PERŁY MALTY

Wyjeżdżamy w kierunku miejscowości Mosta, w której zwiedzimy Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, zwieńczony szczególną kopułą - trzecią co do wielkości w Europie! Następnie kierujemy się do wioski Ta’ Qali Crafts, w której podziwiamy, jak lokalni artyści tworzą rękodzieło - czas wolny na zakup pamiątek. Następnie udajemy się do Mdiny, która wraz z otaczającym miasto bastionem zbudowana została w IX wieku. Spacer po mieście i wycieczka na mury obronne, skąd podziwiamy wspaniały widok na wyspę Maltę. Następnie przejedziemy do Rabatu, gdzie znajdują sie słynne katakumby św Katalda, maltański lunch zjemy w jednej z wiejskich restauracji. Po obiedzie odpoczniemy w ogrodach San Anton a na sam koniec odwiedzimy Klify Dingli aby przy majestatycznym widoku na morze, zakończyć naszą wyprawę.

Cena: 59 € dorosły / 25 € dziecko do 12 lat


GOZO

Wyspa Gozo jest mityczną siedzibą nimfy Kalipso, córki Atlasa. Nasza wycieczka fakultatywna na Malcie obejmuje zwiedzanie prehistorycznej Świątyni Ggantija w Xaghra, skały wapiennej Fungus Rock oraz zatoki zwanej Inland Sea w Dwejra. Odwiedzimy także Bazylikę Ta Pinu, w której modlił się Jan Paweł II. Lunch spędzimy w typowej wiosce gozitańskiej. Po lunchu czeka nas zwiedzanie Viktorii - stolicy wyspy, a w niej między innymi wizyta Cytadeli, z której rozciąga się przepiękny widok na całą wyspę. Na koniec okrętujemy się na prom w Porcie Mgarr i wracamy na Maltę.

Cena: 68 € dorosły / 25 € dziecko do 12 lat


GOZO TUK TUK - HIT!

Gozo słynie z malowniczych wzniesień i dolinek, ciekawych zabytków architektury oraz urokliwych plaż. Ta mniejsza Siostra Malty jest znacznie cichsza, spokojniejsza i zwyczajnie sielska. Zwiedzanie Gozo autorikszą (zwaną tu tuk-tukiem) daje możliwość dotarcia do urzekających, sekretnych miejsc poza zasięgiem transportu publicznego. Program wycieczki po Gozo pomyślany jest tak, by jak najwierniej oddać dziewiczy, wiejski klimat wyspy. Podczas wycieczki zobaczymy: Klify Sanap, Dwejra (Fungus Rock i Inland Sea), Bazylikę Ta Pinu (jedną z najważniejszych świątyń w kraju, gdzie modlił się Jan Paweł II, dziś miejsce chętnie odwiedzane przez pielgrzymów),  most skalny zwany oknem Wied il Mielah, wąwóz Wied il Ghasri, panwie solne w Marsalforn, Cytadelę w Victorii, grotę Tal Mixta. Podczas wycieczki zaplanowana została przerwa na kąpiel w Ramla Bay. Cena wycieczki fakultatywnej po Gozo zawiera również lekki lunch - tradycyjna ftira z tuńczykiem, lampka wina lub woda. Dodatkowym atutem wycieczki jest transport motorówką, która w drodze powrotnej przepływa przy Błękitnej Lagunie na Comino.

Cena: 75 € dorosły / 55 € dziecko (do 15 lat)

bez transferu z Malty na Gozo:
Cena: 58 € dorosły / 38 € dziecko (do 15 lat)La VALETTA

Pierwsze kroki naszej wycieczki fakultatywnej po Malcie po pełnej życia stolicy kierujemy do Ogrodów Barakka - tradycyjnego miejsca odpoczynku, słynącego z zapierających dech w piersiach widoków, między innymi na Wielki Port. Następnie udamy się do Konkatedry Św. Jana, której bogate zdobienia wnętrza wywodzą się z czasów Rycerzy Zakonu Maltańskiego. W kaplicy katedry będziemy podziwiać dzieła Caravaggia. Dalej obejrzymy z zewnątrz Pałac Wielkiego Mistrza, który jest również siedzibą Prezydenta.

Cena: 49 € / 17 EUR dziecko do 12 lat


Podany program wycieczek ma charakter ramowy i może ulec zmianie. Ostateczna cena wycieczki potwierdzana jest na miejscu.
Powyższe ceny są propozycjami i ich nazwa, kolejność i dostępność może ulec zmianie.