Gran Canaria – wakacje

Gran Canaria to idealne miejsce na wakacje w Hiszpanii. Malownicza wyspa tętni życiem o każdej porze roku, a turystów przyciąga tam łagodny klimat i słoneczna pogoda. Wakacje na Gran Canarii to propozycja zarówno dla miłośników plażowania, jak i fanów pieszych wędrówek lub sportów wodnych.

Sprawdź nasze oferty wakacji na Gran Canarii!

Ładowanie...
Gran Canaria to część archipelagu Wysp Kanaryjskich. Wyspa leży niedaleko wybrzeży Afryki, na wodach Oceanu Atlantyckiego. Za sprawą zróżnicowanego klimatu i krajobrazu nazywana jest „kontynentem w miniaturze”. Krajobraz Gran Canaria to mieszanka wulkanicznych szczytów, urokliwych dolin z bujną roślinnością oraz gorących wydm przyniesionych razem z południowymi wiatrami wiejącymi prosto z Sahary.

Wyspa zajmuje 1600 km² powierzchni i jest bogata w liczne pomniki przyrody, takie jak masyw górski wulkanicznego pochodzenia z najwyższym szczytem – Pico de las Nieves. W krajobrazie wyspy nie brakuje również przepięknych nadmorskich klifów oraz przepięknej i licznej roślinności. Gran Canaria dzieli się na dwie części: południową, sprzyjającą plażowaniu, oraz północną – bardziej zieloną, z licznymi historycznymi miasteczkami.
  
Gran Canaria baner

6 powodów, dla których warto spędzić wakacje na Gran Canarii

  • Doskonała pogoda: wyspa słynie z łagodnego, subtropikalnego klimatu przez cały rok, co czyni ją idealnym miejscem na wakacje o każdej porze roku.
  • Plaże: Gran Canaria szczyci się pięknymi plażami o złotym piasku i kryształowo czystej wodzie, które zapewniają relaksujące dni na słońcu.
  • Raj dla aktywnych: wyspa oferuje bogactwo aktywności na świeżym powietrzu, takich jak wędrówki po górach, jazda na rowerze, nurkowanie czy surfowanie.
  • Niesamowite widoki: piaszczyste plaże, górzyste tereny... Gran Canarię cechuje różnorodność krajobrazów, które zachwycą najbardziej doświadczonego podróżnika.
  • Bogata kultura i historia: Gran Canaria ma bogatą historię i dziedzictwo kulturowe, które można odkrywać dzięki licznym muzeom, zabytkom i tradycyjnym wioskom.
  • Jedzenie: Gran Canaria to także wyjątkowa kuchnia łącząca wpływy hiszpańskie, afrykańskie i latynoamerykańskie. Niezapomniane doznania smakowe gwarantowane!
Gran Canaria

Gran Canaria

Puerto de Mogan, Gran Canaria

Puerto de Mogan

Wybrzeże Gran Canarii

Wybrzeże Gran Canarii

Najczęściej zadawane pytania

Kiedy najlepiej polecieć na Gran Canarię?
Ile kosztuje pobyt na Gran Canarii?
Na co trzeba uważać na Gran Canarii?
Z czego słynie kuchnia Gran Canarii?
Ile trwa lot z Polski na Gran Canarię?
Kiedy jest najtaniej na Gran Canarii?
Czy są bezpośrednie loty na Gran Canarię?
Ile jest lotnisk na Gran Canarii?
Co wybrać: Teneryfę czy Gran Canarię?

Mapa - Gran Canaria

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Gran Canaria