Maroko - wycieczki fakultatywne

 

MARAKESZ. CZERWONE MIASTO

Wycieczka fakultatywna w Maroko do Czerwonego Miasta, Stolicy Południa, najatrakcyjniejszego turystycznie miejsca w Maroku. Niezwykła atmosfera, andaluzyjska architektura, ogrody, labirynty ulic, największy w kraju, barwny suk. Droga do Marrakeszu, zwanego sercem i duszą Maroka, prowadzi przez niezwykle malownicze tereny Atlasu Wysokiego. W programie: Ogrody Menara, wpisane na Listę UNESCO, meczet Kutubia z XII w., symbol Marakeszu, Grobowce Saadytów i Pałac Bahia – przypominający Alhambrę. Tradycyjny marokański obiad w baśniowej scenerii Restauracji Bahia, a po nim spacer po największym w kraju suku, barwne kramy, mikro-warsztaciki tutejszych rzemieślników, wizyta w aptece berberyjskiej /orientalne przyprawy, pachnidła, kosmetyki, mydełka i in./ i Plac Dżema el Fna - miejsce magii i czarów, spotkanie kultury arabskiej z afrykańską: zaklinacze węży, akrobaci, hodowcy małpek, opowiadacze historii, cyrulik, wróżbici, gawędziarze i wielu innych.

Czwartek, 7:30 - 21:00. Cena 500 dhs/ ok 50 euro (w cenie obiad)

 

ESSAOUIRA. PORTUGALSKI MOGADOR

Biało–błękitna Essaouira, ze starówką wpisaną na Listę UNESCO, nazywana miastem wiatrów, muzyki gnaoua, miastem artystów, marokańskim Woodstok, stolica pięknej srebrnej biżuterii. Uwielbiana przez filmowców. Trasa prowadzi wzdłuż wybrzeża, przez dzikie lasy arganowe i tujowe. W Essaouirze wizyta w dawnym Porcie Timbouktu, Scala – ślady po obecności Portugalczyków, spacer uliczkami mediny, wizyta w atelier ze srebrem i czas wolny.

Piątek, 08:00 do 18:30.Cena: 390 dhs/ ok 39 euro

 

MAŁE SAFARI - MASSA I TIZNIT

Wyprawa samochodami terenowymi około 200 km na południe od Agadiru do PN Sus Massa. Podczas wyprawy zobaczymy krajobrazy typowe dla południa Maroka: wyschnięte koryta rzek, stepy, koryto rzeki z bujną, zieloną plantacją bananowców, piaszczyste, różowe wydmy – tzw. “Mała Sahara”, zapora wodna im. Jusufa ben Tachfina. Odwiedzimy jedną ze stolic srebra – Tiznit. Fantastyczny, domowy obiad berberyjski w wiosce Massa. Spacer wzdłuż koryta rzeki Massa, a potem czas wolny na dzikiej plaży w Sidi Ribat z pięknym klifowym brzegiem. Zachwyci nas autentyczne, południowe Maroko. Wycieczka fakultatywna dla rodzin dziećmi i nie tylko.

Poniedziałek, 08:00 - 17:30. Cena 550 dhs/ ok 55 euro (w cenie obiad)

 

TAFRAOUTE - TIZNIT ANTYATLAS

Piękna trasa w jedne z najstarszych gór świata - Antyatlas. To jeden z najbardziej autentycznych regionów Maroka. Wycieczka objazdowa oferuje na trasie niezwykłe formy skalne, ruiny kazb wtopionych w krajobrazy, malownicze zbocza usłane migdałowcami, uprawy tarasowe, zagubione wioski berberyjskie i ich serdeczni mieszkańcy. Postój w stolicy regionu, niewielkim, uroczym Tafraoute, słynącym z położenia pośrodku gór-głazów z różowego granitu. Ponadto wizyta w mieście Tiznit, słynącym z wyrobu srebrnej berberyjskiej biżuterii. To okazja do podpatrzenia życia typowego dla południa miasta Maroka. Wymarzona wycieczka dla miłośników pięknych krajobrazów.

Wycieczka trwa od 07:30 - 19:00. Cena: 490 dhs/ ok 44 euro (w cenie obiad)

 

CITY TOUR I CROCOPARK

Autokarowy spacer po kurorcie: wjazd na Kazbę, skąd roztacza się piękna panorama na zatokę, meczet Mohammeda V z zewnątrz, souk. Potem przejazd do Crocoparku, rezerwatu krokodyli nilowych a zarazem kilku pięknych ogrodów.

Niedziela, 14:00 - 18:00. Cena: 280 dhs/ ok 28 euro (w cenie bilet wstępu do Crocoparcu)

 

RAJSKA DOLINA.DOLINA MIODU

Wyjazd w godzinach porannych na północny-wschód Agadiru w kierunku Imouzzer. Droga prowadzi przepięknym wąwozem przez Rajską Dolinę, mieniące się kolorami skały, porośnięte arganiami, tujami, bujne palmowe oazy, przez malownicze, berberyjskie wioski, rozproszone pośród zielonych przednóży Atlasu Wysokiego. Spacer do czynnego w zimie wodospadu, nazywanego przez miejscowych „suknią” lub „welonem panny młodej”. Podczas wycieczki po Maroko istnieje także możliwość obejrzenia popisów śmiałków skaczących z dużej wysokości w dół wodospadu. Powrót na lunch.

Wycieczka trwa od 07:30 do 13:00.Cena: 280 dhs/ ok 28 euro

 


WIELBŁĄDY O ZACHODZIE SŁOŃCA. WYCIECZKA Z KOLACJĄ

Około dwugodzinna przejażdżka na przyjaznych wielbłądach przy zachodzącym słońcu przez wydmy porośnięte tamaryszkiem i eukaliptusami aż do rzeki Sus. Potem zapraszamy na wspólną biesiadę z daniami kuchni marokańskiej.

Codziennie, 17:30 - 21:30. Cena: 300 dhs/ ok 30 euro (w cenie kolacja z napojami)

 


FANTAZJA. WIECZÓR FOLKLORYSTYCZNY

Wykwintna kolacja marokańska pod namiotami. Podczas wieczoru folklor marokański, m.in. muzyka gnaoua, berberyjska, arabska, występy akrobatów, pokazy ognia, słynne popisy konnych jeźdźców zwane „Fantazją” i taniec brzucha.

Środa/Piątek 19:30 - 23:00. Cena: 400 dhs/ ok 40 euro (w cenie kolacja)

 


JAZDA NA WIELBŁĄDACH/KONIACH
Dla chętnych niezapomniana przejażdżka na wielbłądach lub koniach.

Codziennie/09:00; 11:00; 15:00/ Cena 250 dhs/ ok 25 euro

 


PRZEJAŻDŻKA NA QUADACH/BUGGY

Dla fanów mocniejszych wrażeń mamy propozycję jazdy na quadach lub buggy po pustyni.

Codziennie/08:30; 14:00/ Cena ok 750 dhs/ ok 75 euro

 

DELFINARIUM

Niezapomniana wyprawa w Maroko, zwłaszcza dla najmłodszych.

Worek; niedziela/10:15; 17:15/ Cena 250 dhs/ ok 25 euro

 

Podane wyżej opisy i ceny mają charakter informacyjny, program może ulec zmianie, o szczegóły należy pytać u rezydenta.