Costa Dorada to radość życia nad morzem. Rybackie osady rozsiane wśród złotych plaż. Spokojne fale zatok. Ciepło i słońce. Gwar tłocznych, letnich kurortów. Nocne eskapady i tańce do białego rana. 200 km cudownego wybrzeża, na którym każdy znajdzie coś dla siebie.  

Sprawdź nasze oferty wakacji na Costa Dorada!

Ładowanie...

Na Costa Dorada od wieków wszystko kręci się wokół morza. Altafulla czy Torredembarra - starodawne wioski rybaków - znakomicie nadają się na spokojne, rodzinne wakacje. Czas upływa tu wolno, głównie na opalaniu. Windsurfing, surfing i rejsy wzdłuż wybrzeża oto główne zajęcia dla aktywnych. Ulubioną rozrywką w regionie jest wizyta w parku rozrywki Port Aventura. W całej prowincji wiele jest także doskonałych miejsc do gry w golfa.

Również w większych kurortach turystycznych dni upływają na plażach. Radość nocnej zabawy łatwo znaleźć w gwarnym Salou, w Cambrils czy w El Vendrell, rozłożonych wzdłuż na wybrzeża Tarragony. W samej Tarragonie czas można podzielić na plażę i zwiedzanie. Można tu podziwiać rzymskie ruiny miasta Tarraco, amfiteatr i cyrk. Nad ruinami góruje zabytkowa, gotycka katedra miejska.
Reus leży 100 km. od Barcelony. Wizyta w mieście jest dobrą alternatywa dla leniwego plażowania. Pełna atrakcji miejscowość to miasto pochodzenia Antonio Gaudiego. W Reus architekt żył uczył się do 16 roku życia, stąd wyjechał do szkoły w Barcelonie. Dlatego stworzono tu Gaudí Centre, miejsce poświęcone twórczości architekta. Wiele tu informacji o modernizmie, wiele o samym życiu artysty. Jest także kościół, w którym ochrzczono Gaudiego. Wspaniałym doświadczeniem jest spacer w delcie rzeki Ebro. Jest tu niezwykły park przyrodniczy z polami ryżu i mokradłami, który znowu wodzie daje uprzywilejowane miejsce.
Warto wybrać się na wycieczki. Warte odwiedzenia jest średniowieczne Montblanc. W miasteczku główną atrakcją turystyczną jest klasztor Poblet. To unikalny zabytek architektury i panteonem władców Aragonii. W Katalonii warto zwiedzić także lokalne castells - warowne zamki. Mają imponujące wieże, a można je podziwiać zwłaszcza w Valls. Szczególne atrakcje miasto oferuje w dniu świętego Jana, 23 czerwca.

Będąc na Costa Dorada trzeba skosztować lokalnych specjałów, jak rossejat – przyrządzany z ryżu lub makaronu. Doskonałe są także ryby i lokalne owoce morza, zarówno przygotowywane w gulaszu, jak i grillowane. Doskonałe są także calçotades - pieczona na ogniu cebula podawana z sosem romesco. Lokalna sztuka jedzenia calçots polega na obraniu zewnętrznych, opalonych partii cebuli, zamoczeniu jej w sosie romesco i włożeniu do ust. Calçots jest zwykle dodatkiem do mięs z grilla. Popija się ją winem, podczas biesiady bardzo często bezpośrednio z karafki. Wina, które oferuje prowincja Tarragona zostawiają w ustach niezapomniany smak.

Mapa - Costa Dorada

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Costa Dorada