Sharm El Sheikh

Sharm El Sheikh to leżąca na jedwabnym szlaku starożytna osada. Niegdyś znana z handlu miedzią i turkusem, dziś jest słynnym, globalnym kurortem. W otoczeniu strzelistych gór Synaj, nad ciepłym Morzem Czerwonym, tu gdzie piękna pogoda trwa 300 dni w roku - odpoczywaj i baw się do białego rana!
 
Sharm El Sheikh rozciąga się na przestrzeni 40 km. wzdłuż Riwiery Morza Czerwonego, pomiędzy trzema pomnikami przyrody: Parkiem Narodowym Świętej Katarzyny, Parkiem Narodowym Ras Muhammad oraz Rezerwatem Nabq. Zabudowania tworzą niewielkie kompleksy komfortowych willi w otoczeniu zieleni, wokół których skupiona jest nowoczesną  infrastruktura sklepów, restauracji, basenów i ogrodów. Miejscowość można podzielić na trzy główne części: wysunięte na południe Old Market i Hadaba, nie zasypiające nigdy centrum Naama Bay oraz nowoczesną i najnowszą część miasta - Nabq.
 
Choć lwią część wybrzeża w Szarm el-Szejk zajmują podwodne rafy koralowe, to plaże i ciepłe wody Morza Czerwonego wabią nie tylko nurków. Zimą woda w morzu ma temperaturę 21°C, dlatego zawsze chętnie przyjeżdżają tu plażowicze i wielbiciele dobrej zabawy. Zbudowany od zera, turystyczny kurort zdobył sobie tak dużą popularność, że w ciągu ostatnich dwudziestu lat rozrósł się z kilkudziesięciu do ponad 500 hoteli. Stałymi bywalcami zostali turyści z całego świata, wśród nich nawet szefowie państw, prezydenci, politycy i bogacze.
 
Aktywne wakacje można tu spędzić na wiele różnych sposobów. Wśród atrakcji turystycznych kurortu nie brakuje letnich dyskotek i muzycznych klubów, są też restauracje i luksusowe, sieciowe kasyna. Dostępne są delfinaria i ogromne pola golfowe, korty tenisowe i porty dla jachtów. Dużym powodzeniem cieszy się aquapark centrum rozrywkowe "Z Tysiąca i Jednej Nocy", dające arabskie i beduińskie przedstawienia.

Zatoka Starca, jak tłumaczone jest Sharm El Sheikh, to raj również dla miłośników natury. Warto się wybrać do Parku Narodowego Ras Muhammad, do obserwatorium rekinów i jednej z najcudowniejszych raf koralowych na świecie. Można tu podziwiać ponad 150 unikatowych gatunków koralowców, a także żyjące wśród nich niezwykłe gatunki zwierząt, w tym żółwie idelfiny. Równie interesującym miejscem jest Park Narodowy Nabq – rezerwat lasów mangrowych. Gęsto ze sobą splecione zarośla i lasy, z drzewami o wysokości do 20 m., podczas przypływu morze zalewa aż po same korony drzew, w których żyją niezwykłe gatunki ptaków.

Obszar w miejscu docelowym - Sharm El Sheikh

Mapa - Sharm El Sheikh

Najwyżej oceniane hotele wg użytkowników Tripadvisor - Sharm El Sheikh