Costa Blanca uczy  smaku slow life i tego, jak celebrować chwile. Kwitnące drzewka migdałowców, domy o białych elewacjach i 240 kilometrów białych plaż sprzyjają zwolnieniu i wypoczynkowi.

Wartość urlopu na Costa Blanca to urok spacerów po zabytkowych, rybackich osadach. Długie rozmowy w kameralnych kafejkach wśród zaułków klimatycznych starówek. Leniwe popołudnia nad morzem, z widokiem na plaże i skały. Kąpiele w falach Morza Śródziemnego lub zabiegi pielęgnacyjne w ośrodkach spa. Czasami także odkrycia smakowe w znanych i cenionych eleganckich,  restauracjach. Wakacje w Costa Blanca to także znakomity smak dań z grilla. Owoce morza i tradycyjne paellie, biesiady i toasty przy lokalnym winie aż do białego rana.

Slow life celebruje się szczególnie łatwo podczas wakacji w klimatycznych miasteczkach Denia, Calpe, Altea, Javea, Villajoyosa, Teulada – Moraira. To cudowne, kuszące nocnym życiem kurorty. Oferują parki natury i zabytki i wspaniały klimat przez cały rok. Sprzyjają zbieraniu niezwykłych wspomnień i w dzień, i w nocy. Idealnym do plażowania jest region Marina Baix. Marina Alta to miejsce z urokliwymi zatokami i dużą ilością tajemniczych jaskiń. Jednym z najbardziej charakterystycznych miejsc jest Park Narodowy Penyal d’Ifach. Tworzy go ogromna, wyłaniająca się z morza skała, połączona z brzegiem. Miejsce to jest domem rzadkich roślin endemicznych, ponad 300 gatunków zwierząt, miejscem gniazdowania kolonii ptaków morskich. Wysoka na 332 m. wysokości skała jest charakterystycznym elementem wybrzeża śródziemnomorskiego. Znana Fenicjanom jako Northern Rock dla odróżnienia od południowego odpowiednika, zwanego Rock of Gibraltar. Za skałą Penyal d′Ifac znajduje się laguna, odcięta od morza pasami piaszczystej plaży i rozciągająca się w głąb lądu aż po przybrzeżne góry. Teren podmokły wokół laguny to pozostałości po rozległych terenach podmokłych Mariny Alta.
Gwarne mariny wybrzeży Costa Blanca w kurortach takich, jak Alicante, Benidorm czy Torrevieja są jak zaproszenia do przeżycia wspaniałych chwil podczas rejsu po Morzu Śródziemnym żaglówką lub łodzią wycieczkową.

Walencja to jeden z najbardziej urokliwych obszarów całej Hiszpanii. Turystom ma wiele do zaoferowania. Są tu warte uwagi jaskinie, klify, urokliwe cyple i mnóstwo hoteli i apartamentów, położonych wzdłuż plaż, z których słynie ta część wschodniego wybrzeża Hiszpanii. Atutem jest bliskość gór, słonych jezior i urokliwych, spacerowych ścieżek. Łatwo tu odpocząć od miast, równocześnie mając je w zasięgu, jeśli tylko zabraknie cywilizacji. Klimat jest raczej łagodny – jest ciepło, ale nie upalnie, a to za sprawą morskiej bryzy i ciepłych prądów morskich jest znacznie mniej upalnie niż na południu Hiszpanii. Wszystko to sprawia, że Costa Blanca jest idealnym miejscem na spokojne wakacje w Hiszpanii, z dala od turystycznego zgiełku

Mapa - Costa Blanca

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Costa Blanca