Teneryfa - wycieczki fakultatywne

Wycieczki dostępne z południa wyspy

 

Gomera

Na Gomere płyniemy nowoczesnym wodolotem Fred Olsen. Podczas podróży mamy możliwość podziwiania cudownych widoków na oddalającą się Teneryfę, a przy odrobinie szczęścia mamy również szanse zobaczenia delfinów lub dryfujących waleni.
Gomera to przepiękna, zielona, niesamowita i magiczna wyspa Kolumba i czarownic. Serpentyny, przepaście, Park Narodowy Garajonay wpisany na listę UNESCO. Wycieczka odbywa się klimatyzowanym i bardzo wygodnym busem lub autokarem. Na Gomerze wspaniałe opracowane trasy. Widokowo wyprawa jest niezapomniana. Jest to idealne miejsce dla miłośników natury, pięknych i dziewiczych krajobrazów. Nie ma tu zmasowanej turystyki za to możemy zobaczyć liczne plantacje bananów, papai, awokado. Maleńkie wioski, stadka kóz, cisza i spokój.
W cenie i programie wycieczki przewidziany jest obiad w kanaryjskiej restauracji. Dodatkową atrakcją podczas posiłku jest prezentacja jedynego na świecie języka gwizdanego!

WAŻNE: Obowiązkowo należy zabrać dowód osobisty lub paszport.

CENA
 

 • dorosły ok. 112€
 • dziecko ok. 70€


 

Dookoła wyspy z Loro Parkiem

Objazd wyspy, który daje możliwość zwiedzenia najbardziej emblematycznych miejsc Teneryfy i Loro Parku w ciągu jednego dnia. Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd nadoceaniczną, malowniczą trasą w kierunku Los Gigantes - imponującego klifu położonego w zachodniej części wyspy. Przystanek w punkcie widokowym. Następnie przejazd na północ. Przystanek w punkcie widokowym w Garachico - kanaryjskie Pompeje, zalane wieki temu przez wulkaniczną lawę. Czas na kawę, zdjęcia. Kolejny postój to Icod de los Vinos. Można tu zobaczyć Drago Milenario, tysiącletnie Smocze Drzewo. Również w tej małej i wiekowej miejscowości degustacja win i innych kanaryjskich napitków (w cenie wycieczki). Kolejny postój to główna atrakcja tego dnia - Loro Park. Pokazy tresury delfinów, lwów morskich i jedyny w Europie show orek! To jeden z najpiękniejszych parków na świecie, nagradzany od bardzo wielu lat. Niezwykła i bogata roślinność i wspaniały nastrój parku zadowolą najbardziej wymagających turystów. Cena biletu wstępu do Loro Parku nie jest wliczona w cenę wycieczki. Wycieczka w towarzystwie polskiego przewodnika. Powrót po godzinie 18:00.

CENA

 • dorosły ok. 48€
 • dziecko ok. 24€

 

Loro Park

Założony 17 grudnia 1972 r. Loro Parque był początkowo pomyślany jako raj dla papug i otworzył swoje podwoje z zaledwie 25 osobami, 150 papugami i powierzchnią 13 000 metrów kwadratowych. Od tego czasu do dziś, po wielu latach wyzwań, Loro Parque stał się jedną z najbardziej szanowanych instytucji zoologicznych na świecie, zarówno ze względu na swoje piękno, jak i za doskonałość wyposażenia i absolutny szacunek dla natury. Wraz z Loro Parque Fundación jest obecnie właścicielem największego i najbardziej zróżnicowanego rezerwatu gatunków i podgatunków papug na świecie, stając się wiodącą międzynarodową organizacją zajmującą się hodowlą i zarządzaniem papugotki. Loro Park to jeden z najsilniejszych magnesów przyciągających turystów na Wyspy Kanaryjskie, odwiedziło go prawie 50 milionów osób. Doskonałość, jakość wykonania i utrzymania, zamiłowanie do szczegółów i zaangażowanie w ochronę środowiska sprawiły, że jest to najlepszy ogród na świecie, co zostało docenione przez użytkowników prestiżowego portalu turystycznego TripAdvisor przez wiele kolejnych lat.

Jedną z największych atrakcji parku jest Orca Ocean, uważany za najbardziej innowacyjny i nowoczesny obiekt na świecie, zbudowany specjalnie w celu zapewnienia dobrego samopoczucia 6 cennych orek, a także dla działań konserwatorskich oraz edukacji i świadomości społecznej.

Majestat i inteligencja tych wspaniałych zwierząt sprawią, że zaniemówisz. Imponujące odtworzenie afrykańskiej sawanny i jej spektakularnych lwów. Chociaż nazywamy lwa królem dżungli, na populację tego cennego zwierzęcia duży wpływ ma działalność człowieka. Zapraszamy naszych gości do Królestwa Lwa i do przyłączenia się do walki Loro Parque o ochronę gatunków.

Ambasada zwierząt odzwierciedla wkład Loro Parque i Loro Parque Fundación w świat, który jest coraz bardziej poddawany ogromnej presji środowiskowej powodowanej przez ludzi. Przez duże okna zwiedzający mogą cieszyć się możliwością poznania Stacji Baby, Żłobka, a ponadto przychodni i laboratorium naukowego najnowszej generacji. Odwiedzający chętnie poznają niesamowitą inteligencję papug w światowej sławy Instytucie Maxa Planka.
Ten niesamowity park znajduje się na północy wyspy, w Puerto de la Cruz.

CENA

 • dorosły ok. 42€
 • dziecko ok. 30€ 

Siam Park

Siam Park to jedna z największych atrakcji na południu Teneryfy. W 2019 roku po raz szósty z rzędu został uznany przez użytkowników serwisu Tripadvisor za najlepszy park wodny na świecie! Jeśli przyjeżdżacie na wyspę z dziećmi, wizyta w parku jest niezbędna, ponieważ dzień, który tam spędzą, może być najlepszym ze wszystkich wakacji. Kiedy najlepiej jechać do Siam Parku? Zawsze jest dobry czas, aby odwiedzić Siam Park.


Teneryfa to największa i jednocześnie najcieplejsza z Wysp Kanaryjskich, dlatego Siam Park jest otwarty przez cały rok bez wyjątku. Woda w basenach jest podgrzewana do 24 stopni, więc nawet w najchłodniejsze dni można tam pojechać. Pod koniec czerwca i lipca Siam Park oferuje nocne przygody podczas wakacji szkolnych. Jest on wtedy czynny do północy. Przed „odlotem” na większe zjeżdżalnie warto wybrać się na „leniwą rzekę”, gdzie jazda trwa około 30 minut. To spokojna przejażdżka po wodzie na pontonie, na której można odpocząć przed wieloma innymi atrakcjami, jakie ma do zaoferowania park. Jeśli lubisz leżeć na słońcu, wybierz się na sztuczną plażę obok ogromnego basenu, gdzie co godzinę wypuszczana jest największa na świecie sztuczna fala o długości 3 metrów, która nadaje się również do surfowania. Wieża Mocy to chyba najbardziej ekscytująca atrakcja w parku. To 28-metrowa zjeżdżalnia, prawie pionowa, o długości 76 metrów, która z pewnością doda adrenaliny przed rozpoczęciem zjazd. Ponadto czekają na Ciebie inne zjeżdżalnie, z których jednocześnie może korzystać od jednej do czterech osób. Polecamy wypróbowanie wszystkich atrakcji.

CENA

 • dorosły ok.45€
 • dziecko ok. 32€ (lipiec i sierpień)

 

 • dorosły ok. 42€
 • dziecko ok. 30€ reszta miesięcy.


 

Wulkan Teide i Maska

Wycieczka klimatyzowanym i bardzo wygodnym busem. Dzień w towarzystwie profesjonalnego polskiego przewodnika, w niewielkich grupach (maksymalnie 30 osób) oferuje możliwość zwiedzania bez pośpiechu, tłumów i w komfortowych warunkach. Pierwszym niezwykłym przeżyciem jest zjazd do Maski – legendarnej osady pirackiej, ukrytej przed wiekami między imponującymi wzgórzami i palmowymi ogrodami. Trasa oferuje możliwość zrobienia pięknych zdjęć i kontemplacji niezapomnianych krajobrazów. Nie mniej interesującym i malowniczym miejscem jest nasz następny cel - Park Narodowy Las Cañadas del Teide. Niezapomniane widoki, przepaście i zastygłe jęzory lawy w najniższym kraterze wulkanu na wysokości 2300 metrów n.p.m. Formacje skalne o niezwykłych kształtach i kolorach. Okolica zachęca do licznych przystanków i obejrzenia okazów endemicznej roślinności czy spojrzenia na chmury z niezwykłej perspektywy - od góry! Przejazd do dolnej stacji kolejki - wjazd na szczyt opcjonalnie. Możliwość wjazdu do 3555 m n.p.m. lub pozostania na dole i pospacerowania wśród wulkanicznych krajobrazów.


Zjazd z góry przez Vilaflor, dolinę winorośli, żyznych gleb i licznych pól tarasowych. Przystanek i spacer po tej typowej kanaryjskiej miejscowości i starówce. Możliwość zrobienia zdjęć przy jedynym w swoim gatunku drzewie Pino Gordo. Wycieczka bez obiadu. Podczas licznych przystanków jest jednak możliwość zakupu i zjedzenia kanapek lub innych małych przekąsek.

CENA

 • dorosły ok.60€
 • dziecko ok. 30€ 

Skarby północy (Candelaria – Santa Cruz - La Laguna – Taganana)

Podczas wycieczki poznamy najbardziej charakterystyczne miejsca Teneryfy, które przez wieki kształtowały naturę Kanaryjczyków. Zwiedzanie rozpoczynamy od urokliwego miasteczka Candelaria, położonego malowniczo na wschodnim wybrzeżu Teneryfy. Tam jest okazja zobaczyć Bazylikę z figurką Czarnej Madonny, Patronki Wysp Kanaryjskich i zobaczyć ciemną, piaszczystą wulkaniczną plażę. Następnie udamy się w kierunku północno-wschodniego wybrzeża Teneryfy, aby odwiedzić współczesną stolicę wyspy - Santa Cruz. Tutaj czeka nas spacer po handlowej części tego nowoczesnego miasta. Następnie udamy się do "kanaryjskiego Krakowa", czyli historycznej stolicy wyspy, miasta La Laguna – tętniącego życiem ośrodka uniwersyteckiego. Raz jeszcze – tym razem z innej perspektywy – spojrzymy na wulkan El Teide. La Laguna to najpiękniejsze miasto Teneryfy, z fantastycznie zachowaną kolonialną starówką (wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO).

Dalej czeka na nas przejazd fantastyczną, widokową trasą przez niedostępne góry Anaga. Odwiedzimy tam niezwykłe miejsce, gdzie czas się zatrzymał – malowniczą wioskę Taganana, która do 1968 roku była praktycznie odcięta od świata – można było do niej dotrzeć jedynie statkiem lub wędrując pieszo stromymi, górskimi szlakami. Białe domki zawieszone na zielonych zboczach gór, mieszkańcy żyjący spokojnie z daleka od tłocznych kurortów i zapierająca dech w piersiach przyroda tworzą iście sielską scenerię.

CENA

 • dorosły ok. 60€
 • dziecko ok. 30€

 

Katamaran

Ta wyjątkowa propozycja skierowana jest do miłośników morza, żeglarstwa, pasjonatów podwodnej przyrody, a także do wszystkich kochających przygodę. Rejs katamaranem stanowi wyprawę w poszukiwaniu delfinów i waleni, które przez cały rok pływają wokół wybrzeży Teneryfy. Przewodnik opowiada wiele ciekawych historii dotyczących życia w oceanie, a w jednej z zacisznych i malowniczych zatoczek łódź zatrzymuje się, aby można było popływać w krystalicznie czystym oceanie. Podczas całego rejsu oferowane są napoje chłodzące, wino, piwo i smaczne kanapki.

CENA

 • dorosły ok. 45€
 • dziecko ok. 23€

 

WYCIECZKI DOSTĘPNE Z PÓŁNOCNY WYSPY

 

Gomera

Na Gomerę płyniemy nowoczesnym wodolotem Fred Olsen. Podczas podróży mamy możliwość podziwiania cudownych widoków na oddalającą się Teneryfę, a przy odrobinie szczęścia mamy również szanse zobaczenia delfinów lub dryfujących waleni.

Gomera to przepiękna, zielona, niesamowita i magiczna wyspa Kolumba i czarownic. Serpentyny, przepaście, Park Narodowy Garajonay wpisany na listę UNESCO. Wycieczka odbywa się klimatyzowanym i bardzo wygodnym busem lub autokarem. Na Gomerze wspaniałe opracowane trasy. Widokowo wyprawa jest niezapomniana. Jest to idealne miejsce dla miłośników natury, pięknych i dziewiczych krajobrazów. Nie ma tu zmasowanej turystyki za to możemy zobaczyć liczne plantacje bananów, papai, awokado. Maleńkie wioski, stadka kóz, cisza i spokój.

W cenie i programie wycieczki przewidziany jest obiad w kanaryjskiej restauracji. Dodatkową atrakcją podczas posiłku jest prezentacja jedynego na świecie języka gwizdanego!

WAŻNE: Obowiązkowo należy zabrać dowód osobisty lub paszport.

CENA

 • dorosły ok. 130€
 • dziecko ok. 79€


 

Wulkan Teide i Maska

Wycieczka, klimatyzowanym i bardzo wygodnym busem. Dzień w towarzystwie profesjonalnego polskiego przewodnika, oferuje możliwość zwiedzania bez pośpiechu, tłumów i w komfortowych warunkach.
Pierwszy przystanek to Icod de los Vinos, gdzie zobaczymy Drago Milenario emblematyczne, tysiącletnie, Drzewo Smocze, jeden z symboli Teneryfy. Icod de los Vinos to wzgórza pełne winnic i zielonych malowniczych dolin.

Kolejny przystanek to Mirador de Garachico – punkt widokowy na zalaną przed wiekami przez lawę wulkaniczną niewielką wioskę. Kolejnym niezwykłym przeżyciem jest zjazd do Maski - legendarnej osady pirackiej, ukrytej przed wiekami między imponującymi wzgórzami i palmowymi ogrodami. Wyjątkowa okazja oferuje zrobienie pięknych zdjęć i kontemplacji niezapomnianych krajobrazów. Nie mniej interesującym i malowniczym miejscem jest nasz następny punkt - Park Narodowy Las Cañadas del Teide. Niezapomniane widoki, przepaście i zastygłe jęzory lawy w najniższym kraterze wulkanu na wysokości 2300 metrów n.p.m. Formacje skalne o niezwykłych kształtach i kolorach. Okolica zachęca do wielokrotnego zatrzymywania się obejrzenia okazów endemicznej roślinności czy spojrzenia na chmury z niezwykłej perspektywy - od góry!

Przejazd do dolnej stacji kolejki (do góry opcjonalnie) Możliwość wjazdu do 3555 m n.p.m. lub pospacerowania na poziomie stacji. W drodze powrotnej zjazd przez Dolinę Orotavy z możliwością podziwiania jej malowniczych krajobrazów.

CENA

 • dorosły ok. 60€
 • dziecko ok. 30€

Wycieczki są organizowane dla grup nie mniejszych niż 20. osób. Zależnie od liczby uczestników, wycieczki są organizowane dla polskich grup i prowadzone po polsku lub odbywają się w międzynarodowych grupach, w asyście polskiego pilota.
Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM S.A.

Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.