Druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Na Sardynii warte zobaczenia są warowne wieże obserwacyjne, które pochodzą z połowy II tysiąclecia przed Chrystusem. Na wyspie znajduje się ich około 7000. Budowane były bez użycia zaprawy z ociosanych kamieni przez zasiedlającą Sardynię od ok XVII do ok. II w p.n.e. cywilizację nazywaną nuragijską. Warto odwiedzić Cagliari stolicę Sardynii, która położona jest nad Zatoką Aniołów, gdzie na starym mieście znajduje się XIII-wieczna katedra Santa Maria z pięknymi płaskorzeźbami i Torre dell’Elefante (Wieża Słonia). Z Monte Urpinu roztacza się wspaniały widok na miasto i okolicę.

Cagliari to stolica wyspy, znana jest ze swojego kolorytu i różnorodności. Widać to po architekturze różnych dzielnic. Dzielnica Castello ufortyfikowana średniowieczna część położona na wzgórzu. Znajduje się Bastion San Remy – jeden z symboli miasta. Natomiast Centro Storico to najstarsza dzielnica miasta, której centralnym miejscem jest  brukowana Via Roma. W dzielnicy Stampace zobaczymy największe zabytki miasta, liczne kościoły i muzea. Na odpoczynek możemy wybrać sobie jedną z licznych kafejek.

Cagliari położone jest na siedmiu różnych wzgórzach, które jedno z nich zajmuje zamek San Michele. Okres jego powstania przypada na około X wiek. Obecnie to wyjątkowe miejsce odbywają się czasowe  wystawy. Jednak tym, co przyciąga najbardziej, jest pobliski park.Aby odpocząć od upałów warto wybrać się do Muzeum Archeologicznego, którego najcenniejszą kolekcją są znaleziska z czasów tajemniczej cywilizacji nuragijskiej, pochodzące z wykopalisk na terenie całej Sardynii.W pobliżu miasta znajduje się jedna z najpiękniejszych plaż na wyspie, plaża Poetto z drobnym piaskiem. Polecana jest sympatykom dobrej głośnej zabawy, wszystko to dzięki wielu lokalom na brzegu.

Jeśli zdecydujemy się opuścić stolicę wyspy warto odwiedzić Alghero położone na zachodnim wybrzeżu. W oryginalnej architekturze miasta widać silne wpływy katalońskie, co jest dziedzictwem czasów, kiedy na Sardynii panowali Hiszpanie. Koniecznie należy wybrać się na wycieczkę wybrzeżem Costa Smeralda. Ten kilkunastometrowy odcinek wyspy uchodzi za najpiękniejszy na Sardynii. Oprócz wspaniałych plaż, błękitnego morza znajdują się wspaniałe kurorty m.in. Porto Cervo, Cala di Volpe i Romazzino - gdzie międzynarodowe elity ze świata mody i filmu tradycyjnie spędzają wakacje.

Kanion Su Gorropu niecałe 5 m, dookoła otaczają go zbocza mające ponad 500 m wysokości. Położony jest w najwyższych górach Sardynii – Gennargentu, na terenie Parku Narodowego Parco Nazionale del Golfo di Orsoei e del Gennargentu. Na pierwszy odcinek można wybrać się z dziećmi. Dalej polecana jest wyprawa z jeepami.

Obszar w miejscu docelowym - Sardynia

Mapa - Sardynia

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Sardynia