CITY TOUR
Wycieczka rozpoczyna się ok. 14-tej. Wycieczka po El Quseir. PROGRAM: panorama El Quseir, port ,meczet, kościół koptyjski. Czas wolny na zakupy na starówce. Powrót ok. 19:30.
CENA: Dorosły – ok 15 USD; Dziecko – ok 10 USD


LUKSOR
Wyjazd około 4 rano, śniadanie- suchy prowiant, trasą przejazdu podziwiamy pustynię, krajobrazy Nilu i życie egipskich rolników. Luksor: Świątynia w Karnaku (aleja sfinksów, sala hypostylowa), Dolina Królów (wejście do 3 grobowców), Świątynia królowej Hatszepsut, Kolosy Memnona, fabryka alabastru, lunch w cenie (napoje płatne). Powrót około 22:00, późna kolacja w hotelu. Uwaga! Dla chętnych: grobowiec Tutenchamona (300 LE), przeprawa przez Nil (6$).
CENA: Dorosły – ok 100 USD; Dziecko – ok 50 USD


ASUAN
Całodniowa wycieczka do najdalej na południe wysuniętego miasta Egiptu-Asuanu. Po drodze odwiedzimy miasto Edfu, w którym znajduje się druga co do wielkości, zaraz po Karnaku, Świątynia w Egipcie-Świątynia Horusa, czyli boga płodności. Następnie przejeżdżamy do Asuanu -miasta położonego nad najbardziej malowniczym odcinkiem Nilu. Wizyta przy Wielkiej Tamie Asuanskiej oraz nad jeziorem Nassera-jednym z największych sztucznych zbiorników wodnych na świecie! Zwiedzanie Świątyni Izydy na wyspie File.
CENA: Dorosły – ok 100 USD; Dziecko – ok 50 USD


WYSPA ZŁOTA (HAMATA)
Snurkowanie ze statku. Wycieczka łodzią na malownicze wyspy nazywane egipskimi Malediwami. Poranna zbiórka, przejazd do mariny, z której wypływamy łodzią. Trzykrotne snurkowanie na bajecznych rafach koralowych. Na statku lunch, napoje bezalkoholowe oraz sprzęt do snurkowania w cenie wycieczki. Powrót wieczorem.
CENA: Dorosły – ok 60 USD; Dziecko – ok 30 USD


DOM ŻÓŁWI
Snurkowanie ze statku. Zbiórka ok. 8.00 rano, wypływamy statkiem z Port Ghalib. W programie jest 3 razy snurkowanie w dwóch różnych miejscach na najpiękniejszej rafie koralowej. Jest możliwe zobaczenie żółwi i delfinów. Obiad i napoje oraz sprzęt do snurkowania są w cenie.
CENA: Dorosły – ok 50 USD: Dziecko – ok 25 USD


MEGA NEFERTARI
Doskonała propozycja dla osób, które chcą zobaczyć rafy koralowe. Oglądanie kolorowych rybek jest możliwe dzięki dużym powiększającym szybom. Klimatyzowana kabina zanurzona jest na głębokość 2-3 m, skąd można przepiękne okazy życia podwodnego. Przystanek na Snurkowanie. Czas wolny na zakupy w Porcie Ghalib. Jedzenie: owoce morza i ryby.
CENA: Dorosły – ok 80 USD: Dziecko – ok 40 USD

KAIR

Wycieczka rozpoczyna się transferem do Kairu,śniadanie – suchy prowiant, Muzeum Egipskiego (znajduje się tam m.in.skarb Tutenchamona), Piramida Cheopsa, Chefrena i Mykerinosa oraz Sfinks. Lunch w cenie wycieczki (napoje płatne) Po zwiedzaniu wizyta w perfumerii, późna kolacja w hotelu. Przeprawa przez Nil (6$).
CENA: Dorosły ok 130 USD; Dziecko - ok 60 USD

Powyższa lista wycieczek fakultatywnych z Marsa Alam ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Podane wyżej ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.