Tunezja - wybrzeże wschodnie

  1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Tunezja
  3. Tunezja - wybrzeże wschodnie

Wybrzeże wschodnie Tunezji

Wybrzeże Wschodnie to prawdziwy raj dla wielbicieli kąpieli słonecznych, słonecznego wypoczynku i sportów wodnych. Niekończące się kilometry piaszczystego wybrzeża obmywane falami ciepłego Morza Śródziemnego tworzą prawdziwie rajski krajobraz. Nic dziwnego, że jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez turystów z całego świata.

Sprawdź najlepsze oferty wakacji na wschodnim wybrzeżu Tunezji!

Ładowanie...

Wybrzeże Wschodnie to najpopularniejszy i najczęściej odwiedzany rejon turystyczny Tunezji, znajdujący się nad lazurowymi wodami Morza Śródziemnego. Prawdziwa tunezyjska riwiera z największymi kurortami i miejscowościami takimi jak: Hammamet, Sousse, Port El Kantaoui czy Monastir, słynie z licznych, zielonych gajów oliwnych. Największym atutem są z pewnością niekończące się piaszczyste plaże połyskujące w promieniach gorącego słońca. Ale można tutaj odnaleźć także niezwykłe perły architektury, mistyczne zabytki i tajemnicze, urokliwe zakątki. Na wybrzeżu życie tętni całą dobę, a liczne restauracje, puby i kluby zapewnią szampańską zabawę do białego rana.
 
Stolicą tego regionu jest miasto Hammamet znajdujące się w urokliwym Przylądku Bon, zachwycające bogactwem bujnej roślinności, pełne kwitnących bugenwilli, hibiskusów, jaśminu i geranium oraz kaktusów i kordylin. Nic więc dziwnego, iż ta pełna kwiatów i zielonych drzewek oaza zyskała tytuł „Miasta Jaśminu”. Nieopodal centrum, w najmłodszej części miejscowości - Hammamaet Yasmine, umiejscowiona jest najokazalsza marina z najdłuższą w całej Tunezji plażą.
 
Wybrzeże Wschodnie jest mekką kultury afrykańskiej, zachwyca bogactwem perełek architektury oraz niezwykłymi zabytkami, w których wciąż drzemią widma zmiennych losów historii tych niezwykłych terenów. Zajrzyj do Monastiru, który jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast Tunezji. Zachwyci Cię tutaj budynek Ribatu oraz Wielki Meczet, a także niezwykłe mauzoleum rodziny Burgibów. Jeśli nadal czujesz niedosyt, z pewnością musisz zobaczyć leżące nieopodal „Perłę Sahelu”, jak nazywane jest Sousse – trzecie co do wielkości miasta w Tunezji oraz urokliwą miejscowość Port el Kantaoui. Wsród wąskich, urodziwych zabudowań odnajdziesz zabytki architektury islamskiej, tajemnicze katakumby oraz ekskluzywną przystań jachtową.

Mapa - Tunezja - wybrzeże wschodnie

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Tunezja - wybrzeże wschodnie