Krabi - wycieczki fakultatywne

Wycieczka Jungle Safari Premium

Wymagane odpowiednie ubranie do świątyni (zakryte ramiona i kolana). Wyjazd około godziny 7:30. Doskonała wyprawa dla miłośników zarówno kultury i zabytków, jak i pasjonatów przyrody. Pierwszym punktem jest niesamowita Świątynia Jaskini Tygrysa (Wat Tham Suea). Jest to jeden z najbardziej znanych klasztorów w południowej Tajlandii, gdzie mnisi żyją w pięknym otoczeniu naturalnych krajobrazów. Można tutaj podziwiać aż 120 posągów Buddy, a także ujrzeć odbite w skale odciski, które należą prawdopodobnie do samego Stwórcy. Największym wrażeniem od zawsze cieszy się złoty posąg Buddy, który góruje nad tym miejscem. Aby się do niego dostać należy pokonać aż 1237 schodów i wspiąć się aż 280 metrów nad poziom morza. Widok oferuje niesamowitą panoramę na lokalny las i ocean.
Następnie wizyta w tropikalnych lasach deszczowych Khaopra-Bangkhram, które są domem dla rzadkich gatunków ptaków. Krótki spacer przez namorzynowe i torfowiskowe lasy do Błękitnej Laguny i Szmaragdowego Basenu, gdzie można zażyć orzeźwiającej kąpieli w krystalicznie czystej wodzie. Tajski obiad w lokalnej restauracji i czas wolny.
Przejazd do obszaru Hot Springs do naturalnego, gorącego źródła wulkanicznego, które jest odwiedzane przez wielu Tajów. Owa kąpiel jest uważana za bardzo korzystną dla zdrowia i skóry. Temperatura słonej wody wynosi około 42 stopnie Celsjusza. Czas na relaks. Ok. godziny 17 transfer powrotny. Obiad w cenie wyjazdu.Wioska lokalna Koh Klang

Wyjazd ok. godziny 7. Obiad i lekkie śniadanie w cenie wycieczki. Krótka wyprawa, która pozwala zapoznać się z tradycyjnym, tajlandzkim życiem na wsi w malowniczym terenie Koh Klang. Wiejska wyspa zamieszkana jest głównie przez farmerów i ludzi trudniących się wyrobem rękodzieła. Ciekawostką jest to, że na wyspie nie ma świątyń buddyjskich, tylko 7 meczetów. Wyspa bierze udział w projekcie Community Based Tourism, który pozwala lokalnym społecznościom przyciągnąć turystów, przy jednoczesnym dbaniu o ekologię i promowaniu tzw. świadomego podróżowania. Pomimo małej turystyki na tych terenach, lokalne życie przebiega od wielu lat bez zmian.

Wczesnym rankiem, po odbiorze z hotelu, przejazd na lokalny targ w mieście Krabi, gdzie rolnicy sprzedają swoje świeże produkty. Następnie krótki spacer po Starym Mieście Krabi. W drodze do rzeki Krabi krótka wizyta w ,,sklepie śniadaniowym’’, nazywanym dim sum. Jest to lokalna nazwa miejsca, w którym miejscowa ludność chińsko-tajska podtrzymuje tradycję porannego rytuału nazywanego mniam-cha. Rzeka Krabi i otaczające ją lasy namorzynowe stanowią od wieków linię ratunkową dla rybołówstwa, drewna, czy ochrony przed burzami monsunowymi. Są także schronieniem dla wielu gatunków zwierząt, m.in. dla lokalnych małp, które zamieszkują brzegi rzeki. Rejs po rzece tajlandzką łodzią Longtail. Spotkanie z lokalnymi mieszkańcami, między innymi z budowniczymi łodzi na tych obszarach, rolnikami, którzy uprawiają ryż, czy artystami. Obiad na pływającej łodzi. Ok. godziny 15 transfer powrotny.Wyspy Hong i rejs lokalnymi łodziami Longtail

Obiad w cenie wycieczki. Wyjazd ok. godziny 9:30. Spokojny, relaksujący rejs tajskimi łodziami, który z jednej strony daje możliwość odpoczynku i plażowania, a z drugiej zwiedzanie archipelagu Ao Nang. Owa wyspa zaliczana jest do trzech najbardziej odwiedzanych turystycznie miejsc na Krabi.  Przyciąga krystalicznie czystą wodą i bujną przyrodą.
Przejście 800-metrową ścieżką edukacyjną, która znajduje się za plażą. Wokół niej można podziwiać bogatą faunę i florę, w której szczególnym okazem jest drzewo figowiec bengalski,  odgrywający ważną rolę w naukach buddystów. Interesująca na tym obszarze jest również obecność wielu rzadkich gatunków ptaków, które żyją tylko na tych wyspach. W tylnych częściach wyspy, do których można dostać się tylko łodziami, znajduje się słynna laguna Hong. Kiedyś była ona gigantyczną jaskinią, która wiele lat temu pod wpływem załamania stworzyła obecną formę skalną. Czas wolny na zrobienie zdjęć,  a także przystanek na pływanie, nurkowanie z rurką dla chętnych. Dużym atutem jest możliwość obejrzenia niezwykłych nietoperzy, które zamieszkują pobliskie namorzynowe laguny. W czasie wolnym możliwość odwiedzenia Pak Bia & Paradise Island. Obiad na lokalnej wyspie w formie tajskiego pikniku na plaży. Posiłek serwowany jest na bambusowych matach plażowych i przy niskich stolikach. Ok. godziny 17:30 transfer powrotny.Ao Nang i wycieczka na ,,4 wyspy’’

Wyjazd ok. godziny 11. Obiad w cenie wycieczki. Wyjazd przed godziną 12 daje możliwość spokojnego zjedzenia śniadania w hotelu. Ao Nang to popularny tajski kurort, który jest idealnym miejscem dla pasjonatów spektakularnych widoków na dzikie krajobrazy przyrody, ale także na naturalnie piaszczyste i białe plaże.
Rejs lokalną łodzią do słynnych wysp Krabi, nazywanych najczęściej ,,4 wyspami’’. Po drodze przystanki na oglądanie ciekawych atrakcji. Zwiedzanie Jaskini Księżniczki (Princess Cave), która znajduje się na plaży Phranang na półwyspie Railay. Wokół plaży jest mnóstwo wodnych barów umieszczonych na łódkach. Według lokalnej legendy jaskinię zamieszkiwał duch księżniczki, która zginęła na morzu. Następnie wizyta na wyspie Kurczaka (Chicken Island) w Koh Kai, która posiada charakterystyczne wzniesienie przypominające wyglądem głowę zwierzęcia. Możliwość obejrzenia w prowincji Krabi zjawiska nazywanego Talay Waek, czyli tzw. ,,podzielonego morza’’. Występuje ono podczas odpływu wody i tworzy piaszczysty brzeg, który umożliwia spacer wzdłuż naturalnej mierzei między wyspami Koh Kai, Koh Tup i Koh Mor. Obserwowanie zachodu słońca na malowniczej plaży Phra Nang, nazywanej też plażą księżniczki w towarzystwie szmaragdowej wody i egzotycznej przyrody. Obiad w stylu tajskim na matach plażowych i przy niskich stolikach z parasolami. W czasie wycieczki czas wolny na pływanie i nurkowanie z rurką. Ok. godziny 19 transfer powrotny.Lokalny targ i kuchnia południowej Tajlandii

Obiad i przekąski w cenie wycieczki. Wyjazd po południu, ok. godziny 16:30. Krótka, około czterogodzinna wycieczka, która pozwala poznać bardzo dokładnie lokalną kuchnię Tajlandii, a także podziwiać zabytki Krabi. Południowa Tajlandia składa się ze smukłego półwyspu, który rozciąga się aż do Malezji i bardzo różni się od reszty kraju, zarówno krajobrazem, jak i kulturą. Kuchnia tego obszaru ma swoje korzenie w przeszłości, kiedy to kupcy z Indii i Jawy opanowali te terytoria i wpływali do okolicznych portów. Ważnym owocem w lokalnej kulturze jest kokos, który jest wykorzystywany na różne sposoby. Pozyskiwane z niego mleko zagęszcza zupy i dania z curry, olej jest wykorzystywany do smażenia, a starty kokos służy jako przyprawa. Orzechy nerkowca i ananas również są lokalnymi przysmakami i stanowią bardzo znajomą część tutejszej kuchni. W czasie wycieczki uczestnicy biorą udział w wędrówce po najsłynniejszych zabytkach miasta w centrum, a także mają czas wolny na plaży. Wizyta w lokalnych targach, gdzie popularne dania inspirowane są kuchnią malezyjską i chińską. Ok. godziny 20 transfer powrotny.