1. Biuro podróży EXIM tours
 2. Blog
 3. Bahrajn – ekscytujący nowy kierunek

Jedź na wakacje tam, gdzie jeszcze nikt nie był! Niepowtarzalna okazja tylko z EXIM tours

Wtorek, 14.5.2024

Jedź na wakacje tam, gdzie jeszcze nikt nie był! Niepowtarzalna okazja tylko z EXIM tours

Mamy dla Was coś naprawdę wyjątkowego! EXIM tours jeszcze bardziej otwiera się na świat z nowym, ekscytującym kierunkiem – Bahrajnem. Od teraz możesz z nami udać się do tej dotychczas nieznanej perły orientu bezpośrednim przelotem z Katowic. To pierwsza taka okazja w Polsce i niepowtarzalna możliwość odkrycia „nowego” lądu!

Sprawdź nasze ekskluzywne oferty wakacji w Bahrajnie!

Ładowanie...

O tym przeczytasz w naszym artykule

Pionierska wyprawa do nieodkrytego Bahrajnu

Egipt, Dubaj i Oman już zwiedzone? Czas na nową przygodę w Bahrajnie! Jeśli pierwszy raz słyszysz tę nazwę – nic dziwnego. To mało znany kierunek, który dopiero zaczyna stawiać na turystykę. Niewielkie, wyspiarskie państwo Zatoki Perskiej jest prawdziwym skarbem dla miłośników orientu, przepychu i niepowtarzalnych przeżyć. 

Gotowi na odkrycie tego orientalnego klejnotu? 

Bahrajn – tajemniczy klejnot Bliskiego Wschodu

Jak przystało na bogatego przedstawiciela Bliskiego Wschodu, Bahrajn stanowi połączenie pustynnego krajobrazu, ciepłego morza, pięknych plaż, nowoczesnej zabudowy oraz zabytków sprzed kilku tysięcy lat. Słońce świeci tu cały rok, a temperatura rzadko spada poniżej kilkunastu stopni. Zimą odpoczniesz tu od polskiej szarugi, a latem wygrzejesz się za wszystkie czasy!

O atrakcjach Bahrajnu można by napisać całą książkę. Nie chcemy tutaj zanudzać, więc pozwoliliśmy sobie na wymienienie tylko garstki topowych atrakcji turystycznych i kulturowych regionu:

 • Fort Al-Qal'at al-Bahrain – ruiny starożytnego miasta sprzed około 4 tys. lat, 

 • Fort Szejka Salmana bin Ahmeda Al-Fateha – więzienie, które z czasem zostało przekształcone w siedzibę władców kraju, a dziś funkcjonuje jako muzeum,

 • charakterystyczny budynek World Trade Center w stolicy Manama oraz inne nowoczesne drapacze chmur,

 • meczet Al Khamis – jeden z najstarszych meczetów arabskiego świata,

 • wielki meczet Al-Fateh w Manamie – jeden z największych na świecie i najpotężniejszy w Bahrajnie obiekt sakralny,

 • Bahrain International Circuit – tor, na którym odbywają się wyścigi Formuły 1 (dostępny do zwiedzania pomiędzy wydarzeniami),

 • nowoczesne Muzeum Narodowe Bahrajnu,

 • 400-letnie Drzewo Życia Sharajat-al-Hayat rosnące na środku pustyni,

 • sztuczne wyspy Amway, podobne do tych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ze świetnymi plażami i luksusowym Pływającym Miastem,

 • dziedzictwo tradycji połowu pereł w Muharraq Heritage Valley z polami wylęgowymi ostryg i zabytkowymi domami bogatych kupców.

W kulturze Bahrajnu widoczne są wpływy arabskie, perskie i brytyjskie. Dumni mieszkańcy chętnie chwalą się przyjezdnym swoimi tradycjami – tańcem, rzemiosłem, muzyką i kuchnią, która zawiera spore ilości ryb, owoców morza, aromatycznych przypraw i ryżu. Będąc na miejscu, trzeba obowiązkowo spróbować lokalnej kawy, która w naszej subiektywnej opinii może być jedną z najlepszych na świecie.

Warto zaznaczyć, że Bahrajn jest w czołówce najbezpieczniejszych krajów świata, wykazującym się dużą otwartością na turystów. 

Fort Al-Qal'at al-Bahrain

Fort Al-Qal'at al-Bahrain

Bahrain International Circuit

Bahrain International Circuit

Drzewo Życia, Bahrajn

Drzewo Życia

Przygoda na nieznanej wyspie

Na tej wyspie kontrastów czeka na Ciebie więcej atrakcji niż tylko zwiedzanie zabytków. Miłośnicy aktywnego wypoczynku docenią Bahrajn za takie możliwości niezapomnianych przeżyć jak m.in.:

 • nurkowanie między wrakami zatopionych statków,

 • windsurfing,

 • safari po pustyni,

 • szaleństwo na torach kartingowych,

 • kąpiele w basenach,

 • gra w kręgle,

 • spędzenie dnia w parku rozrywki Adhari,

 • wycieczki po Bahrajnie lub okolicznych wyspach,

 • rodzinna zabawa w parku wodnym Lost Paradise,

 • wypoczynek na publicznych plażach,

 • rejsy ekskluzywnymi jachtami,

 • przyrodnicze wycieczki do rezerwatu Al Areen Wildlife Park goszczącego ciekawe gatunki egzotycznych roślin i ptaków,

 • uczestniczenie w licznych wydarzeniach, które pozwalają zagłębić się w lokalnej kulturze, np. Bahrański Festiwal Kultury i Sztuki oraz Festiwal Dziedzictwa,

 • zabawa do rana w klubach nocnych, na dyskotekach i festiwalach muzycznych organizowanych w większych miastach kraju.

Podróż do serca Zatoki Perskiej z EXIM tours to gwarancja profesjonalnej, bezpiecznej i  bezproblemowej organizacji wypoczynku. My zajmujemy się formalnościami, pozwalając Ci skupić się na tym, co w podróżach najważniejsze – gromadzeniu doświadczeń. A jeśli oprócz wspomnień lubisz też zbierać materialne pamiątki, sprawdź, co warto przywieźć z Bahrajnu:

 • kolorowe bransoletki, zdobione pierścionki i perłową biżuterię,

 • orientalne przyprawy – cynamon, sól morską, kardamon lub unikalną mieszankę charakterystyczną dla lokalnej kuchni (baharat),

 • przepiękne, barwne tkaniny lub wykonane z nich gotowe produkty – przewiewne suknie (abaya) lub orientalne poszewki na poduszki.

Flamingi w Al Areen Wildlife Park, Bahrajn

Flamingi w Al Areen Wildlife Park

Przyprawy na targu (souk) w Bahrajnie

Przyprawy na targu (souk) w Bahrajnie

Wyrusz z nami do perły orientu

Choć Bahrajn to najmniejszy kraj Zatoki Perskiej, zdecydowanie nie grozi Ci w nim nuda. Nie musisz jednak wierzyć nam na słowo. Jeśli chcesz odkryć ten zakątek świata na własną rękę, zanim zrobią to Twoi znajomi, skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy Ci więcej informacji na temat oferty i możliwości rezerwacji podróży. 

Kolejne artykuły

Wciąż nie masz zaplanowanego urlopu i gorączkowo głowisz się, gdzie na wakacje w sierpniu? Jeszcze nie jest zbyt późno, żeby coś zarezerwować – dla siebie, paczki przyjaciół lub całej rodziny. Przygotowaliśmy kilka propozycji na udany sierpniowy urlop na każdą kieszeń. Przejdźmy więc od razu do rzeczy!
Jeśli „Pożegnanie z Afryką” brzmi znajomo, zapewne zaciekawi Cię fakt, że autorka tej książki, Karen Blixen, mieszkała właśnie w Kenii – i to całkiem długo, bo aż przez 17 lat swojego życia. Jej głównym zajęciem nie było wówczas pisanie książek, a… uprawa kawy. Jednak dziś nie żegnamy się z Afryką, lecz przeciwnie – witamy się z nią, podróżując w głąb Kenii z ciekawostkami, które przybliżą Ci ten fascynujący kierunek.
Wolisz góry czy morze? Aktywny wypoczynek, całodniowe zwiedzanie, czy błogi relaks? Często szukamy takich atrakcji za granicą, lecz okazuje się, że Polska jest obfita we wszystkie z tych opcji. Jeśli teraz zastanawiasz się, gdzie na weekend w Polsce, czytaj dalej! Mamy dla Ciebie ciekawe propozycje kierunków na krótki wypoczynek, które pozwolą Ci doświadczyć czegoś nowego bez wydawania czasu i pieniędzy na zagraniczne podróże.
Marzysz o przeżyciu wakacji na wyspie, gdzie zapomnisz o troskach i obowiązkach codzienności? Wybierz się z nami w podróż po najpiękniejszych wyspach świata. Którą z nich odwiedzisz w pierwszej kolejności?
Pytanie „dokąd wybrać się w podróż poślubną?” potrafi spędzać sen z powiek. Dlatego dziś mamy dla Was ciekawe propozycje romantycznych kierunków na każdą kieszeń.
Większość starożytnych cudów świata już dawno nie istnieje, a ich miejsce zajęły współczesne cuda. W ofercie EXIM tours znajdziesz opcje na wygodne zwiedzenie wielu z tych unikalnych na skalę globalną obiektów.