługują również urokliwe miasta, takie jak: Rijeka, Crikvenica, Malinska czy Opatija.
Chorwacja to wymarzone miejsce na wakacje, w którym słoneczna pogoda utrzymuje się od maja do października. Jednym z atrakcyjnych turystycznie regionów tego kraju jest Zatoka Kvarner. Jest to idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny ‒ pełne malowniczych miasteczek i rozległych plaż przy krystalicznych wodach Morza Adriatyckiego. Do największych wysp w otoczeniu regionu należą: Lošinj, Krk, Rab i Cres, ale jest tam również sporo mniejszych wysepek, takich jak: Sv. Gregory, Susak, Ilovik, Union, Goli. Teren Kvarneru jest bogaty także pod względem florystycznym, bowiem liczy sobie około 2700 gatunków roślinności, w tym również ponad 30 obiektów chronionych, takich jak: Park Przyrody Učka, Samarskie Skały, Park Narodowy Risnjak czy Rezerwat Przyrody Bijele.

 

Zatoka Kvarner ‒ atrakcje turystyczne 

Zatoka Kvarner kryje w sobie wiele atrakcji turystycznych, które pozwolą przeżyć przyjemne wakacje w malowniczym krajobrazie. Centrum gospodarczym i komunikacyjnym całego regionu jest Rijeka. Miasto słynie z przepięknej architektury, dużego portu, urokliwego Starego Miasta oraz zabytkowego sanktuarium maryjnego, najstarszego w całej Chorwacji. Rijeka świetnie sprawdzi się jako miejsce na jednodniową wycieczkę, ale nie jako główny cel wyjazdu wakacyjnego ze względu na niewielką liczbę plaż w tym rejonie. Odwiedzając miasto, warto udać się na Wzgórze Trsat. Nagrodą za wspinaczkę po przeszło 560 schodach jest malownicza panorama miasta i przepiękny widok na wybrzeża Morza Adriatyckiego. 
W regionie chorwackiej Zatoki Kvarner warto również zwrócić uwagę na miasto Crikvenica, którego zabudowa malowniczo rozciąga się wzdłuż wybrzeża. W niedalekiej odległości znajduje się malownicz wyspa Krk, połączona z lądem Krckim Mostem, którego długość sięga prawie 1500 metrów. Stolica wyspy Krk o tej samej nazwie w wakacyjnym sezonie wprost tętni życiem, a na turystów czekają liczne żwirowo-piaszczyste plaże usytuowane w urokliwych zatoczkach.

 

Popularne plaże w regionie Zatoki Kvarner 

Do popularnych kurortów turystycznych na terenie Zatoki Kvarner należy również jedna z najstarszych chorwackich miejscowości ‒ Opatija, a także Malinska z przepiękną plażą Rupa regularnie oznaczaną „Błękitną Flagą”. Na uwagę turystów zasługuje również położona w miasteczku Novalja plaża Zrće, którą określa się mianem „chorwackiej Ibizy”. Jest to idealne miejsce dla miłośników głośnych imprez, gdyż wzdłuż plaży znajdują się liczne dyskoteki i kluby, np. popularny Aquarius Club Zrće Beach, Club Kalypso oraz Papaya Club Zrće.

Mapa - Kvarner

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Kvarner