Tunezja - wybrzeże wschodnie

  1. Biuro podróży EXIM tours
  2. Tunezja
  3. Tunezja - wybrzeże wschodnie

Sprawdź najlepsze oferty wakacji na wschodnim wybrzeżu Tunezji!

Ładowanie...

Wybrzeże wschodnie Tunezji

Wybrzeże Wschodnie Tunezji to prawdziwy raj dla wielbicieli kąpieli słonecznych, słonecznego wypoczynku i sportów wodnych. Niekończące się kilometry piaszczystego wybrzeża obmywane falami ciepłego Morza Śródziemnego tworzą prawdziwie rajski krajobraz. Nic dziwnego, że jest to jeden z najczęściej wybieranych kierunków przez turystów z całego świata.

Wybrzeże Wschodnie to najpopularniejszy i najczęściej odwiedzany rejon turystyczny Tunezji, znajdujący się nad lazurowymi wodami Morza Śródziemnego. Prawdziwa tunezyjska riwiera z największymi kurortami i miejscowościami takimi jak: Hammamet, Sousse, Port El Kantaoui czy Monastir, słynie z licznych, zielonych gajów oliwnych. Największym atutem są z pewnością niekończące się piaszczyste plaże połyskujące w promieniach gorącego słońca. Ale można tutaj odnaleźć także niezwykłe perły architektury, mistyczne zabytki i tajemnicze, urokliwe zakątki. Na wybrzeżu życie tętni całą dobę, a liczne restauracje, puby i kluby zapewnią szampańską zabawę do białego rana.
 
Stolicą tego regionu jest miasto Hammamet znajdujące się w urokliwym Przylądku Bon, zachwycające bogactwem bujnej roślinności, pełne kwitnących bugenwilli, hibiskusów, jaśminu i geranium oraz kaktusów i kordylin. Nic więc dziwnego, iż ta pełna kwiatów i zielonych drzewek oaza zyskała tytuł „Miasta Jaśminu”. Nieopodal centrum, w najmłodszej części miejscowości - Hammamaet Yasmine, umiejscowiona jest najokazalsza marina z najdłuższą w całej Tunezji plażą.
 
Wybrzeże Wschodnie jest mekką kultury afrykańskiej, zachwyca bogactwem perełek architektury oraz niezwykłymi zabytkami. Wciąż drzemią w nich widma zmiennych losów historii tych niezwykłych terenów. Zajrzyj do Monastiru, który jest uważany za jedno z najpiękniejszych miast Tunezji. Zachwyci Cię tutaj budynek Ribatu oraz Wielki Meczet, a także niezwykłe mauzoleum rodziny Burgibów. Jeśli nadal czujesz niedosyt, z pewnością musisz zobaczyć leżące nieopodal „Perłę Sahelu”, jak nazywane jest Sousse – trzecie co do wielkości miasta w Tunezji oraz urokliwą miejscowość Port el Kantaoui. Wsród wąskich, urodziwych zabudowań odnajdziesz zabytki architektury islamskiej, tajemnicze katakumby oraz ekskluzywną przystań jachtową.

Ribat, Monastir

Ribat, Monastir

Port El Kantaoui, Sousse

Port El Kantaoui, Sousse

Ile kosztuje 10-dniowy pobyt w Tunezji?
Co to jest Tunezja kontynentalna?
Co jest zabronione w Tunezji?
Co jest nielegalne w Tunezji dla turystów?

Mapa - Tunezja - wybrzeże wschodnie

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Tunezja - wybrzeże wschodnie