Majorka - wakacje

Majorka to hiszpańska wyspa uznawana za najbardziej urodzajną w archipelagu Balearów. Jest popularnym miejscem wypoczynku turystów z całego świata, których przyciągają tu lazurowe wody Morza Śródziemnego, piękne plaże, wyjątkowe jaskinie oraz liczne zabytki Majorki.

Sprawdź nasze oferty wakacji na Majorce!

Ładowanie...

Majorka to hiszpańska wyspa na ciepłych wodach Morza Śródziemnego, największa w archipelagu Balearów. Głównym miastem i jednocześnie stolicą Majorki jest malownicza Palma de Mallorca, która oferuje turystom zarówno bogatą ofertę noclegową, jak i liczne atrakcje oraz ciekawe pod względem turystycznym miejsca na wakacje. Majorka nazywana jest także „wielką Balearą” oraz rajem na ziemi. Piękno wyspy docenił sam Fryderyk Chopin, który mieszkał na niej razem z George Sand, swoją ukochaną. Urokliwe zatoczki, bujna roślinność i strzeliste wzgórza idealnie współgrają z turkusowymi wodami morza i błękitem nieba. 

Co zobaczyć na wyspie?

Charakterystycznym miejscem na Majorce jest pasmo górskie Serra de Tramuntana, którego najwyższy szczyt to Puig Major, usytuowany w północno-wschodniej części wybrzeża. W południowo-wschodniej części Majorki znajduje się łańcuch Sierra de Levant o zboczach pokrytych przepiękną roślinnością, głównie drzewami cytrusowymi pełnymi cytryn i pomarańczy, wiecznie zielonymi i wyjątkowo urokliwymi gajami oliwnymi oraz piniowymi i migdałowymi. 

Jedną z największych atrakcji Majorki i najbardziej urokliwymi miejscami na terenie wyspy są przepiękne, piaszczyste plaże. Do najbardziej popularnych należą: Playa de Palma, Playa de Muro oraz położona pośród skał Cala Egos. Wakacje na Majorce to propozycja dla każdego, zarówno dla miłośników imprezowania do samego rana, jak i fanów bardziej spokojnego, relaksującego wypoczynku na Majorce. Nadmorskie miejscowości, zwłaszcza stolica, Palma de Mallorca, to miejsca wielokulturowe. Wypełnione są licznymi restauracjami, pubami, dyskotekami i sklepami z pamiątkami. Stolica oferuje również bogatą bazę hotelową na każdą kieszeń. Odwiedzając Majorkę, warto także pojechać do Valldemossa, miasta położonego u stóp monumentalnych gór Sierra Tramuntana. Leży ono zaledwie 17 kilometrów od stolicy. Na miejscu powinno się przede wszystkim zwiedzić zabytkowy kościół Kartuzów z XIV wieku, w którym rezydował Fryderyk Chopin. 

Majorka to doskonałe miejsce dla wszystkich miłośników aktywnego wypoczynku i zwiedzania. Na terenie wyspy znajduje się wiele zabytkowych kamienic, budynków w katalońskim stylu, średniowiecznych murów obronnych, reliktów z rzymskich czasów, a nawet renesansowych pałaców. Co zobaczyć na Majorce poza tymi obiektami? Znajdują się tu również liczne winnice, sanktuarium maryjne w Llucmiasteczko Soller czy Inca (miasto słynące z wyrobów skórzanych). Majorka to także wymarzone miejsce dla wszystkich miłośników speleologii. Na terenie wyspy znajdują się bowiem niezliczone ilości jaskiń, a niektóre z nich, m.in. Coves d′Artà, Coves dels Hams, Drach Caves, udostępnione zostały do zwiedzania turystom.

 

Ważne:
Uwaga! Zgodnie z informacjami otrzymanymi z Parlamentu Balearów zmianie uległy kwoty podatku ekologicznego. Podatek będzie pobierany w hotelu podczas zakwaterowania i obejmie wszystkich turystów (powyżej 16. roku życia) przyjeżdżających na wakacje na Majorkę. Wysokość opłaty została ustalona na kwotę 4 € za dobę w hotelach 5*, 5* luxury, 4* superior; 3€ za dobę w hotelach 4*, 3* superior oraz 2 € za dobę w hotelach 3*oraz 2*. Do powyższych cen należy doliczyć 10 % podatku.

* UWAGA! w hotelach zlokalizowanych w regionie El Arenal, Playa de Palma, Magaluff decyzją Rządu Balearów istnieją ograniczenia co do serwowania napoi alkoholowych w ramach opcji all inclusive. Napoje alkoholowe serwowane są wyłącznie podczas obiadu oraz kolacji w maksymalnej ilości 3 szt/os., poza posiłkami napoje alkoholowe są płatne. Napoje bezalkoholowe w opcji all inclusive serwowane są wg godzin wyznaczonych przez hotel.

Mapa - Majorka

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Majorka