Kos to jedna z najbardziej urokliwych wysp greckich, pełna zachwycających plaż obmywanych falami turkusowej wody. Sielankowy krajobraz dopełniają spokojne, senne miasteczka z tradycyjną jasną zabudową iskrzącą się w promieniach słońca. Wyspa została okryta sławą jako miejsce narodzin znakomitego uczonego – Hipokratesa, twórcę podstaw współczesnej medycyny.
 
Wyspa ma do dyspozycji ponad dwadzieścia pięknych plaż, zarówno tych świetnie zagospodarowanych w leżaczki, parasole i bary, jak i tych bardziej na uboczu, pozwalających na odrobinę prywatności i relaksu. Najpopularniejsze plaże to: plaża Kos, Lambi z widokiem na tureckie wybrzeże, a jako oazy spokoju słyną Marmari oraz Tigaki oddzielone jeziorem.
 
Rodziny z dziećmi z pewnością chętnie wybiorą się do aquaparku Lido, który jest nowoczesnym parkiem wodnym z mnóstwem atrakcji dla całej rodziny. To jednak nie koniec możliwości, Kos jest świetnym miejscem do zaczęcia przygody ze sportami wodnymi czy wybrania się na rejs po okolicznych wyspach.

Mapa - Kos

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Kos