Czarnogóra - wycieczki fakultatywne

Montenegro Tour — Okazja by w ciągu jednego dnia poznać największe skarby przyrody i kultury Czarnogóry. Przejazd wybrzeżem Adriatyku w stronę Riwiery Budvańskiej. Krótki postój w punkcie widokowym na wysepkę Sveti Stefan. Następnie trasa wiedzie w głąb kraju w kierunku dawnej stolicy - Cetinje. Przejazd przez Park Narodowy Lovćen, którego szczyt z mauzoleum Njegoša nazywany jest Olimpem Czarnogóry. Wizyta w wiosce Njeguši, z której wywodzi się królewska rodzina Petrović Njeguš, znanej również z domowej suszonej szynki, sera i przepysznej rakii - możliwość degustacji. Droga powrotna na wybrzeże wiedzie kreta droga, przez górskie zbocza, z których roztacza się piękna panorama całej zatoki Boki Kotorskiej. Przyjazd do Kotoru oraz spacer uliczkami starego miasta które w całości wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Wycieczka całodzienna. Cena - dorośli - 55,00 EUR , dzieci do lat 12 - 35,00 EUR. WTOREK


Jezioro Szkoderskie — rejs statkiem po największym jeziorze Bałkanów, naturalnej granicy pomiędzy Czarnogórą i Albanią. Ta słodkowodna oaza to dziś jedno z ostatnich miejsc w Europie, gdzie żyją pelikany! Są tu również niezliczone małe wysepki wyrastające z tafli jeziora i półwyspy z kilkusetletnimi budowlami. Postój na najpiękniejszej z plaż, czas na kąpiel, opalanie i obiad w pobliskiej restauracji serwującej lokalne specjały. Należy zabrać rzeczy do plażowania.
Wycieczka całodzienna. Cena - dorośli - 60,00 EUR, dzieci do lat 12 – 40,00 EUR (zawiera obiad i bilety wstępu). SOBOTA


Kaniony Czarnogóry —Nieskażona i dzika przyroda północnej części kraju to właśnie serce Czarnogóry. Trasa wiedzie kanionem Moračy w stronę Parku Narodowego Biogradska Gora. Po drodze zwiedzanie klasztoru Morača, jednego z najbardziej monumentalnych zabytków średniowiecznego prawosławia. Dalej droga prowadzi przez Kolašin, znany narciarski kurort w górach Bjelasica, następnie do największego i najgłębszego kanionu Europy i jednego z najgłębszych na świecie - Tary. Przerwa na zdjęcia w punkcie widokowym - na zawieszonym 170 m nad rzeką moście długości 500m, łączącym dwa brzegi kanionu. Przejazd do stolicy czarnogórskich gór - Žabljaka - i spacer nad Jeziorem Czarnym w Parku Narodowym Durmitor. Powrót przez Nikšić do hoteli.
Wycieczka całodzienna. Cena - dorośli - 55,00 EUR , dzieci do lat 12 – 40,00 EUR. NIEDZIELA


Albania — niepowtarzalna okazja do poznania jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczych miejsc kontynentu, nazywanego ostatnim sekretem Europy. Przejazd do miasteczka Kruja, zwanego albańskim Krakowem, zaskakuje odmiennym klimatem i charakterem. Nad starym miastem góruje malownicza biała twierdza. Można tu poczuć ducha orientu oraz zrobić zakupy na najstarszym bazarze w Albanii. W trakcie przejazdu można zobaczyć część systemu bunkrów - symbolu reżimu Envera Hodży oraz obrazy życia codziennego mieszkańców Albanii. Przejazd do Tirany stolicy jak również największego miasta Albanii. Spacer po centrum miasta - Plac Skanderbega – największego bohatera narodowego Albanii, najstarszy zabytek – XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya. Piramidę (kiedyś mauzoleum Envera Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy oraz tzw. Blok – teren niedostępny dla zwykłych ludzi w czasie reżimu komunistycznego. Czas wolny. Powrót do hoteli późnym wieczorem.
Wycieczka całodzienna. Cena - dorośli - 60,00 EUR , dzieci do lat 12 – 40,00EUR. PONIEDZIAŁEK


Dodatkowe informacje:

  • Opieka lokalnego kontrahenta z możliwością zakupu wycieczek fakultatywnych w języku polskim.

  • Klienci otrzymają szczegółowe oferty wycieczek po wylądowaniu w Czarnogórze.

  • Wycieczki dostępne są w hotelach z miejscowości od Tivat do Ulcinj.

  • W hotelach z miejscowości: Herceg Novi, Bijela, Kumbor - wycieczki nie są organizowane