Hurghada- wycieczki i wakacje

Hurghada to najprawdziwszy, turystyczny kurort nad brzegiem Morza Czerwonego. Najważniejsze z jej dzielnic to: Dahar – najstarsza część miasta, w której przy Dahar Square wciąż działa największy, egzotyczny bazar, Sakala – stanowiąca obecnie żywe centrum miasta, oraz Memsza i nowa Marina - obie z przybrzeżnymi deptakami, mnóstwem restauracji, barów i sklepów z pamiątkami.

 

Hurghada jest rozrywkowym centrum Egiptu i tętni życiem całą dobę. Mnóstwo tu restauracji, klubów i pubów, prześcigających się w ofertach na ciekawe, wieczorowe atrakcje. Warto zajrzeć do jednej z dyskotek. Wśród tych najbardziej polecanych znajdziecie Papas Beach Party, Ministry of Sound, Hed Candi, a także Calypso.

Hurghada na wczasy to także kurort idealny dla rodzin z dziećmi. Odnajdą tu ciekawe propozycje animacji czasu wolnego, bezpieczne plaże z drzewami palmowymi i łagodnym zejściem do wody oraz bogatą ofertę fantastycznych parków wodnych.

Większość hoteli posiada prywatne plaże, zaopatrzone w leżaki, ręczniki i parasole. Kąpiele słoneczne podczas wakacji w Hurghadzie warto urozmaicić krótkim rejsem do pasa raf koralowych i spróbować snurkowania. Ciepła i przejrzysta woda Morza Czerwonego sprawia, że rafa i cały jej ekosystem zdaje się być dostępny na wyciągnięcie ręki, choć w rzeczywistości jest on zanurzony na kilka metrów pod powierzchnią wody.

Zwiedzając miasto warto zobaczyć najstarszy w Hurghadzie  meczet oraz Kościół Koptyjski, a także wybrać się do Grand Aquarium lub delfinarium.

Obszar w miejscu docelowym - Hurghada

Mapa - Hurghada

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Hurghada