Maroko - wycieczki fakultatywne

 

Hammam & massage

Pobyt w hammamie (marokańskiej łaźni) zgodnie z orientalnym rutuałem z użyciem czarnego mydła plus masaż olejkiem arganowym z dodatkiem ziół.

Cena
2h (1h hammam i 1h masaż) 40€ ; 3h (1h hamma, 2h masaż) 55€. Dla hoteli z Taghazout dodatkowa opłata za transport wynosi 10€.
 

 

Mała Sahara - jeep 4x4

Wycieczka dla miłośników natury i adrenaliny. W czasie jazdy samochodami terenowymi zobaczymy lokalne wioski i miasteczka oraz tereny rolnicze, rodzinną fabrykę ceramiki, punkt widokowy na zaporę Ibn Yousff Tachfin oraz wstąpimy na plantację bananowców. Trasa wiedzie dawnym szlakiem rajdu Paryż – Dakar. W czasie wolnym odwiedzimy dziką plażę SIDI Rbat z grotami rybaków. W cenie obiad w berberyjskim domu.

Cena

 • dorosły ok. 60€,
 • dzieci 2-12 lat ok.40€


 

Jazda na wielbłądach

Niesamowita przejażdżka na grzbiecie wielbłąda. Godzinna podróż gdzie dookoła będą nam towarzyszyć piękne widoki natury oraz gajów eukaliptusowych.

Cena

 • dorosły ok. 25€


 

Jazda na koniach

Zapraszamy na niezapomnianą jazdę konną wśród piasków Sahary. Wycieczka pełna egzotyki, dzikości i frajdy dla spragnionych aktywności gości.

Cena

 • dorosły ok. 25€


 

Jazda na quadach

Gratka dla wszystkich sympatyków moto sportu. Przejazd po niesamowitych piaskach pustyni wśród gajów palmowych i po berberyjskich wioskach. Przy okazji odkryjemy tradycyjny styl życia berberów. W czasie postoju będzie okazja spróbować słynnej berberyjskiej herbaty.

Cena

 • dorosły ok. 45€


 

Croco Park

Wizyta w parku tematycznym Croco Park gdzie żyje ponad 300 gatunków krokodyli a główną gwiazdą park jest krokodyl nilowy. To także okazja by podziwiać niesamowitą przyrodę z Madagaskaru czy Ameryki Południowej. Oprócz krokodyli spotkamy tutaj iguany oraz żółwie lądowe. Wycieczka polecana dla rodzin z dziećmi. Park jest podzielony na 4 różne strefy tematyczne. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą aparatu!

Cena

 • dorosły ok. 30€
 • dzieci 2-12 lat ok. 20€

 
 
 

Agadir City Tour

Wycieczka po najpiękniejszych miejscach tego niezwykłego miasta jakim jest Agadir. W programie wjazd na zabytkowe wzgórze, XVI -wieczna Kasbah, skąd będziemy mieli piękny widok na całe miasto, wizyta w meczecie Mohammeda V Talborjt’a, miejscu jego spoczynku wraz z synami oraz wizyta na największym suku Souk El Hed. Na powierzchni ponad 120 tys. m2 znajdziemy tu wszystko co nada się na pamiątki z Maroka. Barwne przyprawy, owoce, warzywa. A oprócz tego biżuteria, garnki, wyroby ze skóry. Pamiętajcie by targować się podczas zakupów.

Cena

 • dorosły ok. 15€
 • dzieci 2-12 lat ok. 10€


 

Agadir + Croco Park

To połączenie wizyty w fascynującym Agadirze oraz w parku tematycznym Croco Park gdzie obejrzymy ponad 300 gatunków krokodyli.

Cena

 • dorosły ok. 60€
 • dzieci 2-12 lat ok. 40€


 

Legzira - łuki skalne

Wizyta w miasteczku Masa położonego na południe od Agadiru, w dorzeczu rzek Sus i Massa, wpadających do Oceanu Atlantyckiego. Zobaczymy Tiznit - miasto srebra i ceramiki, następnie zwiedzanie Medyny - Souk. Wizyta w warsztacie srebra - możliwość zakupów lokalnej biżuterii. Na koniec dnia zobaczymy słynne łuki skalne na plaży Legzira. To jedno z najchętniej fotografowanych miejsc w tej części Maroka. Pobliskie fale to nie lada atrakcje dla surferów. W cenie jest obiad na plaży.

Cena

 • dorosły ok. 55€
 • dzieci 2-12 lat ok. 45€


 

Marrakesz

W czasie tej wycieczki odwiedzimy jedno z najpiękniejszych miast w tej części Afryki. Z pewnością można tutaj poczuć prawdziwy klimat orientu spacerując wśród bazarów z pachnącymi przyprawami, mijając sprzedawców kolorowych ubrań czy zaklinaczy węży. W programie wycieczki m.in. wizyta w Ogrodach Menara z XII w. wpisanych na listę UNESCO. Zobaczymy też meczet i ogród Alkoutoubia, stare miasto - Bab Agnaou czy słynną dzielnicę żydowską Mellach.

Niesamowitym wspomnieniem będzie spacer po Medinie i wizyta na tradycyjnym souku. Zwiedzimy piękny pałac Bahia z XIX w., który budowali m.in. rzemieślnicy z Andaluzji. Na placu Jemaa El Fna gdzie koncentruje się życie miasta poznamy berberyjski koloryt z ulicznymi handlarzami i mnóstwem sklepików.
Na koniec dnia wizyta w zielarni z wyrobami z arganu. W programie pokazy produkcji oraz zakupy olejku arganowego. W cenie wycieczki obiad w restauracji.

Cena

 • dorosły ok. 70€
 • dzieci 2-12 lat ok. 50€


 

Essaouira

Piękne miasteczko, które stało się inspiracją dla wielu artystów – pisarzy czy piosenkarzy. Małe i wąskie uliczki tuz nad Atlantykiem tworzą niesamowity klimat. W programie wycieczki wizyta w porcie, zwiedzanie murów obronnych twierdzy z zabytkowymi armatami, spacer po unikatowej Medynie i stare miasto z XVIII w. wpisane na listę UNESCO oraz dzielnica żydowska Mellach. Po południu wizyta w warsztacie srebra, możliwość zakupów lokalnej biżuterii i na targu rybnym.

W drodze powrotnej odwiedzimy spółdzielnię pracy dla kobiet gdzie przewidziano zakupy wyrobów z Arganu, marokańskich rękodzieł  oraz degustacja miodu.

Cena

 • dorosły ok. 50€
 • dzieci 2-12 lat ok. 30€


 

Essaouira i Marrakesz

Połączenie zwiedzania Marakeszu i Essouiry z możliwością spędzenia czasu wolnego do późnych godzin wieczornych na placu Jemaa El Fna gdzie toczy się życie nocne miasta. Zaczynamy od miasta Essouira z portem rybackim oraz twierdzą, z której jedziemy do Marrakeszu. Nocleg w hotelu w Marakeszu, rano zwiedzanie ogrodów La Majoralle (tzw Ogrody Ives Saint Laurant). Pozostałe punkty jak w programie wycieczki jednodniowej. Wycieczka 2-dniowa. Cena zawiera śniadanie w hotelu.

Cena

 • dorosły ok. 150€
 • dzieci 2-12 lat ok. 80€


 

Paradise Valley

Wizyta w „malowniczej dolinie” położonej ok. 20 km od Agadiru. Jest uznawana za część rzeki Tamraght. Droga prowadzi przepięknym wąwozem przez Rajską Dolinę, mieniące się kolorami skały, porośnięte arganiami, tujami, bujne palmowe oazy, przez malownicze, berberyjskie wioski, rozproszone pośród zielonych przednóży Atlasu Wysokiego. Polecana osobom z dobrą kondycją fizyczną, szczególnie miłośnikom wspinaczki. Cechą charakterystyczną tego miejsca są zbiorniki wodne ze skalistym dnem i małe wodospady. Zanim dotrzemy do doliny, przejdziemy przez miasteczko Aourir w górach. W drodze powrotnej będziemy mieli możliwość zakupu produktów arganowych.

Cena

 • dorosły ok. 30€
 • dzieci 2-12 lat ok. 20€

 

Tamri Park - sandboarding na wydmach

Przejazd malowniczą drogą wzdłuż oceanu mijając po drodze plaże, klify, gaje arganowe. Następnie spacer w kanionie gdzie zrobimy piękne zdjęcia i na wydmach. To miejsce łączy ze sobą dwa niesamowite żywioły – piasek pustyni oraz ocean. Park Narodowy  Tamri to nie tylko ogromne połacie piasku ale także dom dla wielu gatunków ptaków, które żyją tylko w Maroku m.in. ibisy łyse. Szusowanie na desce po piasku będzie niesamowitym przeżyciem. Idealne miejsce na aktywne spędzenie dnia.

Cena

 • dorosły ok. 30€
 • dzieci 2-12 lat ok. 20€

 

Tamri Park + Paradise Valley

Połączenie wizyty w Paradise Valley z wizytą w Parku Narodowym Tamri z możliwością sandboardingu. W cenie obiad.

Cena

 • dorosły ok. 60€
 • dzieci 2-12 lat ok. 50€Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.