Wakacje w Czechach - co warto zobaczyć?

Praga

Obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Czech. Jest to miejsce wyjątkowe i uwielbiane przez turystów z całego świata. Urzeka wspaniałą architekturą, pyszną kuchnią, gościnnością i stosunkowo niskimi cenami. Będąc w Pradze, trzeba udać się na Petrin, czyli wzgórze, na którym znajduje się najlepszy punkt widokowy, nazywany „małą wieżą Eiffle’a”. Widać z niego niemal całe miasto, a w szczególności Most Karola, Hradczany i strzeliste dachy kamienic starego miasta. Warto wybrać się tam zarówno w dzień, jak i nocą. Zimowy spacer po Pradze to miły przerywnik od szusowania po stokach narciarskich, spędzając ferie zimowe w Czechach.
 

Nowy Jiczyn

To miasto z malowniczym rynkiem, który wraz ze znajdującymi się na nim kamienicami, pałacem i ratuszem wchodzi w skład Miejskiego Rezerwatu Zabytków. W pałacu Żerotinów można obejrzeć jedną z największych na świecie ekspozycji kapeluszy w Muzeum Kapeluszy. Wycieczka w Czechach do Nowego Jiczyna to bardzo dobry pomysł na rodzinny zimowy spacer.

Karlowe Vary

Największe czeskie uzdrowisko. Przez miasto przepływają aż cztery rzeki. Historia miasta sięga 1350 r. kiedy to Karol IV założył założyć osadę nazwaną Gorące Łaźnie koło Łokci. Później od jego imienia przyjęto nazwę Karlowe Vary. W mieście znajduje się 79 gorących źródeł z wodą o właściwościach leczniczych. W 2021 r. uzdrowisko zostało wpisane na listę UNESCO. Spacerując po mieście, możemy podziwiać piękne kamienice, a także historie związane ze znanymi osobami, którzy tu mieszkali lub przyjeżdżali. Do jednej z rzek wpływa woda z gorących źródeł, przez co nazywana jest Tepla (ciepła). Do najważniejszych zabytków Karlowych Var należy m.in. gotycki kościół katolicki św. Andrzeja z ok. 1500 r., neobarokowy Grandhotel Pupp czy renesansowa wieża miejska – zdecydowanie warto odwiedzić tę miejscowość podczas wycieczki po Czechach.
 

Czeska Kanada

To znajdujący się na południu Czech (między Lipnem i Frymburkiem) obszar szczególnie uwielbiany przez miłośników jazdy na łyżwach. Naturalne lodowiska utworzone na tafli stawów i jeden z najdłuższych torów lodowych w Europie, liczący prawie 40 km, to nie lada gratka dla fanów łyżwiarstwa. Lód w tamtym rejonie jest gruby, dzięki czemu można po nim bezpiecznie jeździć na zimowych wakacjach w Czechach, w okresie od grudnia do marca.