Marsa Alam jest jak rajska, pełna dzikiej roślinności oaza, rozłożona nad wodami Morza Czerwonego. Dziewicze, zapierające dech w piersiach wybrzeże przyciąga turystów z całego świata. Ten orientalny zakątek jest idealnym wyborem dla wielbicieli spokojnego relaksu i dla nurkujących. Niezapomnianych wrażeń dostarcza wypoczynek w naprawdę bajecznych okolicznościach przyrody.

Marsa Alam to jedno z najbardziej atrakcyjnych przyrodniczo miejsc w Egipcie. Położony w południowo-wschodniej części kraju ten orientalny zakątek Afryki został odkryty stosunkowo niedawno. To sprawia, że nie dotarł tu jeszcze zgiełk i zamęt charakterystyczny dla wielkich kurortów turystycznych.

 

Niezapomnianych wrażeń dostarczają pustynne zachody słońca i noce pod czystym, rozgwieżdżonym niebem. W przejrzystych wodach płytkiej zatoki już na głębokości 1-10 m. ukryty jest największy skarb regionu.  Zachwycająca rafa koralowa dostępna jest tu dosłownie na wyciągnięcie ręki i rozciąga się na niemal 200 kilometrach podwodnej przestrzeni. Z łatwością można tu zobaczyć unikatowe gatunki zwierząt, nie występujące w innych miejscach globu. Niemal z samego brzegu morza zaobserwujesz nieskończoną obfitość gatunków urokliwych rybek, miękkich i twardych koralowców, będących domem dla setek gatunków roślin i zwierząt, wśród których znajdziemy majestatyczne żółwie, inteligentne delfiny, a także baśniowe, niemal mityczne mureny czy skrzydlice. Najpopularniejsze części rafy to Abu Dabbab, Abu Dabur Reef, Marsa Asslai i Elphistone.
 
Większość hoteli w regionie Marsa Alam jest zupełnie nowa, i zbudowana według aktualnych standardów i wymogów. Nowoczesne obiekty chwalą się luksusowymi wnętrzami, dużymi basenami i licznymi udogodnieniami dla gości.
 
Urokliwe, senne Marsa Alam jest świetną bazą wypadową do leżących nieopodal atrakcji turystycznych. Idealną wycieczką dla wielbicieli zwiedzania będzie wyprawa do rybackiego miasteczka El Quseir - głównego czerwonomorskiego portu starożytnego Egiptu. W jego murach wciąż można odczytać zmienne losy historii – warto zwiedzić turecką starówkę oraz pozostałości osmańskiego fortu, w piątki nadal działa tam beduiński targ. Warto zajrzeć również do zachwycającego portu Ghalib i miejscowości Asun, gdzie można zobaczyć jedną z największych na świecie tam na majestatycznym Nilu.

Obszar w miejscu docelowym - Marsa Alam

Mapa - Marsa Alam

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Marsa Alam