Hurghada - wycieczki fakultatywne

KAIR

Wycieczka zaczyna się ok. 01:30 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. W Kairze zwiedzamy: Gizę – 3 Wielkie Piramidy Faraonów: Cheopsa, Chefrena i Mkerynosa. Nieopodal największy posąg świata – Sfinks. Następnie wizyta w wytwórni esencji perfumeryjnych. Obiad (napoje dodatkowo płatne). Kolejnym punktem programu jest Muzeum Kairskie ze skarbami z grobowca Tutanchamona, rejs motorówką po Nilu (ok.30 minut – płatny 6 USD).

CENA

 • Dorosły – ok 100 USD
 • Dziecko – ok 45 USD

 


KAIR SAMOLOTEM

Wyjazd ok. 04:30 rano. Suchy prowiant. Zwiedzamy: Muzeum Kairskie, Gizę - 3 Wielkie Piramidy i Stary Kair. Obiad w cenie wycieczki (napoje dodatkowo płatne). Powrót ok. godz. 20:30.

CENA

 • Dorosły – ok 310 USD
 • Dziecko – ok 280 USD

 


LUXOR

Wycieczka zaczyna się ok. 05:00 rano. Śniadanie w formie suchego prowiantu. Przejazd przez pustynię, podziwianie widoków, następnie podróż wzdłuż Nilu, gdzie można obserwować codzienne życie rolników egipskich. Program w Luksorze: Świątynia w Karnaku (aleja Sfinksów, sala hypostylowa), Dolina Królów (grobowce władców z okresu Nowego Państwa Egipskiego), Świątynia Królowej Hatszepsut, Kolosy Memnona, fabryka alabastru. Rejs motorówką po Nilu (ok. 30 minut – płatna 6 USD ). W cenie wycieczki obiad (napoje dodatkowo płatne).

CENA

 • Dorosły – ok 100 USD
 • Dziecko – ok 45 USD

 


CITY TOUR

Wyjazd z hotelu ok 14:30. Przejazd do starego centrum miasta Hurghady – El Dahar. Wizyta w kaplicy koptyjskiej. Następnie zwiedzanie Akwarium Morskiego (wstęp ok. 3 USD). Nowa Marina – port jachtowy. Meczet (wejście płatne 1 USD). Wizyta w orientalnej kawiarni – shisha (1 napój gratis). Panorama Hurghady z nabrzeża. Wizyta w sklepie wolnocłowym. Możliwość zakupów w wytwórni olejków perfumowanych.

CENA

 • Dorosły – ok 15 USD
 • Dziecko – ok 10 USD

 


FUN SAFARI

Wyprawa na pustynię wschodnią. Przejażdżka jeepami, quadami, spiderami. Zwiedzanie wioski beduińskiej, poczęstunek herbatką i fajką wodną, przejażdżka wielbłądami.

CENA

 • Dorosły – ok 50 USD
 • Dziecko - ok 20 USD


 

SAFARI DISCOVERY

Około południa wyjazd jeepami na pustynię do bazy wypadowej. Jazda na quadach – ok. 40 min. Przejażdżka spider jeep carami (czterokołowe otwarte samochody terenowe – 4 osoby w jednym aucie). Przejazd do wioski beduińskiej. Krótka przejażdżka na wielbłądach. Następnie zwiedzanie wioski. Poczęstunek herbatą i kawą. Powrót do bazy wypadowej. Dla wszystkich, którzy zdążyli już zgłodnieć czeka kolacja, a podczas kolacji prawdziwe beduińskie pieczywo oraz przepyszne specjały egipskiej i beduińskiej kuchni a także zimne napoje. Wieczorem oglądanie gwiazd przez teleskopy, muzyka i folklor egipski - derwisz i tancerka brzucha. Powrót wieczorem.

CENA

 • Dorosły – ok 70 USD
 • Dziecko – ok 30 USD

 


QUAD SAFARI

Dwugodzinna jazda czterokołowymi motorami po pustyni. Przejażdżka na wielbłądach. Odpoczynek w wiosce beduińskiej, herbata, fajka wodna. Grillowana kolacja, wieczór folklorystyczny. Wycieczka trwa od ok. godziny 13.00 do godziny 20.00.

CENA

 • ok 50 USD

 


RAJSKA WYSPA

Całodzienna, relaksująca wycieczka na bajeczną prywatną plażę Paradise. Łagodne piaszczyste zejście do morza jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wyjazd ok. godziny 08.00, snurkowanie przy pięknych rafach koralowych, zejście na plażę – czas na odpoczynek w cieniu palmowych parasoli. Przepyszny obiad w formie bufetu (napój bezalkoholowy i woda do obiadu w cenie). Przed wypłynięciem w porcie otrzymują Państwo sprzęt ABC do snurkowania.

CENA

 • Dorosły – ok 55 USD
 • Dziecko – ok 25 USD

 


MAHMYA

Rejs na wyspę, która jest częścią Narodowego Parku Podwodnego. Relaks na bajecznej, prywatnej plaży Mahmya. Podziwianie zachwycającego pięknem w widoku: lazuru morza i białych piasków plaży. Możliwość snurkowania – sprzęt w cenie. Łagodne piaszczyste zejście do morza jest doskonałym miejscem dla rodzin z dziećmi. Wypłynięcie z portu ok. godziny 09.00, zejście na plażę – czas na odpoczynek w cieniu palmowych parasoli. Przepyszny obiad w formie bufetu (bezalkoholowy napój oraz woda do obiadu w cenie). Powrót późnym popołudniem.

CENA

 • Dorosły – ok 95 USD
 • Dziecko – ok 45 USD

 


SHARM EL NAGA

Sharm El Naga to idealne miejsce dla fanów snurkowania oraz dla osób, które mają chorobę morską, a chciałyby podziwiać podwodny świat. Jest to dziewiczy Podwodny Park Krajobrazowy, obszar raf Morza Czerwonego nieskażony działalnością człowieka i przez to zachowujący przepiękne formy koralowców i ogrom ciekawych ryb. Przejeżdżamy na teren parku, tam wypożyczamy sprzęt (ABC: płetwy, rurka i maska wliczone w cenę). Jesteśmy na piaszczystej plaży z parasolami i łagodnym wejściem do morza. Z tego miejsca podpływamy na wspaniałe tereny podwodnego świata łąk koralowców z ich mieszkańcami. Podziwiamy urzekającą florę i faunę. Obiad i napoje do obiadu w cenie. Powrót do Hurghady.

CENA

 • Dorosły – ok 55 USD
 • Dziecko – ok 25 USD

 POLSKIE CENTRUM NURKOWE

Niesamowite przeżycie odkrycia najpiękniejszych raf koralowych, w sprzęcie nurkowym, pod opieką polskich instruktorów. Oferujemy programy dla amatorów, jak i doświadczonych nurków.
1. Na Pierwszy Raz - nurkowanie intro - 65 USD
Całodniowa wycieczka, dwie sesje nurkowe z instruktorem – nurkowanie z łodzi na wodach otwartych.
2. A jeśli się spodoba - kurs Open Water Diver
Czterodniowy kurs zakończony certyfikatem największej amerykańskiej organizacji nurkowej na świecie PADI – 250 USD + 40 USD (certyfikat) + 40 USD (obowiązkowy podręcznik).
3. Dla doświadczonych – daily diver
Dwa nurkowania na wodach otwartych z łodzi 45 USD + 10 USD za sprzęt. Pakiety: 3 dni nurkowe –115 USD, 5 dni nurkowych–180 USD. Sprzęt płatny dodatkowo 10 USD za dzień.

 


ŁÓDŹ PODWODNA

Interesująca wycieczka, dzięki której będziemy mieli możliwość podziwiania wspaniałych raf koralowych Morza Czerwonego – krótki rejs w kierunku raf, następnie przejście do przestronnego, klimatyzowanego pomieszczenia znajdującego się w pod pokładem (ok. 2 m pod wodą). Znajdują się tam panoramiczne okna pozwalające obserwować niewiarygodne życie podwodne. Wycieczka trwa ok. 2 godziny.

CENA

 • Dorosły – ok 45 USD
 • Dziecko – ok 15 USD

 


AKWARIUM MORSKIE

Wizyta w największym w Hurghadzie akwarium morskim, otwartym w 2015 roku. Dzięki potężnym panoramicznym szybom oraz przeszklonym tunelom można poczuć się jak w toni morskiej. Akwarium szczyci się kilkoma wielkimi rekinami oraz płaszczkami, a także żółwiami morskimi. W ogrodzie znajdującym się na terenie akwarium jest mini zoo, gdzie można podziwiać rożne gatunki gadów oraz ptaków. Polecane zwłaszcza dla rodzin z dziećmi.

CENA

 • Dorosły – ok 55 USD
 • Dziecko – ok 25 USDODNOWA BIOLOGICZNA

Ok 2,5 godzinny relaks w eleganckim SPA zawiera: pobyt w saunie, łaźni parowej, łaźni tureckiej (peeling rękawicą i pianą + delikatny masaż), kąpiel w jaccuzzi oraz 50 minut masażu całego ciała. Podczas pobytu w cenie: woda mineralna, soki owocowe, kawa lub herbata. Spa w trakcie pobytu zapewnia: ręczniki, szlafrok, kapcie.

CENA

 • Ok 55 USD

Powyższa lista wycieczek ma jedynie charakter informacyjny i w świetle prawa nie stanowi oferty handlowej Biura Podróży EXIM SA. Szczegółowych informacji o wycieczkach fakultatywnych organizowanych przez naszego kontrahenta lokalnego udziela rezydent na miejscu. Wyżej podane ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie.