Wakacje na Korfu

Korfu jest zielonym rajem o każdej porze roku za sprawą licznych drzew oliwnych i niezwykłych cyprysów. Wyspa gwarantuje wspaniałe widoki na niesamowite formacje skalne i wapienne klify obmywane falami lazurowego morza, które warto podziwiać na wczasach na Korfu.

Ta urokliwa, górzysta wyspa znajduje się na Morzu Jońskim, u wybrzeży Albanii  oraz lądowej części Grecji. W starożytności nosiła nazwę Kerkyra i do dziś tak właśnie nazywana jest przez większość zamieszkujących tam Greków. Korfu jest najbardziej wysuniętą wyspą z Archipelagu Wysp Jońskich. Prawie cały teren pokrywają góry i wyżyny, a najwyższy szczyt to Pantokrator, wysoki na 906 m. n.p.m. Wilgotny klimat panujący na wyspie sprawia, że roślinność jest tu wyjątkowo bujna, co w połączeniu ze specyficznym ukształtowaniem terenu tworzy niezapomniane widoki.
Korfu mimo niewielkich rozmiarów kryje w sobie wiele pięknych, urokliwych, pozbawionych turystycznego zgiełku miejsc. Południowa część wyspy jest idealnym miejscem do zażywania kąpieli słonecznych wśród poruszających okoliczności natury, północna jest rajem dla wielbicieli zwiedzania i sportów wodnych.

 

Z czego słynie grecka Korfu? Wakacje pełne wrażeń i atrakcji

Sławę tej wyspie przynosi fakt, iż odpoczywały tu takie osobistości jak Napoleon czy cesarzowa Sissi. Nieopodal Sidari znajduje się jedna z najbardziej znanych atrakcji wyspy – jest to Canal d′Amour, znany również jako Kanał Miłości.
Poza odpoczynkiem na leżaku, wyspa to także przepustka do obejrzenia kilku ciekawych miejsc, dlatego warto zdecydować się na wycieczkę po Korfu. Klimat tego terenu jest naprawdę wyjątkowy, zarówno w ciągu dnia jak i w nocy.
Środek sezonu to czas wielu ciekawych wydarzeń kulturalnych. W czerwcu odbywa się Święto Paniyiri, podczas którego wszyscy mieszkańcy wyprawiają niezwykłe uczty, pełne tańca i śpiewu. Na początku sierpnia organizowany jest Festiwal Muzyczny Varkarola, zakończony pokazem sztucznych ogni, a we wrześniu Festiwal Muzyki Kameralnej. Grecja, Korfu na wakacje to miejsce, którego urokliwe krajobrazy, interesująca przeszłość i smakowita kuchnia sprawiają, iż urlop z pewnością na długo pozostanie w pamięci. Zwiedzanie zabytków, urozmaicone życie nocne, wiele propozycji dla wielbicieli aktywnego wypoczynku  to tylko kilka z atrakcji, jakie ta wyspa ma do zaoferowania.

 

Wycieczka na Korfu - jakie miejsca odwiedzić?

Kerkyra, czyli miasto Korfu to największa miejscowość na całej wyspie, tętniąca życiem całą dobę. Stare miasto pełne jest wspaniałych zabytków, co zaowocowało tym, że w całości zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Sercem tego miejsca jest dzielnica Campiello, pełna wąskich urokliwych uliczek, zabytkowych kamienic i przepięknych fontann.
Sidari to surrealistyczne piaskowe skały ukształtowane przez wiatr, deszcz i wodę morską. Punkt obowiązkowy dla wszystkich zakochanych - legenda głosi, że jeśli para zakochanych przepłynie kanałem miłości pozostanie ze sobą na zawsze.
Perulades to wysoki, stromy klif, z którego rozciąga się przepiękna panorama. Jest to idealne miejsce na wycieczce na Korfu na podziwianie zachodów słońca i romantyczną kolację w znajdującym się tam barze. Klify podziwiane z dołu, z wąskiej piaszczystej plaży również robią niesamowite wrażenie.
Pałac Achilleion - w XIX w włoski architekt Rafael Caritas zbudował dla cesarzowej Austrii  Elżbiety pałac letni w miejscowości Gastouri. Słynie on z zachwycających ogrodów pełnych rzeźb, tarasowo ułożonych schodów oraz przepięknego widoku, którego wspomnienie stanowi wspaniałą pamiątkę z wakacji na Korfu. To niezwykłe miejsce docenili twórcy filmowi, między innymi kręcone były tam sceny do filmu „Tylko dla Twoich oczu”.

 

Mapa - Korfu

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Korfu